Діагностика та лікування гаймориту в Кам'янець-Подільському

Гайморит –  запалення верхньощелепних пазух (гайморових), що супроводжується високою температурою, нежиттю та слабкістю. Він стає частим ускладненням ГРВІ та інфікування носоглотки при слабкому імунітеті, анатомічних патологіях будови носа. Збудниками зазвичай є стафілококи, стрептококи та ін. віруси і грибки.

Хвороба має різні прояви, типи, перебіг і ускладнення, тому тут необхідна обширна діагностика, і найкраще буде звернутися до фахівців медичного центру «Оксфорд Медікал» у Кам’янці-Подільському!

Характерна ознака – дискомфорту під час руху голови, кліпання очима, виникнення болю у підочноямковий зоні. Без лікування гаймориту розвиваються ускладнення: ураження нирок і серцевого м’язу, абсцеси, менінгіт, сепсис мозку, поява поліпів та кіст, тонзиліт, пневномія та ін., тому при перших ознаках варто відразу звернутися по професійну допомогу.

Діагностика гаймориту

Передусім хворим займається терапевт, сімейний лікар або педіатр. При хронічному або ускладненому гаймориті людину направляють до ЛОРа, алергічним типом захворювання займається алерголог-імунолог, а в разі операції необхідний огляд хірурга.

Спочатку лікар оглядає носову порожнину й просвічує придаткові пазухи. Стадію запалення виявить розгорнутий клінічний аналіз крові, а у випадку алергії збудник виявляють алергопробами. Інші методи дослідження – рентген носових пазух та прямий рентген для підтвердження/виключення набряків, які проявляються затемненнями.

Якщо скарги пацієнта нетипові для гаймориту, фахівець призначає додаткові обстеження:

  • МРТ/КТ – на наявність пухлини, кісти, поліпів;
  • фіброскопічну ендоскопію – для виявлення грибка;
  • УЗД – оцінка слизової;
  • пункцію – на наявність ексудату з гноєм.

Особливості лікування гаймориту

Гайморит лікують консервативно антибіотиками і промиванням антисептиками способом «зозуля» та хірургічно. Успіх залежить від правильного визначення типу гаймориту та підбору терапії відповідно протіканню захворювання та стану пацієнта.

Гнійний та катаральний гайморит потребують антимікробної терапії. Призначають антибіотики. При алергічному типі показанні антигістамінні та глюкокортикоїди. При наявності ексудату порожнину носа і пазухи промивають антисептичними розчинами та протеолітичними ферментами. При підвищенній густоті виділень показана пункція, балонна синусопластика або лазеротерапія.

У випадку хронічного гаймориту для досягнення тривалої ремісії проводять санацію вогнищ інфекції, лікують хворі зуби, видаляють аденоїди, виправляють носову перегородку та ін. маніпуляції.

Додаткові засоби полегшення симптомів при хронічному гаймориті:

  • НПЗЗ та жарознижувальні;
  • судинозвужувальні ліки (не довше 5 днів);
  • масаж, рухами від кінчика і крил носа, до  носогубок, щік та переносиці (до 5 хв., до 5 разів на день).

Операційне лікування гаймориту

Гайморотомія показана в крайньому випадку. Як правило, її проводять після 8 проколів та при рецидивах гнійних виділень.

Під губою роблять надріз щоб розкрити гайморову пазуху та видаляють уражену ділянку слизової.

Ендоскопічний метод є більш сучасним. В ніс вводять ендоскоп для розширення пазухи. Потім пошкоджену слизову захоплюють у пазусі та видаляють. Метод мінімізує ризик ускладнень.

Лазеротерапія лікує гайморит за 10 процедур. Промінь чинить загоюючий вплив на слизову. Процедура абсолютно безболісна.

При одужанні для швидшого відновлення рекомендовані зігрівальні та фізіопроцедури: інгаляції, УВЧ, ультрафонофорез та ін. Це дозволяє закріпити результат.

Профілактика гаймориту

Основні кроки – зміцнення імунітету, уникання переохолодження та скупчень людей у сезон ГРВІ. І головне – вести здоровий спосіб життя: впорядкувати режим дня, збалансовано харчуватися, займатися спортом, уникати стресів, регулярно відвідувати стоматолога, доглядати за ротовою порожниною та ін.

Бережіть своє здоров’я! Вчасно лікуйте усі інфекційні захворювання та запалення, а при ознаках або підозрі на гайморит – терміново звертайтеся до фахівців медичного центру «Оксфорд Медікал» у Кам’янці-Подільському! 

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 4.86, голосів: 73 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар отоларинголог: Грицик Юрій Петрович
Грицик Юрій Петрович Лікар отоларинголог
Лікар отоларинголог: Грицик Юрій Петрович
Грицик Юрій ПетровичЛікар отоларинголог

вул. Князів Коріатовичів, 25Б;

інформація про лікаря

відгуки
Олександр 01-03-2024 Не одноразово зверталася до даного лікаря. Дякую вам, ви професіонал своєї справи.
Катерина 29-02-2024 Була на консультації у лікаря отоларинголога Грицика Ю. П.. Лікар уважний, відповів на всі питання, допоміг впоратися з проблемою та приписав ефективне лікування. Також приємна атмосфера в клініці, привітний персонал, візитом лишилася задоволена, у разі потреби буду звертатися ще!
Олеся 05-02-2024 Звернулась до Юрія Петровича з проблемою постійної закладеності носа. Обстеження провели новим апаратом, стерильними інструментами, не страшно(хвилювалась за неприємні відчуття) та безболісно. Вдячна лікарю, за швидке вирішення моєї проблеми. Успіхів Вам та процвітання.
Мазур Сергій 02-12-2019 Мар'яна Ігорівна, хоча й молодий, але кваліфікований лікар.Вона точно поставила діагноз та запропонувала якісне вирішення моєї проблеми.До неї я потрапив майже випадково,але не помилився. Більше двох років лікував наслідки гаймориту у різних лікарів міста та району.Останіх півтора року вирішив лікуватись у одного дуже популярного отоларинголога ,щоб лікар бачив динаміку хвороби ,але як виявилось, марно. Лікування спочатку здавалось адекватним але через 2-3 місяці я знову потрапляв до лікаря, діагнози мінялись та повністю вилікуватись я не міг.Як виявилось , довгі роки стажу та популярність лікаря ще не доводять його високу кваліфікацію.Мар'яну Ігорівну рекомендую всім. Це лікар на своєму місці,а крім того, добра та чуйна людина.
Мазур Сергей 02-12-2019 Лікар Мар'яна Земськова хоч і молода але дуже кваліфікована.Звернувся до неї випадково.Проте , цей спеціаліст , що бачила мене вперше, поставила правильний діагноз та визначила оптимальне вирішення моєї проблеми.До цього я більше 2-х років лікувався у різних лор-лікарів міста та району але проблема моя не зникала і я кожних 2-3 місяці приймав нове лікування та марно.Ходив більше року до одного дуже популярного лор-лікаря , щоб він бачив всю динаміку хвороби, але дарма.Тому хочу зазначити ,що стаж та популярність лікаря, речі відносні.Іноді молоді лікарі виявляються більш кваліфікованими, як вийшло в моєму випадку. Лікар Мар'яна Земськова крім того ,що хороший лікар ще й добра людина.Всім рекомендую.
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом