Лікування хронічного тонзиліту в Кам'янець-Подільському

Хронічний тонзиліт – інфікування верхніх шляхів дихальної системи, що має бактеріальну або вірусну природу й характеризується запаленням мигдалин.

  Часто ХТ плутають з ангіною. При цьому відмінністю є виділення гною при кашлі, поява гнійних пробок у гландах, збільшення лімфовузлів, загострення хвороби кілька разів на рік.

При хронічному тонзиліті організм знаходиться в стані постійного запалення і може мати прихований характер. Хворий завжди відчуває втомленість і слабкість, має вечірнє підвищення температури і поганий запах з рота. Все це вкрай негативно впливає на якість і безпеку життя й потребує негайного звернення до спеціаліста.

Чому виникає захворювання

Хронічний тонзиліт розвивається в результаті перенесеного захворювання на ангіну, кір, дифтерію та ін. Причина розвитку  хвороби – інфікування, що тривалий час згубно впливає на імунітет і підтримує запалення.

При зниженому імунітеті без лікування тонзиліт загрожує переходом в токсико-алергічну форму і призводить до серцево-судинних патологій, поширеної інтоксикації, розладів ЦНС, ураження нирок, щитовидки, ревматизму та ін. ускладнень. Тому в жодному разі не переносьте хворобу самостійно й звертайтесь до отоларинголога медичного центру «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському для отримання ефективного лікування та уникнення тяжких наслідків.

Діагностика тонзиліту

Щоб поставити точний діагноз, ЛОР проводить огляд, запитує про симптоматику, перенесені раніше інфекційні хвороби, стиль життя пацієнта тощо. Для визначення збудників хвороби фахівець призначає бактеріальне обстеження.

Також для максимально ефективного лікування необхідно здати ряд аналізів, серед яких:

 • аналізи крові на лейкоцити, антистрептолізин-О;
 • бакпосів з мигдаликів з антибіотикограмою;
 • ревмопроби: хронічний тонзиліт здатний давати ускладнення на суглоби, нирки серце та ін., а ревмопроба допоможе визначити масштаби запалення та рівень ризику ураження органів;
 • аналіз сечі.

Шляхи лікування тонзиліту

При діагнозі хронічного тонзиліту застосовують консервативне (медикаментозне) або оперативне лікування.

Медикаментозна та неінвазивна терапія

Терапія застосовується комплексно й направлена на придушення інфекції та посилення імунітету. Роблять санацію порожнини рота, щоб усунути інфекцію з запалених тканин. Мигдалики змащують розчинами люголю або йод гліцерину, що мають протизапальний і заспокійливий ефект. З медикаментів для лікування широко застосовуються антибіотики (макроліди, пеніциліни, аміноглікозиди).

Після усунення загострення показана фізіотерапія, наприклад процедури фонофорезу, впливу УФ хвиль, лазерна та кріотерапія. Важливою є нормалізація режиму дня, харчування і оптимальні фізичні навантаження.

Хірургічне втручання

Операції проводять при неефективності консервативних методів. Зокрема, видаляють хворі мигдалики. Фахівці медичного центру «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському застосовують електрокоагуляцію мигдалин, лазерне та радіохвильове видалення. Дані процедури – малоінвазивні, тож не несуть ризиків кровотечі, ураження здорових тканин, інфекцій та мають швидкий період реабілітації.

ЛОР підбере оптимальну метод з урахуванням особливостей перебігу хвороби та наявних протипоказань.

Видалення необхідне у наступних випадках:

 • загострення тонзиліту частіше 5-7 разів щороку;
 • позитивний результат бакпосіву на БГСА-інфекцію;
 • усі загострення – важкі;
 • після 2 років лікування немає результату;
 • алергія на антибіотики;
 • періодичне посилення ознак ураження серця, суглобів та нирок;
 • гнійні відкладення на мигдаликах з неприємним запахом (сепсис).

Сучасні методи дозволяють безболісно та швидко усунути хронічний тонзиліт консервативно або хірургічно. У будь-якому випадку при частих загостреннях хвороби не нехтуйте здоров'ям і вчасно звертайтеся по кваліфіковану допомогу отоларинголога медичного центру «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 4.88, голосів: 76 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар отоларинголог: Грицик Юрій Петрович
Грицик Юрій Петрович Лікар отоларинголог
Лікар отоларинголог: Грицик Юрій Петрович
Грицик Юрій ПетровичЛікар отоларинголог

вул. Князів Коріатовичів, 25Б;

інформація про лікаря

відгуки
Олександр 01-03-2024 Не одноразово зверталася до даного лікаря. Дякую вам, ви професіонал своєї справи.
Катерина 29-02-2024 Була на консультації у лікаря отоларинголога Грицика Ю. П.. Лікар уважний, відповів на всі питання, допоміг впоратися з проблемою та приписав ефективне лікування. Також приємна атмосфера в клініці, привітний персонал, візитом лишилася задоволена, у разі потреби буду звертатися ще!
Олеся 05-02-2024 Звернулась до Юрія Петровича з проблемою постійної закладеності носа. Обстеження провели новим апаратом, стерильними інструментами, не страшно(хвилювалась за неприємні відчуття) та безболісно. Вдячна лікарю, за швидке вирішення моєї проблеми. Успіхів Вам та процвітання.
Мазур Сергій 02-12-2019 Мар'яна Ігорівна, хоча й молодий, але кваліфікований лікар.Вона точно поставила діагноз та запропонувала якісне вирішення моєї проблеми.До неї я потрапив майже випадково,але не помилився. Більше двох років лікував наслідки гаймориту у різних лікарів міста та району.Останіх півтора року вирішив лікуватись у одного дуже популярного отоларинголога ,щоб лікар бачив динаміку хвороби ,але як виявилось, марно. Лікування спочатку здавалось адекватним але через 2-3 місяці я знову потрапляв до лікаря, діагнози мінялись та повністю вилікуватись я не міг.Як виявилось , довгі роки стажу та популярність лікаря ще не доводять його високу кваліфікацію.Мар'яну Ігорівну рекомендую всім. Це лікар на своєму місці,а крім того, добра та чуйна людина.
Мазур Сергей 02-12-2019 Лікар Мар'яна Земськова хоч і молода але дуже кваліфікована.Звернувся до неї випадково.Проте , цей спеціаліст , що бачила мене вперше, поставила правильний діагноз та визначила оптимальне вирішення моєї проблеми.До цього я більше 2-х років лікувався у різних лор-лікарів міста та району але проблема моя не зникала і я кожних 2-3 місяці приймав нове лікування та марно.Ходив більше року до одного дуже популярного лор-лікаря , щоб він бачив всю динаміку хвороби, але дарма.Тому хочу зазначити ,що стаж та популярність лікаря, речі відносні.Іноді молоді лікарі виявляються більш кваліфікованими, як вийшло в моєму випадку. Лікар Мар'яна Земськова крім того ,що хороший лікар ще й добра людина.Всім рекомендую.
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом