*
показати повний текстЛарингіт – запалення гортані, що провокується застудою та інфекціями (скарлатина, кір тощо). Також захворювання можуть спричинити і зовнішні фактори: переохолодження, алергія на пил, хімію, ліки та пилок, зловживання алкоголем і палінням, а також перенапруження гортані (спостерігається у спікерів, співаків та ін.).
Консультація ЛОРа необхідна при збереженні ознак ларингіту більше 10 днів. Відвідайте спеціаліста, поки хвороба не призвела до ускладнень.
Інфекція потрапляє на слизові і пошкоджує їх. Оболонки набрякають, червоніють і починають боліти. Можуть виникати посилене слизовиділення та кровоточення. Хворому стає боляче ковтати, першить горло та ніби відчувається сторонній предмет. Підвищується температура до 38 градусів.
Захворювання розвивається при ГРВІ і супроводжується утрудненим диханням на вдиху, «гавкаючим» кашлем, осиплим голосом.
Передусім лікар збирає анамнез та вислуховує скарги пацієнта, щоб визначити картину патології. Лікування засновується на усуненні причин захворювання, які коректно встановить лише фахівець і призначить відповідне лікування.
Гостру форму ларингіту можна визначити наступними засобами:
Хронічний тип діагностується шляхом ларингоскопії дзеркалами та ендоскопом. Також фахівець досліджує голосові зв’язки стробоскопом, щоб знайти відхилення у роботі проблемних ділянок зв'язок. В запущених випадках або при хронічному ларингіті необхідно взяти біопсію, щоб виключити/підтвердити наявність онкології.
Передусім пацієнту необхідний суворий режим: не можна розмовляти, особливо пошепки, вживати холодну та гостру їжу, слід відмовитися від паління і алкоголю. Також треба пити багато рідини і намагатися дихати носом. При гострих ознаках призначаються зігріваючі компреси на шию. При утворенні кірки протягом 7 днів горло щодня обробляють 1 г персикової, оливкової або обліпихової олії. Також терапія направлена на антибіотичне усунення запалення. Призначаються інгаляції та спреї з вмістом компонентів пеніцилінової групи.
У дітей ларингіт лікують компресами, інгаляціями та полосканням. Для виведення мокроти призначається пиття лужної теплої мінералки або молока. У кімнаті необхідне регулярне провітрювання і вологе прибирання.
Напад задухи знімається торканням ложки до задньої частини глотки. В ін. випадку допомогу надають лікарі, застосовуючи судинозвужувальні засоби, якими обробляють слизову під зв'язками. У критичному випадку виконується трахеотомія для відновлення доступу повітря.
Хронічний катаральний ларингіт лікують лужними та олійними інгаляціями. Гіпертрофічна форма передбачає хірургічне видалення епітелію, щоб запобігти утворенню онкології.
Хронічна форма лікується значно довше та складніше, причому є ризик розростання епітелію, появи пухин і змінних процесів у слизовій. Але якщо своєчасно звернутися до ЛОРа, ларингіт можна вилікувати за тиждень при дотриманні рекомендацій.
Профілактика включає усунення першопричини хвороби та її збудників. В цьому допоможе зміцнення імунітету, відвідування лазні, відмова від паління та використання інгаляторів для очищення дихальних шляхів. Важливо правильно і вчасно лікувати застуди та інфекції, регулярно прибирати та провітрювати кімнати.
При ознаках гострого ларингіту не терпіть біль, не займайтесь самолікуванням народними засобами, щоб захворювання не перейшло у хронічну стадію. Записуйтеся до отоларинголога медичного центру «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському, щоб вберегтися від ускладнень, і в короткі строки відновити голос, здоров’я горла і гортані та гарне самопочуття!
відділення: Отоларингологія
відділення: Отоларингологія
відділення: Отоларингологія
відділення: Отоларингологія
відділення: Отоларингологія
Акції
вул. Князів Коріатовичів, 25Б
телефон:
0 800 30 06 36
показати - Viber,Telegram
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом