*
показати повний текстХронічний тонзиліт – інфікування верхніх шляхів дихальної системи, що має бактеріальну або вірусну природу й характеризується запаленням мигдалин.
Часто ХТ плутають з ангіною. При цьому відмінністю є виділення гною при кашлі, поява гнійних пробок у гландах, збільшення лімфовузлів, загострення хвороби кілька разів на рік.
При хронічному тонзиліті організм знаходиться в стані постійного запалення і може мати прихований характер. Хворий завжди відчуває втомленість і слабкість, має вечірнє підвищення температури і поганий запах з рота. Все це вкрай негативно впливає на якість і безпеку життя й потребує негайного звернення до спеціаліста.
Хронічний тонзиліт розвивається в результаті перенесеного захворювання на ангіну, кір, дифтерію та ін. Причина розвитку хвороби – інфікування, що тривалий час згубно впливає на імунітет і підтримує запалення.
При зниженому імунітеті без лікування тонзиліт загрожує переходом в токсико-алергічну форму і призводить до серцево-судинних патологій, поширеної інтоксикації, розладів ЦНС, ураження нирок, щитовидки, ревматизму та ін. ускладнень. Тому в жодному разі не переносьте хворобу самостійно й звертайтесь до отоларинголога медичного центру «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському для отримання ефективного лікування та уникнення тяжких наслідків.
Щоб поставити точний діагноз, ЛОР проводить огляд, запитує про симптоматику, перенесені раніше інфекційні хвороби, стиль життя пацієнта тощо. Для визначення збудників хвороби фахівець призначає бактеріальне обстеження.
Також для максимально ефективного лікування необхідно здати ряд аналізів, серед яких:
При діагнозі хронічного тонзиліту застосовують консервативне (медикаментозне) або оперативне лікування.
Терапія застосовується комплексно й направлена на придушення інфекції та посилення імунітету. Роблять санацію порожнини рота, щоб усунути інфекцію з запалених тканин. Мигдалики змащують розчинами люголю або йод гліцерину, що мають протизапальний і заспокійливий ефект. З медикаментів для лікування широко застосовуються антибіотики (макроліди, пеніциліни, аміноглікозиди).
Після усунення загострення показана фізіотерапія, наприклад процедури фонофорезу, впливу УФ хвиль, лазерна та кріотерапія. Важливою є нормалізація режиму дня, харчування і оптимальні фізичні навантаження.
Операції проводять при неефективності консервативних методів. Зокрема, видаляють хворі мигдалики. Фахівці медичного центру «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському застосовують електрокоагуляцію мигдалин, лазерне та радіохвильове видалення. Дані процедури – малоінвазивні, тож не несуть ризиків кровотечі, ураження здорових тканин, інфекцій та мають швидкий період реабілітації.
ЛОР підбере оптимальну метод з урахуванням особливостей перебігу хвороби та наявних протипоказань.
Видалення необхідне у наступних випадках:
Сучасні методи дозволяють безболісно та швидко усунути хронічний тонзиліт консервативно або хірургічно. У будь-якому випадку при частих загостреннях хвороби не нехтуйте здоров'ям і вчасно звертайтеся по кваліфіковану допомогу отоларинголога медичного центру «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському.
відділення: Отоларингологія
відділення: Отоларингологія
відділення: Отоларингологія
відділення: Отоларингологія
відділення: Отоларингологія
Акції
вул. Князів Коріатовичів, 25Б
телефон:
0 800 30 06 36
показати - Viber,Telegram
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом