*
показати повний текстОтомікоз (вушний грибок) – запалення шкіри слухового зовнішнього проходу, що провокують паразитарні грибки Penicillinum, Aspergillus, Rhisopus іноді – Candida. Деякі з грибів живуть на шкірі, ніяк не проявляючись і не доставляючи людині проблем, але буває, коли грибки починають розмножуватися, і в результаті виникає запалення.
Розпізнати отомікоз можна через відчуття стороннього тіла, закладеності та «булькання» у вусі, свербіж та печіння, лущення шкірних покривів, а також появу виділення з вух.
Вушний грибок виникає з ряду причин:
Намагання вирішити проблему самостійно або несвоєчасний похід до лікаря загрожує ускладненнями: повне ураження слухового апарату і зараження сусідніх тканин. Грибок поширюється миттєво й може зачепити внутрішні органи. Отомікоз у немовлят додатково несе ризик глухоти і подальшу неможливість навчитися розмовляти, тому при підозрі на появу захворювання, негайно зверніться до отоларинголога медичного центру «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському.
Лікування починається з фізикального огляду пацієнта. В процесі отоларинголог визначає масштаб і глибину ураження, встановлює, який збудник міг спровокувати отомікоз. Додатково застосовують метод бактеріологічного дослідження виділень з вуха або мазка.
Якщо пацієнт вже переніс отомікоз, його обстежують на наявність ін. патологій, що створюють сприятливе середовище для повторної появи грибка.
Передусім проводять туалет слухових зовнішніх проходів (санацію) для усунення грибкових та епітеліальних мас, сірки. Це підвищить ефективність медикаментів і прискорить процес одужання.
Увага! Очищення має робити кваліфікований ЛОР. Не робіть це вдома перед візитом до лікарні, адже ви можете тільки погіршити стан.
В окремих випадках вуха промивають розчином. Процедура дещо дискомфортна, проте швидка і безболісна. Професійна санація запобігає повторному розмноженню грибка. Хворому не можна чесати вухо, а протягом лікування треба утриматися від плавання.
Використовуються протигрибкові вушні краплі з антимікотичними компонентами. Їх показано крапати у вухо згідно з рекомендаціями лікаря (він призначає дозу та періодичність протягом дня) на підставі поширеності і складності запалення.
Місцеві мазі та креми – необхідні для нанесення на область зовнішнього вуха. Пігулки призначають для більшого лікувального ефекту, адже окремі інфекції – стійкі до місцевих засобів. Тривалість, дозування і частоту прийому також визначає лікар. Крім цього, він рекомендує обстеження на розвиток ін. патологій та їх корекцію. Це можуть бути недоліковані інфекції, алергія чи діабет.
Особливості лікування отомікозу у дітей не відрізняються від дорослих: санація вуха, застосування місцевих і пероральних засобів, виявлення причин хвороби та профілактичні заходи. Єдина відмінність – у дозуванні та режимі прийому препаратів.
Якщо не долікувати грибкову інфекцію, вона через деякий час повернеться, тому необхідно суворо дотримуватися порад спеціаліста і виконувати запобіжні заходи:
При перших ознаках дискомфорту у вусі не намагайтеся усунути проблему самостійно! Поспішайте записатися на прийом до отоларинголога медичного центру «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському, щоб пройти професійне обстеження і отримати ефективне лікування отомікозу!
відділення: Отоларингологія
відділення: Отоларингологія
відділення: Отоларингологія
відділення: Отоларингологія
відділення: Отоларингологія
Акції
вул. Князів Коріатовичів, 25Б
телефон:
0 800 30 06 36
показати - Viber,Telegram
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом