Лікування хропіння в Кам'янець-Подільському

Хропіння (ронхопатія) є порушенням функції дихання уві сні, що супроводжується  вібруючим звуком при вдиханні піл час сну. Такі звуки спричинюють піднебіння та язичок, які коливаються при проходженні повітря.

Ознаки хропіння

Найбільш виражений симптом – вібруючі звуки, що проявляються в такт диханню. Між ними можуть виникати паузи, які завершуються гучним всхрапом.

При постійному хропінні людина може мати апное – короткочасні зупинки дихання протягом ночі. І якщо просте хропіння нічим не заважає людині, то апное викликає хронічну втому і сонливість. Ба більше, регулярна зупинка дихання поступово призводить до гіпоксії серця, головного мозку та ін. органів. В результаті з’являється стенокардія, аритмія, гіпертензія, збільшується ризик інсульту та інфаркту.

Терміново зверніться до фахівця медичного центру «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському, якщо разом із храпом у вас проявляється постійна сонливість, безсоння, пітливість, підвищене сечовипускання, різке погіршення уваги та пам’яті. Не чекайте розвитку патології, а зверніться до лікаря, який допоможе виявити причину храпу і призначить ефективне лікування.

Причини хропіння

Появу патології спричиняють поліпи та новоутворення, тонзиліт, хвороби носоглотки, ожиріння, перевтома, зловживання алкоголем, прийом деяких снодійних, літній вік, зміни і деформації тканин піднебіння, гортані і глотки, вроджені анатомічні особливості та ін.

Діагностика хропіння

Вирішення проблеми хропіння починається з опитування і збору анамнезу пацієнта, лабораторних скринінг-тестів та ін. досліджень. Лікар проводить полісомнографію, для отримання даних ЕГК, ЕЕГ, пульсу, тиску та ін. показників протягом сну, а також – параметри дихання, пози, при яких настає хропіння.

Гіпнограма дозволяє отримати інформацію про структуру і якість сну, стадії та ін. для визначення об’єктивних причин хропіння.

Особливості лікування

Терапія підбирається під конкретні причини патології, індивідуальні особливості пацієнта й ступінь тяжкості дихальних порушень.

У медичній практиці застосовуються найрізноманітніші методи, які підбираються під той чи інший випадок.

  • СРАР-лікування – застосовують компресійний апарат, крізь який під тиском потрапляє повітря крізь маску. Це розширює дихальні шляхи й перешкоджає утворенні вібрації.
  • Медикаментозне терапія – спрямована на усунення симптомів. Призначають краплі для носа, спреї для носоглотки, а також пігулки. 
  • Оперативні методи – застосовуються при тяжкому перебігу патології, коли є виражений синдром апное, а також, якщо консервативне лікування не дає результату.

Наприклад, це може бути радіохвильова сомнопластика, палатопластика, увулопалатопластика, лазеротерапія та інші види хірургічного втручання.

Радіохвильова сомнопластика проводиться під місцевим наркозом. Радіохвилі діють на гортанні тканини, виділяється тепло, а тканини коагулюються і зменшуються у розмірах. Сомнопластика ефективна  при апное, ускладненому хропінні та у разі, якщо патологія викликана збільшенням піднебіння.

Палатопластика – це видалення піднебінних тканин, що розрослися. Процедура повністю відновлює дихання носом, ліквідуючи вібрації уві сні. Увулопалатопластика – видалення фрагменту піднебінного язичка і фіранки. Це розширює просвіт шляхів дихання й зменшує вібрації. При цьому проводять вкорочення та ущільнення м’якого піднебіння.

Може застосовуватися увулопалатофарингопластика – обширне коригування піднебіння, язичка і дужок, а також лазеротерапія, яка показана при деформації пластини носа, піднебіння та лімфатичних скупченнях біля носоглотки. Процедура спрямована на розширення просвіту глотки, видалення фіброзних розростань і новоутворень.

Реабілітація триває до трьох тижнів. За необхідності, перші 3-5 діб можна приймати знеболююче. Також слід виключити з раціону кислі продукти. Більш детальні призначення пацієнт отримує на консультації фахівця.

Не варто терпіти хропіння! Звертайтеся до кваліфікованого спеціаліста медичного центру «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському та повертайте комфорт життя і вільне дихання під час сну! 

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 4.90, голосів: 71 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар отоларинголог: Грицик Юрій Петрович
Грицик Юрій Петрович Лікар отоларинголог
Лікар отоларинголог: Грицик Юрій Петрович
Грицик Юрій ПетровичЛікар отоларинголог

вул. Князів Коріатовичів, 25Б;

інформація про лікаря

відгуки
Олександр 01-03-2024 Не одноразово зверталася до даного лікаря. Дякую вам, ви професіонал своєї справи.
Катерина 29-02-2024 Була на консультації у лікаря отоларинголога Грицика Ю. П.. Лікар уважний, відповів на всі питання, допоміг впоратися з проблемою та приписав ефективне лікування. Також приємна атмосфера в клініці, привітний персонал, візитом лишилася задоволена, у разі потреби буду звертатися ще!
Олеся 05-02-2024 Звернулась до Юрія Петровича з проблемою постійної закладеності носа. Обстеження провели новим апаратом, стерильними інструментами, не страшно(хвилювалась за неприємні відчуття) та безболісно. Вдячна лікарю, за швидке вирішення моєї проблеми. Успіхів Вам та процвітання.
Мазур Сергій 02-12-2019 Мар'яна Ігорівна, хоча й молодий, але кваліфікований лікар.Вона точно поставила діагноз та запропонувала якісне вирішення моєї проблеми.До неї я потрапив майже випадково,але не помилився. Більше двох років лікував наслідки гаймориту у різних лікарів міста та району.Останіх півтора року вирішив лікуватись у одного дуже популярного отоларинголога ,щоб лікар бачив динаміку хвороби ,але як виявилось, марно. Лікування спочатку здавалось адекватним але через 2-3 місяці я знову потрапляв до лікаря, діагнози мінялись та повністю вилікуватись я не міг.Як виявилось , довгі роки стажу та популярність лікаря ще не доводять його високу кваліфікацію.Мар'яну Ігорівну рекомендую всім. Це лікар на своєму місці,а крім того, добра та чуйна людина.
Мазур Сергей 02-12-2019 Лікар Мар'яна Земськова хоч і молода але дуже кваліфікована.Звернувся до неї випадково.Проте , цей спеціаліст , що бачила мене вперше, поставила правильний діагноз та визначила оптимальне вирішення моєї проблеми.До цього я більше 2-х років лікувався у різних лор-лікарів міста та району але проблема моя не зникала і я кожних 2-3 місяці приймав нове лікування та марно.Ходив більше року до одного дуже популярного лор-лікаря , щоб він бачив всю динаміку хвороби, але дарма.Тому хочу зазначити ,що стаж та популярність лікаря, речі відносні.Іноді молоді лікарі виявляються більш кваліфікованими, як вийшло в моєму випадку. Лікар Мар'яна Земськова крім того ,що хороший лікар ще й добра людина.Всім рекомендую.
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом