Лікування гаймориту в Кам'янець-Подільському

Гайморит – це запалення верхньощелепних (гайморових) пазух, що супроводжується високою температурою, постійним тиском в області носа та нежиттю. Ця патологія має сезонне походження із весняним та осіннім загостренням. При захворюванні відзначається висока температура до +40 °C, головний біль, закладеність в носі, утруднене дихання, болісні відчуття в носі, що віддають в очі, скроні, переносицю, особливо при різкому русі та нахилянні вперед, гнійні і слизові виділення.

Хвороба відрізняється локалізацією запалення, перебігом, причинами виникнення, а також формою. Складність у тому, що ознаки гострого і хронічного гаймориту – ідентичні. Таким чином поставити точний діагноз може тільки професійний фахівець-ЛОР.

Причини появи гаймориту

Захворювання виникає при загальному зниженні імунітету, зовнішньому інфікуванні гайморових пазух на тлі ГРВІ і запалення молярів. Розвиток запалення провокують хронічні захворювання верхніх шляхів дихальної системи, аденоїди та негативна дія зовнішнього середовища.

Несвоєчасне та некоректне лікування призводить до появи менінгіту, отиту, бронхіту, хворого мучать головні болі, погіршується слух і зір, аж до абсцесу очниці. В жодному разі не намагайтеся лікувати гайморит самостійно. При перших ознаках зверніться до отоларинголога медичного центру «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському, який виявить тип захворювання та його причину і призначить усі необхідні обстеження та грамотне лікування.

Діагностика гаймориту

По стандарту лікар збирає анамнез і оглядає пацієнта, щоб поставити попередній діагноз. Далі призначається обстеження, з результатами якого зіставляються симптоми захворювання:

  • рентген придаткових носових пазух;
  • прямий рентген для оцінки затемнень і набряклості пазух верхніх щелеп.

Якщо хворий має нетипові скарги, ЛОР направляє пацієнта на розширену діагностику:

  • МРТ/КТ (для виключення пухлин);
  • загальні аналізи сечі;
  • аналіз крові на ШОЕ та наявність інфекцій;
  • ендоскопічне обстеження (допомагає виявити грибкові інфекції);
  • УЗД;
  • пункція з пазухи верхньої щелепи (щоб виявити гнійні процеси).

Після обстеження фахівець ставить остаточний діагноз і підбирає індивідуальну лікувальну схему. 

Методика лікування гаймориту

Основні шляхи усунення захворювання – консервативна терапія і хірургічне втручання.

Медикаментозне лікування передбачає застосування антибіотиків і промивання антисептиками (метод зозулі).

В окремих випадках необхідний пункційний прокол. Цей метод застосовують при наявності гною в пазухах. Після маніпуляції у хворого покращується дихання та зникають постійні виділення з носа.

Операційне лікування

Гайморотомія призначається у складних випадках і загрозі абсцесу. Процедура показана, якщо зроблено 8 проколів, і гайморит продовжує рацидивувати.

Суть методу – у розрізі під губою для розкриття пазухи. Видаляють запалену ділянку слизової та з’єднують носову пазуху з ротовою порожниною.

Ендоскопічна операція – сучасний і менш травматичний спосіб лікування хвороби. Через ніс пацієнта вводиться ендоскоп та розширюються пазухові співустя. Після спеціаліст безболісно захоплює пошкоджену слизову прямо в пазусі. Маніпуляція відбувається швидко і без ускладнень.

Лазеротерапія також є інноваційним методом усунення гаймориту. Промінь лазеру видаляє пошкоджені тканини слизової і одразу припікає рани, які швидко загоюються. Маніпуляція – неінвазивна і безболісна та не має ризику інфікування. Для лікування потрібно 8-10 процедур.

Після усунення запалення і переходу в стадію ремісії ЛОР призначає фізіотерапію для закріплення результату.

Гайморит потребує правильного і своєчасного лікування. За перших ознак запишіться на прийом до отоларинголога медичного центру «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському, адже самолікування та ігнорування проблеми загрожує тяжкими наслідками і проведенням операції. Звертайтесь до фахівців, щоб вилікувати хворобу ще на початкових стадіях!  

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 4.88, голосів: 80 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар отоларинголог: Грицик Юрій Петрович
Грицик Юрій Петрович Лікар отоларинголог
Лікар отоларинголог: Грицик Юрій Петрович
Грицик Юрій ПетровичЛікар отоларинголог

вул. Князів Коріатовичів, 25Б;

інформація про лікаря

відгуки
Олександр 01-03-2024 Не одноразово зверталася до даного лікаря. Дякую вам, ви професіонал своєї справи.
Катерина 29-02-2024 Була на консультації у лікаря отоларинголога Грицика Ю. П.. Лікар уважний, відповів на всі питання, допоміг впоратися з проблемою та приписав ефективне лікування. Також приємна атмосфера в клініці, привітний персонал, візитом лишилася задоволена, у разі потреби буду звертатися ще!
Олеся 05-02-2024 Звернулась до Юрія Петровича з проблемою постійної закладеності носа. Обстеження провели новим апаратом, стерильними інструментами, не страшно(хвилювалась за неприємні відчуття) та безболісно. Вдячна лікарю, за швидке вирішення моєї проблеми. Успіхів Вам та процвітання.
Мазур Сергій 02-12-2019 Мар'яна Ігорівна, хоча й молодий, але кваліфікований лікар.Вона точно поставила діагноз та запропонувала якісне вирішення моєї проблеми.До неї я потрапив майже випадково,але не помилився. Більше двох років лікував наслідки гаймориту у різних лікарів міста та району.Останіх півтора року вирішив лікуватись у одного дуже популярного отоларинголога ,щоб лікар бачив динаміку хвороби ,але як виявилось, марно. Лікування спочатку здавалось адекватним але через 2-3 місяці я знову потрапляв до лікаря, діагнози мінялись та повністю вилікуватись я не міг.Як виявилось , довгі роки стажу та популярність лікаря ще не доводять його високу кваліфікацію.Мар'яну Ігорівну рекомендую всім. Це лікар на своєму місці,а крім того, добра та чуйна людина.
Мазур Сергей 02-12-2019 Лікар Мар'яна Земськова хоч і молода але дуже кваліфікована.Звернувся до неї випадково.Проте , цей спеціаліст , що бачила мене вперше, поставила правильний діагноз та визначила оптимальне вирішення моєї проблеми.До цього я більше 2-х років лікувався у різних лор-лікарів міста та району але проблема моя не зникала і я кожних 2-3 місяці приймав нове лікування та марно.Ходив більше року до одного дуже популярного лор-лікаря , щоб він бачив всю динаміку хвороби, але дарма.Тому хочу зазначити ,що стаж та популярність лікаря, речі відносні.Іноді молоді лікарі виявляються більш кваліфікованими, як вийшло в моєму випадку. Лікар Мар'яна Земськова крім того ,що хороший лікар ще й добра людина.Всім рекомендую.
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом