*
показати повний текстХропіння (ронхопатія) є порушенням функції дихання уві сні, що супроводжується вібруючим звуком при вдиханні піл час сну. Такі звуки спричинюють піднебіння та язичок, які коливаються при проходженні повітря.
Найбільш виражений симптом – вібруючі звуки, що проявляються в такт диханню. Між ними можуть виникати паузи, які завершуються гучним всхрапом.
При постійному хропінні людина може мати апное – короткочасні зупинки дихання протягом ночі. І якщо просте хропіння нічим не заважає людині, то апное викликає хронічну втому і сонливість. Ба більше, регулярна зупинка дихання поступово призводить до гіпоксії серця, головного мозку та ін. органів. В результаті з’являється стенокардія, аритмія, гіпертензія, збільшується ризик інсульту та інфаркту.
Терміново зверніться до фахівця медичного центру «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському, якщо разом із храпом у вас проявляється постійна сонливість, безсоння, пітливість, підвищене сечовипускання, різке погіршення уваги та пам’яті. Не чекайте розвитку патології, а зверніться до лікаря, який допоможе виявити причину храпу і призначить ефективне лікування.
Появу патології спричиняють поліпи та новоутворення, тонзиліт, хвороби носоглотки, ожиріння, перевтома, зловживання алкоголем, прийом деяких снодійних, літній вік, зміни і деформації тканин піднебіння, гортані і глотки, вроджені анатомічні особливості та ін.
Вирішення проблеми хропіння починається з опитування і збору анамнезу пацієнта, лабораторних скринінг-тестів та ін. досліджень. Лікар проводить полісомнографію, для отримання даних ЕГК, ЕЕГ, пульсу, тиску та ін. показників протягом сну, а також – параметри дихання, пози, при яких настає хропіння.
Гіпнограма дозволяє отримати інформацію про структуру і якість сну, стадії та ін. для визначення об’єктивних причин хропіння.
Терапія підбирається під конкретні причини патології, індивідуальні особливості пацієнта й ступінь тяжкості дихальних порушень.
У медичній практиці застосовуються найрізноманітніші методи, які підбираються під той чи інший випадок.
Наприклад, це може бути радіохвильова сомнопластика, палатопластика, увулопалатопластика, лазеротерапія та інші види хірургічного втручання.
Радіохвильова сомнопластика проводиться під місцевим наркозом. Радіохвилі діють на гортанні тканини, виділяється тепло, а тканини коагулюються і зменшуються у розмірах. Сомнопластика ефективна при апное, ускладненому хропінні та у разі, якщо патологія викликана збільшенням піднебіння.
Палатопластика – це видалення піднебінних тканин, що розрослися. Процедура повністю відновлює дихання носом, ліквідуючи вібрації уві сні. Увулопалатопластика – видалення фрагменту піднебінного язичка і фіранки. Це розширює просвіт шляхів дихання й зменшує вібрації. При цьому проводять вкорочення та ущільнення м’якого піднебіння.
Може застосовуватися увулопалатофарингопластика – обширне коригування піднебіння, язичка і дужок, а також лазеротерапія, яка показана при деформації пластини носа, піднебіння та лімфатичних скупченнях біля носоглотки. Процедура спрямована на розширення просвіту глотки, видалення фіброзних розростань і новоутворень.
Реабілітація триває до трьох тижнів. За необхідності, перші 3-5 діб можна приймати знеболююче. Також слід виключити з раціону кислі продукти. Більш детальні призначення пацієнт отримує на консультації фахівця.
Не варто терпіти хропіння! Звертайтеся до кваліфікованого спеціаліста медичного центру «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському та повертайте комфорт життя і вільне дихання під час сну!
відділення: Отоларингологія
відділення: Отоларингологія
відділення: Отоларингологія
відділення: Отоларингологія
відділення: Отоларингологія
Акції
вул. Князів Коріатовичів, 25Б
телефон:
0 800 30 06 36
показати - Viber,Telegram
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом