Шановні пацієнти, медичний центр "Оксфорд Медікал Кам'янець-Подільський" не працює, найближче відділення в місті Чернівці. Для запису та уточнення інформації телефонувати за номерами:
 +38 (0372) 93 18 93
 +38 (050) 566 40 24

Лікування фарингіту в Кам'янець-Подільському

Лікування фарингітуБіль та першіння в горлі, сухий кашель, утруднене дихання  можуть свідчити про фарингіт -  запальний процес в горлі, що зачіпає слизову оболонку і лімфоїдну тканину. Часто хворобу плутають із ангіною, хоча між ними є чимало відмінностей. Якщо фарингіт не лікувати він може завдати удару по іншим органам, або ж перейти у хронічну стадію.

СИМПТОМИ ФАРИНГІТУ

До цього захворювання можуть призвести:

 • знижений імунітет;

 • надміру гаряче або холодне повітря;

 • шкідливі звички - куріння та алкогольні напої, гостра їжа;

 • хронічні інфекції дихальних шляхів (карієс, риніт тощо);

 • віруси, мікроорганізмами і грибки;

 • механічні пошкодження глотки (операція, сторонні предмети);

 • вплив хімічних подразників;

 • алергії.

СИМПТОМИ ХВОРОБИ

Зазвичай у хворого спостерігаються такі симптоми:

 • першіння і біль у горлі;

 • почервоніння горла, хрипкий голос;

 • підвищена температура тіла;

 • головний біль;

 • сухий кашель, нежить;

 • утруднення дихання;

 • збільшеня підщелепних і лімфатичних вузлів;

 • ломота в тілі;

 • млявість, сонливість. 

ЧОТИРИ ВИДИ ФАРИНГІТУ

Розрізняють такі види захворювання:

Гострий фарингіт викликаний вірусами, бактеріями і грибками. Його симптоми: сильний біль при ковтанні, хрипкий голос, виділення слизу, різкий біль в горлі. Найпідступніший гнійний фарингіт - це форма гострого фарингіту, яку спричиняють стрептококи або стафілококи, а симптомом є гнійний наліт на задній стінці глотки. 

Хронічний фарингіт – результат нелікованого чи недолікованого гострого фарингіту. Має вищевказані симптоми, до яких ще додаються відчуття сухості або першіння в горлі, сухий кашель. Періодично хвороба може відступати чи, навпаки, загострюватися. За характером змін слизової оболонки лікарі розрізняють: 

 • катаральний фарингіт характеризується слизом і гноєм, легким почервонінням слизової оболонки;

 • атрофічний фарингіт має такі симптоми, як сухість слизової глотки і легкий блідий набряк;

 • гіпертрофічний фарингіт – це ущільнення слизової оболонки, її почервоніння та утворення фолікул.

Алергічний фарингіт - викликаний провокується аллергенами: їжа,  пил,
шерсть тварин, пилок рослин, дим, хімічні речовини, парфуми тощо. Хворий може відчувати дискомфорт під час ковтання, бажання постійно відкашлятися, спостерігається набряклість і почервоніння глотки, у хворого може розвинутися кон’юнктивіт. 

Травматичний фарингіт – це результат механічних травм.

ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ

Самостійно хворому встановити діагноз фарингіт не вдасться, слід звернутися до професіоналів. Лікар-отоларинголог оглядає порожнину рота і глотки, за потреби проводить фарингоскопію та інші дослідження. Лікування фарингіту залежить від форми захворювання: вірусної чи бактеріальної. Зазвичай хворому призначають антисептичні, противірусні  препарати, полоскання горла антисептиками, змазування глотки спецрозчином, інгаляції, рясне пиття . Також на період лікування потрібно відмовитися від алкоголю, гострої та холодної їжі, не курити, не дихати холодним повітрям, не переохолоджуватися. Доцільно використовувати зволожувач повітря, зміцнювати імунітет і приймати вітаміни. 

При болях в горлі не займайтеся самолікуванням, а записуйтеся на прийом до фахівців клініки «Оксфорд Медікал». Записатися на прийом можна через соціальні мережі або за телефоном +38068-635-88-88 або (0382) 68-65-68. 

Наша адреса: пр. Грушевського, 21-В.

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Мазур Сергій 02-12-2019 Мар'яна Ігорівна, хоча й молодий, але кваліфікований лікар.Вона точно поставила діагноз та запропонувала якісне вирішення моєї проблеми.До неї я потрапив майже випадково,але не помилився. Більше двох років лікував наслідки гаймориту у різних лікарів міста та району.Останіх півтора року вирішив лікуватись у одного дуже популярного отоларинголога ,щоб лікар бачив динаміку хвороби ,але як виявилось, марно. Лікування спочатку здавалось адекватним але через 2-3 місяці я знову потрапляв до лікаря, діагнози мінялись та повністю вилікуватись я не міг.Як виявилось , довгі роки стажу та популярність лікаря ще не доводять його високу кваліфікацію.Мар'яну Ігорівну рекомендую всім. Це лікар на своєму місці,а крім того, добра та чуйна людина.
Мазур Сергей 02-12-2019 Лікар Мар'яна Земськова хоч і молода але дуже кваліфікована.Звернувся до неї випадково.Проте , цей спеціаліст , що бачила мене вперше, поставила правильний діагноз та визначила оптимальне вирішення моєї проблеми.До цього я більше 2-х років лікувався у різних лор-лікарів міста та району але проблема моя не зникала і я кожних 2-3 місяці приймав нове лікування та марно.Ходив більше року до одного дуже популярного лор-лікаря , щоб він бачив всю динаміку хвороби, але дарма.Тому хочу зазначити ,що стаж та популярність лікаря, речі відносні.Іноді молоді лікарі виявляються більш кваліфікованими, як вийшло в моєму випадку. Лікар Мар'яна Земськова крім того ,що хороший лікар ще й добра людина.Всім рекомендую.
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом