*
показати повний текстГайморит – це запалення верхньощелепних (гайморових) пазух, що супроводжується високою температурою, постійним тиском в області носа та нежиттю. Ця патологія має сезонне походження із весняним та осіннім загостренням. При захворюванні відзначається висока температура до +40 °C, головний біль, закладеність в носі, утруднене дихання, болісні відчуття в носі, що віддають в очі, скроні, переносицю, особливо при різкому русі та нахилянні вперед, гнійні і слизові виділення.
Хвороба відрізняється локалізацією запалення, перебігом, причинами виникнення, а також формою. Складність у тому, що ознаки гострого і хронічного гаймориту – ідентичні. Таким чином поставити точний діагноз може тільки професійний фахівець-ЛОР.
Захворювання виникає при загальному зниженні імунітету, зовнішньому інфікуванні гайморових пазух на тлі ГРВІ і запалення молярів. Розвиток запалення провокують хронічні захворювання верхніх шляхів дихальної системи, аденоїди та негативна дія зовнішнього середовища.
Несвоєчасне та некоректне лікування призводить до появи менінгіту, отиту, бронхіту, хворого мучать головні болі, погіршується слух і зір, аж до абсцесу очниці. В жодному разі не намагайтеся лікувати гайморит самостійно. При перших ознаках зверніться до отоларинголога медичного центру «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському, який виявить тип захворювання та його причину і призначить усі необхідні обстеження та грамотне лікування.
По стандарту лікар збирає анамнез і оглядає пацієнта, щоб поставити попередній діагноз. Далі призначається обстеження, з результатами якого зіставляються симптоми захворювання:
Якщо хворий має нетипові скарги, ЛОР направляє пацієнта на розширену діагностику:
Після обстеження фахівець ставить остаточний діагноз і підбирає індивідуальну лікувальну схему.
Основні шляхи усунення захворювання – консервативна терапія і хірургічне втручання.
Медикаментозне лікування передбачає застосування антибіотиків і промивання антисептиками (метод зозулі).
В окремих випадках необхідний пункційний прокол. Цей метод застосовують при наявності гною в пазухах. Після маніпуляції у хворого покращується дихання та зникають постійні виділення з носа.
Гайморотомія призначається у складних випадках і загрозі абсцесу. Процедура показана, якщо зроблено 8 проколів, і гайморит продовжує рацидивувати.
Суть методу – у розрізі під губою для розкриття пазухи. Видаляють запалену ділянку слизової та з’єднують носову пазуху з ротовою порожниною.
Ендоскопічна операція – сучасний і менш травматичний спосіб лікування хвороби. Через ніс пацієнта вводиться ендоскоп та розширюються пазухові співустя. Після спеціаліст безболісно захоплює пошкоджену слизову прямо в пазусі. Маніпуляція відбувається швидко і без ускладнень.
Лазеротерапія також є інноваційним методом усунення гаймориту. Промінь лазеру видаляє пошкоджені тканини слизової і одразу припікає рани, які швидко загоюються. Маніпуляція – неінвазивна і безболісна та не має ризику інфікування. Для лікування потрібно 8-10 процедур.
Після усунення запалення і переходу в стадію ремісії ЛОР призначає фізіотерапію для закріплення результату.
Гайморит потребує правильного і своєчасного лікування. За перших ознак запишіться на прийом до отоларинголога медичного центру «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському, адже самолікування та ігнорування проблеми загрожує тяжкими наслідками і проведенням операції. Звертайтесь до фахівців, щоб вилікувати хворобу ще на початкових стадіях!
відділення: Отоларингологія
відділення: Отоларингологія
відділення: Отоларингологія
відділення: Отоларингологія
відділення: Отоларингологія
Акції
вул. Князів Коріатовичів, 25Б
телефон:
0 800 30 06 36
показати - Viber,Telegram
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом