Лікування фарингіту в Кам'янець-Подільському

Лікування фарингітуБіль та першіння в горлі, сухий кашель, утруднене дихання  можуть свідчити про фарингіт -  запальний процес в горлі, що зачіпає слизову оболонку і лімфоїдну тканину. Часто хворобу плутають із ангіною, хоча між ними є чимало відмінностей. Якщо фарингіт не лікувати він може завдати удару по іншим органам, або ж перейти у хронічну стадію.

СИМПТОМИ ФАРИНГІТУ

До цього захворювання можуть призвести:

 • знижений імунітет;

 • надміру гаряче або холодне повітря;

 • шкідливі звички - куріння та алкогольні напої, гостра їжа;

 • хронічні інфекції дихальних шляхів (карієс, риніт тощо);

 • віруси, мікроорганізмами і грибки;

 • механічні пошкодження глотки (операція, сторонні предмети);

 • вплив хімічних подразників;

 • алергії.

СИМПТОМИ ХВОРОБИ

Зазвичай у хворого спостерігаються такі симптоми:

 • першіння і біль у горлі;

 • почервоніння горла, хрипкий голос;

 • підвищена температура тіла;

 • головний біль;

 • сухий кашель, нежить;

 • утруднення дихання;

 • збільшеня підщелепних і лімфатичних вузлів;

 • ломота в тілі;

 • млявість, сонливість. 

ЧОТИРИ ВИДИ ФАРИНГІТУ

Розрізняють такі види захворювання:

Гострий фарингіт викликаний вірусами, бактеріями і грибками. Його симптоми: сильний біль при ковтанні, хрипкий голос, виділення слизу, різкий біль в горлі. Найпідступніший гнійний фарингіт - це форма гострого фарингіту, яку спричиняють стрептококи або стафілококи, а симптомом є гнійний наліт на задній стінці глотки. 

Хронічний фарингіт – результат нелікованого чи недолікованого гострого фарингіту. Має вищевказані симптоми, до яких ще додаються відчуття сухості або першіння в горлі, сухий кашель. Періодично хвороба може відступати чи, навпаки, загострюватися. За характером змін слизової оболонки лікарі розрізняють: 

 • катаральний фарингіт характеризується слизом і гноєм, легким почервонінням слизової оболонки;

 • атрофічний фарингіт має такі симптоми, як сухість слизової глотки і легкий блідий набряк;

 • гіпертрофічний фарингіт – це ущільнення слизової оболонки, її почервоніння та утворення фолікул.

Алергічний фарингіт - викликаний провокується аллергенами: їжа,  пил,
шерсть тварин, пилок рослин, дим, хімічні речовини, парфуми тощо. Хворий може відчувати дискомфорт під час ковтання, бажання постійно відкашлятися, спостерігається набряклість і почервоніння глотки, у хворого може розвинутися кон’юнктивіт. 

Травматичний фарингіт – це результат механічних травм.

ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ

Самостійно хворому встановити діагноз фарингіт не вдасться, слід звернутися до професіоналів. Лікар-отоларинголог оглядає порожнину рота і глотки, за потреби проводить фарингоскопію та інші дослідження. Лікування фарингіту залежить від форми захворювання: вірусної чи бактеріальної. Зазвичай хворому призначають антисептичні, противірусні  препарати, полоскання горла антисептиками, змазування глотки спецрозчином, інгаляції, рясне пиття . Також на період лікування потрібно відмовитися від алкоголю, гострої та холодної їжі, не курити, не дихати холодним повітрям, не переохолоджуватися. Доцільно використовувати зволожувач повітря, зміцнювати імунітет і приймати вітаміни. 

При болях в горлі не займайтеся самолікуванням, а записуйтеся на прийом до фахівців клініки «Оксфорд Медікал». 

Наша адреса: вул.Князів Коріатовичів, 25Б.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 4.92, голосів: 146 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар отоларинголог: Грицик Юрій Петрович
Грицик Юрій Петрович Лікар отоларинголог
Лікар отоларинголог: Грицик Юрій Петрович
Грицик Юрій ПетровичЛікар отоларинголог

вул. Князів Коріатовичів, 25Б;

інформація про лікаря

відгуки
Олександр 01-03-2024 Не одноразово зверталася до даного лікаря. Дякую вам, ви професіонал своєї справи.
Катерина 29-02-2024 Була на консультації у лікаря отоларинголога Грицика Ю. П.. Лікар уважний, відповів на всі питання, допоміг впоратися з проблемою та приписав ефективне лікування. Також приємна атмосфера в клініці, привітний персонал, візитом лишилася задоволена, у разі потреби буду звертатися ще!
Олеся 05-02-2024 Звернулась до Юрія Петровича з проблемою постійної закладеності носа. Обстеження провели новим апаратом, стерильними інструментами, не страшно(хвилювалась за неприємні відчуття) та безболісно. Вдячна лікарю, за швидке вирішення моєї проблеми. Успіхів Вам та процвітання.
Мазур Сергій 02-12-2019 Мар'яна Ігорівна, хоча й молодий, але кваліфікований лікар.Вона точно поставила діагноз та запропонувала якісне вирішення моєї проблеми.До неї я потрапив майже випадково,але не помилився. Більше двох років лікував наслідки гаймориту у різних лікарів міста та району.Останіх півтора року вирішив лікуватись у одного дуже популярного отоларинголога ,щоб лікар бачив динаміку хвороби ,але як виявилось, марно. Лікування спочатку здавалось адекватним але через 2-3 місяці я знову потрапляв до лікаря, діагнози мінялись та повністю вилікуватись я не міг.Як виявилось , довгі роки стажу та популярність лікаря ще не доводять його високу кваліфікацію.Мар'яну Ігорівну рекомендую всім. Це лікар на своєму місці,а крім того, добра та чуйна людина.
Мазур Сергей 02-12-2019 Лікар Мар'яна Земськова хоч і молода але дуже кваліфікована.Звернувся до неї випадково.Проте , цей спеціаліст , що бачила мене вперше, поставила правильний діагноз та визначила оптимальне вирішення моєї проблеми.До цього я більше 2-х років лікувався у різних лор-лікарів міста та району але проблема моя не зникала і я кожних 2-3 місяці приймав нове лікування та марно.Ходив більше року до одного дуже популярного лор-лікаря , щоб він бачив всю динаміку хвороби, але дарма.Тому хочу зазначити ,що стаж та популярність лікаря, речі відносні.Іноді молоді лікарі виявляються більш кваліфікованими, як вийшло в моєму випадку. Лікар Мар'яна Земськова крім того ,що хороший лікар ще й добра людина.Всім рекомендую.
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом