На спині людини зосереджено багато м’язів, адже саме на хребет приходяться інтенсивні навантаження. Спина є нашою віссю, вона виконує рухи в різних площинах й підтримує баланс тіла, піддаючись постійній напрузі, тож тут накопичується скутість і біль в глибоких і поверхневих м’язах в шиї, між лопатками та в попереку.
Лікувально-оздоровчий масаж спини у медичному центрі «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському направлений на відновлення тканин через опрацювання тригерних точок, розслаблення защемлених нервів і поліпшення циркуляції крові. Він допомагає гармонізувати роботу усіх органів і систем організму.
Кому підійде лікувально-оздоровчий масаж спини
Процедура має комплексний вплив, стимулюючи, нормалізуючи кровообіг, лімфоток і знімаючи затискання. Вона рекомендована для широкого кола пацієнтів. Для тих, хто прагне фізичного та емоційного розслаблення після навантажень та підтримки здоров’я, такий масаж принесе задоволення та попередить викривлення постави.
Також процедура необхідна як елемент лікування захворювань опорно-рухового апарату, що супроводжуються хронічною важкістю, болем і скутістю у різних відділах спини (шийно-комірцевому, грудному, попереково-крижовому) та роботою із вже виявленими патологіями.
Проблемні ділянки опрацьовуються різними техніками, залежно від показань і загального стану людини, щоб пацієнт відчув полегшення вже після 1-2 сеансів.
Особливості лікувально-оздоровчого масажу спини
Залежно від індивідуальних показань лікувальний масаж спини може включати опрацювання однієї зони або роботу з усіма відділами хребта.
Процедура може тривати від 15 до 60 (90) хв. залежно від зони впливу і типу масажу та наявності патологій. Курс складається з 10-15 сеансів й призначається лікарем. Як правило, процедура виконується через день. З метою профілактики рекомендовані 1-2 масажі на тиждень.
- Сколіоз. Під час масажу виконується розслаблення і розтягнення м’язів, що сприяє виправленню асиметрії хребта.
- Остеохондроз. Прискорюється регенерація запалених тканин, поліпшується кровообіг, усуваються затискання на хребцях, що знімає біль і повертає рухливість.
- Грижі міжхребцевих дисків. Масаж проводиться дуже обережно й строго за показаннями лікаря-невропатолога. Процедура допомагає зменшити скутість та поліпшити функціональність хребців, мінімізувати тиск. Обов’язково слід уникати прямої дії на грижі.
- Фіброміалгія. Масажуючі рухи стимулюють роботу нервових рецепторів, розслабляючи м’язи і зменшуючи біль.
- Спазми нервів та м’язів (спондильоз, ішіас, фасциїт тощо). Масаж знімає спазми через покращення кровопостачання в зону дії й дає змогу зменшити стискання нервів, усуваючи дискомфорт у спині.
Види і техніки лікувально-оздоровчого масажу спини
Спеціаліст може використовувати різні методики, починаючи з погладжування, щоб підготувати шкіру і м’язи, а потім виконується розминання, розтягнення, глибоке опрацювання з тканинами і тригерними точками у м’язах, суглобами за допомогою натискань і розтирань. В результаті поліпшується рухливість суглобів та загальна функціональність спини.
Серед видів масажу для оздоровлення спини існують:
- класичний – найбільш поширений, знімає втому і напругу;
- лімфодренажний – покращує відтік лімфи та прискорює виведення токсинів з організму;
- міофасціальний – опрацьовує сполучні тканини-фасції для відновлення рухливості та еластичності тканин;
- спортивний – регенерує пошкоджені тканини;
- вакуумний – стимулює кровообіг.
Масаж спини не виконують за наявності ран на шкірі, із запаленнями та інфекціями. Серед інших протипоказань: дерматологічні захворювання (псоріаз, екзема тощо), свіжі переломи/травми, тромбоз і серцева недостатність.
Важливо! Часто практикують самомасаж, який виконують спеціальними роликами, проте це має недостатню ефективність. Тільки кваліфікований спеціаліст здатний індивідуально підібрати техніку масажу й глибоко пропрацювати усі м’язи. Тож звертайтесь до професійних масажистів медичного центру «Оксфорд Медікал» у Кам’янці-Подільському та насолоджуйтесь легкістю руху!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ