*
показати повний текстАнгіна є гострим інфекційним захворюванням запального характеру, що вражає мигдалини. На захворювання страждають люди будь-якого віку, але частіше – дорослі до 45 років і діти.
На розвиток ангіни впливає робота мигдалин. В нормі вони ловлять шкідливі бактерії (аденовіруси, грибки, стрептококи тощо) та перешкоджають іх проникненню у системи організму. Антитіла мигдалин відіграють велику роль у функціонуванні імунітету, тому слабкий імунітет часто стає фактором ризику появи запалень та інфекцій. Також факторами ризику стають запущені хвороби ротової порожнини, гайморит і контакт із хворими, адже інфекція передається повітряно-крапельним шляхом.
Пік захворюваності припадає на холодний сезон – саме тоді організм ослабляють застуди та ГРВІ. У разі подібного захворювання не займайтеся самолікуванням та відразу звертайтеся до фахівців медичного центру «Оксфорд Медікал» у Кам’янці-Подільському!
Ознаки ангіни – млявість, втома, висока температура, гострий біль в горлі, ускладнене й болісне ковтання, збільшення лімфовузлів, біль у серці та суглобах.
Серед інших симптомів:
Увага! Підвищення температури до 39-40 градусів за Цельсієм, судоми та сильний набряк горла свідчать про лакунарну форму захворювання. Вона небезпечна ризиком блокування дихання та загальної інтоксикації, тому тут необхідна термінова професійна допомога.
У дітей ангіна проявляється болем у вухах і горлі, нудотою і судомами, слабкістю, безсонням і високою температурою.
Ускладнення від ангіни (інфекційний шок, сепсис, гострий гнійний менінгіт, міо- та ендокардит) можуть коштувати людині життя. Особливо швидко хвороба поширюється в організмі дитини, а також людей із супутніми патологіями та ослабленим імунітетом. Тому не слід займатися самолікуванням, а одразу звернутися по допомогу до лікаря – за кваліфікованою допомогою.
Отоларинголог діагностує ангіну за допомогою опитування і візуального огляду. Зазвичай поставити остаточний діагноз можна вже на першому візиті до лікаря, але іноді призначаються додаткові обстеження: клінічні аналізи крові та сечі, дослідження мазку з горла.
Дитяча ангіна може маскуватися під скарлатину, дифтерію чи мононуклеоз. Такі випадки – рідкість, але спеціаліст проводить фарингоскопію для виключення їх наявності.
Терапія проводиться комплексно. Медичні препарати та схему їх прийому ЛОР визначає індивідуально. Як правило, спочатку усувають симптоми ангіни. Захворювання лікується амбулаторно. Для полегшення болю в горлі застосовують локальні протизапальні антисептики, льодяники, спреї, тепле пиття і полоскання горла.
При підвищенні температурі тіла більше 38 призначають жарознижувальні ліки. Для уникнення розповсюдження інфекції показані противірусні препарати й антибіотики.
Разом з медикаментами спеціаліст призначає харчування м’якими продуктами без солі і гострих спецій, що подразнюють горло, страви і напої мають бути теплими. Алкоголь і паління – заборонені. Також хворі на ангіну мають користуватися окремими рушниками і посудом. Важливо пити багато води і в перші дні лікування повністю виключити фізичну активність.
Головна умова запобігання ангіни – підтримка імунітету оптимальним загартуванням, збалансованим вітамінізованим харчуванням, фізичними вправами, прогулянками на свіжому повітрі. Також не допускайте переохолодження та вчасно лікуйте хронічні запалення носа, вух і горла.
Не забувайте піклуватися про своє здоров’я. Будьте уважними в період зимових загострень інфекцій, мінімізуйте вживання крижаних напоїв влітку, обережно купайтеся у холодних водоймах та зміцнюйте імунітет.
При дискомфорті у горлі записуйтеся на прийом до отоларинголога медичного центру «Оксфорд Медікал» у Кам’янці-Подільському або отримайте направлення у свого сімейного лікаря для своєчасної діагностики і лікування.
відділення: Отоларингологія
відділення: Отоларингологія
відділення: Отоларингологія
відділення: Отоларингологія
відділення: Отоларингологія
Акції
вул. Князів Коріатовичів, 25Б
телефон:
0 800 30 06 36
показати - Viber,Telegram
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом