Діагностика та лікування тонзиліту в Кам'янець-Подільському

Тонзиліт – процес гострого запалення, при якому вражаються мигдалини глоткового лімфатичного кільця. Відтягування початку лікування спричиняє поширення запалення та ураження сусідніх м’яких тканин.

Хворобу спричиняють в основному грибки, бактерії та віруси: стрептококи, пневмокок, стафілокок,  коронавірус, риновірус, герпес, кандида тощо. У будь-якому разі необхідно одразу звертатися до фахівців медичного центру «Оксфорд Медікал» у Кам’янці-Подільському та починати дієве лікування!

Симптоми тонзиліту

На типовість ознак впливає форма захворювання. Інкубаційний період триває 1-2 доби, після чого відчуваються:

 • біль у горлі при кашлі і  ковтанні;
 • слабкість і ломота в суглобах;;
 • висока температура;
 • збільшення лімфовузлів;
 • головний біль.

Симптоматично захворювання досягає максимуму на 2 день після інфікування.  Мигдалини набрякають, червоніють, на них з’являється гнійний наліт.

При відсутності негайного лікування хвороба перетікає в хронічну стадію, для якої характерні періодичний біль, сухість та першіння у горлі, часті ангіни, а також відкашлювання гнійних пробок.

Ігнорування перших ознак, самолікування та несвоєчасне звернення до фахівця загрожує вкрай неприємними ускладненнями:

 • абсцес лімфовузлів і заглоточних тканин;
 • паратонзиліт;
 • гнійний лімфаденіт;
 • сепсис;
 • ендокардит;
 • менінгіт;
 • гострий отит і синусит та ін.

Діагностика тонзиліту

Перш за все ЛОР збирає анамнез. Особлива увага приділяється частоті ангін (4 і більше рецидивів на рік) та наявності випадків паратонзилярного абсцесу. Далі лікар проводить огляд глотки спеціальним освітлювальним приладом. Це дозволяє визначити збільшення лімфовузлів, почервоніння мигдалин, наявність гнійного нальоту та ін. ознаки.

Щоб підібрати індивідуальне лікування, ЛОР призначає додаткові аналізи:

 • крові (клініка/біохімія);
 • сечі (загальний);
 • мазок з мигдалин на чутливість до антибіотику і на флору;
 • мазок-посів на наявність дифтерійної палички;
 • дослідження на Епштейн-Барр-вірус, герпес, цитомегаловірус;
 • експрес-тест на стрептокок.

Інструментальне обстеження включає ЕКГ, ендоскопію горла, вух та носа, дослідження руху крові в мигдаликах (ЛДФ).

Методи лікування тонзиліту

Комплексна терапія перш за все спрямовується на полегшення гострої симптоматики і усунення збудника.

Для цього призначають:

 • антибіотики, антисептики;
 • противірусні та антигістамінні ліки;
 • препарати з антиоксидантним ефектом;
 • розчини для вимивання гною з мигдалин;
 • локальні імуномодулятори;
 • жарознижуючі засоби при високій температурі.

Важливо! Протягом лікування пацієнт має пройти повний курс: витримувати щадний режим та регулярно приймати ліки навіть при поліпшенні самопочуття. Це дозволить не просто усунути симптоми захворювання, а й придушити його збудник.

Також показана фізіотерапія. Процедури допоможуть нормалізувати кровообіг і стимулювати продукування антитіл.

Пацієнтові призначається щадний раціон харчування. Страви мають бути на пару або варені, теплі та м’які, щоб не подразнювати горло.

При тяжкому перебігу тонзиліту, інтоксикації, наявності тяжких супутніх патологій, а також за відсутності належних санітарних норм та умов домашнього лікування пацієнта госпіталізують.

Рішення видалити мигдалини приймає лікар після діагностики, а також при відсутності позитивної динаміки медикаментозного лікування тонзиліту та при наявності ускладнень, коли мигдалини стають джерелом загрози життю і здоров’ю.

Сучасною лікувальною методикою при тонзиліті є низькоінтенсивне випромінювання лазером. Спосіб ефективно знеболює та усуває запалення, стимулює відновлення тканин та активізує їх дихання.

Щоб попередити розвиток тонзиліту, звертайтеся до фахівців медичного центру «Оксфорд Медікал» у Кам’янці-Подільському, вчасно лікуйте запалення, будьте обережними у громадських місцях в сезон ГРВІ та застуд, а також зміцнюйте імунітет.

Тонзиліт – це підступне захворювання, яке стрімко розвивається та ускладнюється, тому за появи перших ознак негайно відвідайте лікаря!

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 4.85, голосів: 68 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар отоларинголог: Грицик Юрій Петрович
Грицик Юрій Петрович Лікар отоларинголог
Лікар отоларинголог: Грицик Юрій Петрович
Грицик Юрій ПетровичЛікар отоларинголог

вул. Князів Коріатовичів, 25Б;

інформація про лікаря

відгуки
Олександр 01-03-2024 Не одноразово зверталася до даного лікаря. Дякую вам, ви професіонал своєї справи.
Катерина 29-02-2024 Була на консультації у лікаря отоларинголога Грицика Ю. П.. Лікар уважний, відповів на всі питання, допоміг впоратися з проблемою та приписав ефективне лікування. Також приємна атмосфера в клініці, привітний персонал, візитом лишилася задоволена, у разі потреби буду звертатися ще!
Олеся 05-02-2024 Звернулась до Юрія Петровича з проблемою постійної закладеності носа. Обстеження провели новим апаратом, стерильними інструментами, не страшно(хвилювалась за неприємні відчуття) та безболісно. Вдячна лікарю, за швидке вирішення моєї проблеми. Успіхів Вам та процвітання.
Мазур Сергій 02-12-2019 Мар'яна Ігорівна, хоча й молодий, але кваліфікований лікар.Вона точно поставила діагноз та запропонувала якісне вирішення моєї проблеми.До неї я потрапив майже випадково,але не помилився. Більше двох років лікував наслідки гаймориту у різних лікарів міста та району.Останіх півтора року вирішив лікуватись у одного дуже популярного отоларинголога ,щоб лікар бачив динаміку хвороби ,але як виявилось, марно. Лікування спочатку здавалось адекватним але через 2-3 місяці я знову потрапляв до лікаря, діагнози мінялись та повністю вилікуватись я не міг.Як виявилось , довгі роки стажу та популярність лікаря ще не доводять його високу кваліфікацію.Мар'яну Ігорівну рекомендую всім. Це лікар на своєму місці,а крім того, добра та чуйна людина.
Мазур Сергей 02-12-2019 Лікар Мар'яна Земськова хоч і молода але дуже кваліфікована.Звернувся до неї випадково.Проте , цей спеціаліст , що бачила мене вперше, поставила правильний діагноз та визначила оптимальне вирішення моєї проблеми.До цього я більше 2-х років лікувався у різних лор-лікарів міста та району але проблема моя не зникала і я кожних 2-3 місяці приймав нове лікування та марно.Ходив більше року до одного дуже популярного лор-лікаря , щоб він бачив всю динаміку хвороби, але дарма.Тому хочу зазначити ,що стаж та популярність лікаря, речі відносні.Іноді молоді лікарі виявляються більш кваліфікованими, як вийшло в моєму випадку. Лікар Мар'яна Земськова крім того ,що хороший лікар ще й добра людина.Всім рекомендую.
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом