*
показати повний текстТонзиліт – процес гострого запалення, при якому вражаються мигдалини глоткового лімфатичного кільця. Відтягування початку лікування спричиняє поширення запалення та ураження сусідніх м’яких тканин.
Хворобу спричиняють в основному грибки, бактерії та віруси: стрептококи, пневмокок, стафілокок, коронавірус, риновірус, герпес, кандида тощо. У будь-якому разі необхідно одразу звертатися до фахівців медичного центру «Оксфорд Медікал» у Кам’янці-Подільському та починати дієве лікування!
На типовість ознак впливає форма захворювання. Інкубаційний період триває 1-2 доби, після чого відчуваються:
Симптоматично захворювання досягає максимуму на 2 день після інфікування. Мигдалини набрякають, червоніють, на них з’являється гнійний наліт.
При відсутності негайного лікування хвороба перетікає в хронічну стадію, для якої характерні періодичний біль, сухість та першіння у горлі, часті ангіни, а також відкашлювання гнійних пробок.
Ігнорування перших ознак, самолікування та несвоєчасне звернення до фахівця загрожує вкрай неприємними ускладненнями:
Перш за все ЛОР збирає анамнез. Особлива увага приділяється частоті ангін (4 і більше рецидивів на рік) та наявності випадків паратонзилярного абсцесу. Далі лікар проводить огляд глотки спеціальним освітлювальним приладом. Це дозволяє визначити збільшення лімфовузлів, почервоніння мигдалин, наявність гнійного нальоту та ін. ознаки.
Щоб підібрати індивідуальне лікування, ЛОР призначає додаткові аналізи:
Інструментальне обстеження включає ЕКГ, ендоскопію горла, вух та носа, дослідження руху крові в мигдаликах (ЛДФ).
Комплексна терапія перш за все спрямовується на полегшення гострої симптоматики і усунення збудника.
Для цього призначають:
Важливо! Протягом лікування пацієнт має пройти повний курс: витримувати щадний режим та регулярно приймати ліки навіть при поліпшенні самопочуття. Це дозволить не просто усунути симптоми захворювання, а й придушити його збудник.
Також показана фізіотерапія. Процедури допоможуть нормалізувати кровообіг і стимулювати продукування антитіл.
Пацієнтові призначається щадний раціон харчування. Страви мають бути на пару або варені, теплі та м’які, щоб не подразнювати горло.
При тяжкому перебігу тонзиліту, інтоксикації, наявності тяжких супутніх патологій, а також за відсутності належних санітарних норм та умов домашнього лікування пацієнта госпіталізують.
Рішення видалити мигдалини приймає лікар після діагностики, а також при відсутності позитивної динаміки медикаментозного лікування тонзиліту та при наявності ускладнень, коли мигдалини стають джерелом загрози життю і здоров’ю.
Сучасною лікувальною методикою при тонзиліті є низькоінтенсивне випромінювання лазером. Спосіб ефективно знеболює та усуває запалення, стимулює відновлення тканин та активізує їх дихання.
Щоб попередити розвиток тонзиліту, звертайтеся до фахівців медичного центру «Оксфорд Медікал» у Кам’янці-Подільському, вчасно лікуйте запалення, будьте обережними у громадських місцях в сезон ГРВІ та застуд, а також зміцнюйте імунітет.
Тонзиліт – це підступне захворювання, яке стрімко розвивається та ускладнюється, тому за появи перших ознак негайно відвідайте лікаря!
відділення: Отоларингологія
відділення: Отоларингологія
відділення: Отоларингологія
відділення: Отоларингологія
відділення: Отоларингологія
Акції
вул. Князів Коріатовичів, 25Б
телефон:
0 800 30 06 36
показати - Viber,Telegram
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом