Лікування носових кровотеч в Кам'янець-Подільському

Носові кровотечі – достатньо поширене явище, але це не окреме захворювання, а прояв більш серйозного захворювання, негативного стану організму або наслідок травматизації носових судин.

Зазвичай люди не звертаються по допомогу з кровотечою з носа, а зупиняються її вдома. При цьому часті епізоди цього прояву можуть приховувати небезпеку для здоров’я. Тому, щоб виявити причину і «провокатора» кровотеч, радимо записатися на прийом до  отоларинголога медичного центру «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському. Фахівець проведе опитування й огляд, призначить обстеження, щоб знайти фактор, який провокує кровотечі, і на основі цього призначить грамотне лікування.

Причини носових кровотеч

Усі чинники патологічного прояву діляться на локальні і загальні.

Серед локальних – травми носа, порушення слизової і тканин, пухлини, захворювання. що провокують посилене наповнення судин кров’ю (риніт, синусит тощо), викривлення перегородки носа.

Загальні причини можуть брати початок із різних станів і захворювань: авітаміноз, тепловий/сонячний удар, серцево-судинні патології, перепади тиску через професійну діяльність (альпіністи, льотчики, водолази, шахтарі тощо)

Ознаки носових кровотеч

Для прямих ознак характерне витікання крові з ніздрів або по стінкам глотки. У другому випадку простежується нудота і блювання, запаморочення, кровохаркання тощо.

Причинні симптоми проявляються в момент травми або загострення певного захворювання.

Сильна крововтрата помітна через різку слабкість, потемніння в очах, блідість шкіри, задишку, прискорення ЧСС, шум у вухах та ін. Не можна допускати сильну крововтрату, адже це загрожує втратою свідомості та навіть смертю.

Якщо кровотеча турбує часто або вона дуже сильна і не зупиняється, не втрачайте час: негайно зверніться до отоларинголога медичного центру «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському, щоб позбутися неприємних епізодів носової кровотечі.

Діагностика і усунення носових кровотеч

Ключові діагностичні методи після огляду – задня та передня риноскопія й додаткове обстеження периферичних судин (показники на анемію, згортання та ін.).

Передусім фахівець має заспокоїти хворого, оскільки психоемоційне збудження провокує підвищення тиску і лише посилює кровотечу. Потім ЛОР тампонує ніс (марлеві тампони змочуються в розчині ефедрину, адреналіну або вазеліном і залишаються в носі на 12-24 год). Якщо кровотеча не зупиняється, потрібна задня тампонада на 1-3 доби і прийом антибіотиків.

При рясній кровотечі вводять медикаментозні препарати, що звужують судини слизової. Додатково може бути призначена ішемізація слизової носа.

Якщо носові кровотечі викликані іншою патологією, то ЛОР направляє пацієнта до профільних спеціалістів і за результатами обстеження підбирає відповідне лікування.

Медикаментозна терапія кровотеч

Препарати, які призначає ЛОР, діють на тромбоцитарний елемент гемостазу. Наприклад, це амінокапронова кислота, яку застосовують при неповноцінності тромбоцитів (тромбоцитопенія).  Кровоточивість може проявлятися ще кілька днів, поки не згенеруються нові тромбоцитів, після чого рецидиви зникають. Тривалість прийому 6-8 днів.

Також при лікуванні допомагає етамзилат і транексамова кислота, які вводять у вену. Дія цих компонентів робить тромбоцити більш адгезивними, зміцнює капілярні стінки, знижуючи їх проникність. Таким чином кровотечі рідшають та згодом зникають. Для підвищення коагуляції крові застосовується аскорутин, вітаміни Р і С, кверцитин та ін.

При незначних кровотечах у передніх відділах може призначатися кріодеструкція або припікання судин нагрівальним приладом або нітратом срібла. Ці техніки проводяться під місцевим знеболенням й допоможуть вирішити питання з частими носовими кровотечами  з носа. Тривалість процедури близько 1,5 год. Період відновлення – 1-14 днів. 

Якщо ви часто стикаєтеся з носовою кровотечею, не намагайтеся усунути проблему самостійно. Запишіться на прийом до отоларинголога медичного центру «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському, щоб виявити точну причину такого стану і грамотно та без ускладнень вилікувати проблему!

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 4.70, голосів: 114 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар отоларинголог: Грицик Юрій Петрович
Грицик Юрій Петрович Лікар отоларинголог
Лікар отоларинголог: Грицик Юрій Петрович
Грицик Юрій ПетровичЛікар отоларинголог

вул. Князів Коріатовичів, 25Б;

інформація про лікаря

відгуки
Олександр 01-03-2024 Не одноразово зверталася до даного лікаря. Дякую вам, ви професіонал своєї справи.
Катерина 29-02-2024 Була на консультації у лікаря отоларинголога Грицика Ю. П.. Лікар уважний, відповів на всі питання, допоміг впоратися з проблемою та приписав ефективне лікування. Також приємна атмосфера в клініці, привітний персонал, візитом лишилася задоволена, у разі потреби буду звертатися ще!
Олеся 05-02-2024 Звернулась до Юрія Петровича з проблемою постійної закладеності носа. Обстеження провели новим апаратом, стерильними інструментами, не страшно(хвилювалась за неприємні відчуття) та безболісно. Вдячна лікарю, за швидке вирішення моєї проблеми. Успіхів Вам та процвітання.
Мазур Сергій 02-12-2019 Мар'яна Ігорівна, хоча й молодий, але кваліфікований лікар.Вона точно поставила діагноз та запропонувала якісне вирішення моєї проблеми.До неї я потрапив майже випадково,але не помилився. Більше двох років лікував наслідки гаймориту у різних лікарів міста та району.Останіх півтора року вирішив лікуватись у одного дуже популярного отоларинголога ,щоб лікар бачив динаміку хвороби ,але як виявилось, марно. Лікування спочатку здавалось адекватним але через 2-3 місяці я знову потрапляв до лікаря, діагнози мінялись та повністю вилікуватись я не міг.Як виявилось , довгі роки стажу та популярність лікаря ще не доводять його високу кваліфікацію.Мар'яну Ігорівну рекомендую всім. Це лікар на своєму місці,а крім того, добра та чуйна людина.
Мазур Сергей 02-12-2019 Лікар Мар'яна Земськова хоч і молода але дуже кваліфікована.Звернувся до неї випадково.Проте , цей спеціаліст , що бачила мене вперше, поставила правильний діагноз та визначила оптимальне вирішення моєї проблеми.До цього я більше 2-х років лікувався у різних лор-лікарів міста та району але проблема моя не зникала і я кожних 2-3 місяці приймав нове лікування та марно.Ходив більше року до одного дуже популярного лор-лікаря , щоб він бачив всю динаміку хвороби, але дарма.Тому хочу зазначити ,що стаж та популярність лікаря, речі відносні.Іноді молоді лікарі виявляються більш кваліфікованими, як вийшло в моєму випадку. Лікар Мар'яна Земськова крім того ,що хороший лікар ще й добра людина.Всім рекомендую.
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом