*
показати повний текстГайморит – запалення верхньощелепних пазух (гайморових), що супроводжується високою температурою, нежиттю та слабкістю. Він стає частим ускладненням ГРВІ та інфікування носоглотки при слабкому імунітеті, анатомічних патологіях будови носа. Збудниками зазвичай є стафілококи, стрептококи та ін. віруси і грибки.
Хвороба має різні прояви, типи, перебіг і ускладнення, тому тут необхідна обширна діагностика, і найкраще буде звернутися до фахівців медичного центру «Оксфорд Медікал» у Кам’янці-Подільському!
Характерна ознака – дискомфорту під час руху голови, кліпання очима, виникнення болю у підочноямковий зоні. Без лікування гаймориту розвиваються ускладнення: ураження нирок і серцевого м’язу, абсцеси, менінгіт, сепсис мозку, поява поліпів та кіст, тонзиліт, пневномія та ін., тому при перших ознаках варто відразу звернутися по професійну допомогу.
Передусім хворим займається терапевт, сімейний лікар або педіатр. При хронічному або ускладненому гаймориті людину направляють до ЛОРа, алергічним типом захворювання займається алерголог-імунолог, а в разі операції необхідний огляд хірурга.
Спочатку лікар оглядає носову порожнину й просвічує придаткові пазухи. Стадію запалення виявить розгорнутий клінічний аналіз крові, а у випадку алергії збудник виявляють алергопробами. Інші методи дослідження – рентген носових пазух та прямий рентген для підтвердження/виключення набряків, які проявляються затемненнями.
Якщо скарги пацієнта нетипові для гаймориту, фахівець призначає додаткові обстеження:
Гайморит лікують консервативно антибіотиками і промиванням антисептиками способом «зозуля» та хірургічно. Успіх залежить від правильного визначення типу гаймориту та підбору терапії відповідно протіканню захворювання та стану пацієнта.
Гнійний та катаральний гайморит потребують антимікробної терапії. Призначають антибіотики. При алергічному типі показанні антигістамінні та глюкокортикоїди. При наявності ексудату порожнину носа і пазухи промивають антисептичними розчинами та протеолітичними ферментами. При підвищенній густоті виділень показана пункція, балонна синусопластика або лазеротерапія.
У випадку хронічного гаймориту для досягнення тривалої ремісії проводять санацію вогнищ інфекції, лікують хворі зуби, видаляють аденоїди, виправляють носову перегородку та ін. маніпуляції.
Додаткові засоби полегшення симптомів при хронічному гаймориті:
Гайморотомія показана в крайньому випадку. Як правило, її проводять після 8 проколів та при рецидивах гнійних виділень.
Під губою роблять надріз щоб розкрити гайморову пазуху та видаляють уражену ділянку слизової.
Ендоскопічний метод є більш сучасним. В ніс вводять ендоскоп для розширення пазухи. Потім пошкоджену слизову захоплюють у пазусі та видаляють. Метод мінімізує ризик ускладнень.
Лазеротерапія лікує гайморит за 10 процедур. Промінь чинить загоюючий вплив на слизову. Процедура абсолютно безболісна.
При одужанні для швидшого відновлення рекомендовані зігрівальні та фізіопроцедури: інгаляції, УВЧ, ультрафонофорез та ін. Це дозволяє закріпити результат.
Основні кроки – зміцнення імунітету, уникання переохолодження та скупчень людей у сезон ГРВІ. І головне – вести здоровий спосіб життя: впорядкувати режим дня, збалансовано харчуватися, займатися спортом, уникати стресів, регулярно відвідувати стоматолога, доглядати за ротовою порожниною та ін.
Бережіть своє здоров’я! Вчасно лікуйте усі інфекційні захворювання та запалення, а при ознаках або підозрі на гайморит – терміново звертайтеся до фахівців медичного центру «Оксфорд Медікал» у Кам’янці-Подільському!
відділення: Отоларингологія
відділення: Отоларингологія
відділення: Отоларингологія
відділення: Отоларингологія
відділення: Отоларингологія
Акції
вул. Князів Коріатовичів, 25Б
телефон:
0 800 30 06 36
показати - Viber,Telegram
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом