Лікування отомікозу в Кам'янець-Подільському

Отомікоз (вушний грибок) – запалення шкіри слухового зовнішнього проходу, що провокують паразитарні грибки Penicillinum, Aspergillus, Rhisopus іноді – Candida. Деякі з грибів живуть на шкірі, ніяк не проявляючись і не доставляючи людині проблем, але буває, коли грибки починають розмножуватися, і в результаті виникає запалення.

Розпізнати отомікоз можна через відчуття стороннього тіла, закладеності та «булькання» у вусі, свербіж та печіння, лущення шкірних покривів, а також появу виділення з вух.

Причини виникнення отомікозу

Вушний грибок виникає з ряду причин: 

 • неправильна гігієна вух;
 • потрапляння сторонніх тіл або води;
 • наявність сірчаної пробки;
 • тривале носіння навушників або слухового апарату;
 • часте вимивання сірки;
 • різні види отиту;
 • аномалії будови слухових проходів (екзостоз);
 • тривалий прийом антибіотиків, кортикостероїдів тощо;
 • алергія;
 • стани імунодефіциту (ВІЛ/СНІД, діабет, онкологія);
 • шкідливі умови праці (вологе/запилене повітря).

Намагання вирішити проблему самостійно або несвоєчасний похід до лікаря загрожує ускладненнями: повне ураження слухового апарату і зараження сусідніх тканин. Грибок поширюється миттєво й може зачепити внутрішні органи. Отомікоз у немовлят додатково несе ризик глухоти і подальшу неможливість навчитися розмовляти, тому при підозрі на появу захворювання, негайно зверніться до отоларинголога медичного центру «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському.

Як діагностують і лікують отомікоз

Лікування починається з фізикального огляду пацієнта. В процесі отоларинголог визначає масштаб і глибину ураження, встановлює, який збудник міг спровокувати отомікоз. Додатково застосовують метод бактеріологічного дослідження виділень з вуха або мазка.

Якщо пацієнт вже переніс отомікоз, його обстежують на наявність ін. патологій, що створюють сприятливе середовище для повторної появи грибка.

Терапевтичні заходи

Передусім проводять туалет слухових зовнішніх проходів (санацію) для усунення  грибкових та епітеліальних мас, сірки. Це підвищить ефективність медикаментів і прискорить процес одужання.

Увага! Очищення має робити кваліфікований ЛОР. Не робіть це вдома перед візитом до лікарні, адже ви можете тільки погіршити стан.

В окремих випадках вуха промивають розчином. Процедура дещо дискомфортна, проте швидка і безболісна. Професійна санація запобігає повторному розмноженню грибка. Хворому не можна чесати вухо, а протягом лікування треба утриматися від плавання.

Використовуються протигрибкові вушні краплі з антимікотичними компонентами. Їх показано крапати у вухо згідно з рекомендаціями лікаря (він призначає дозу та періодичність протягом дня) на підставі поширеності і складності запалення.

Місцеві мазі та креми – необхідні для нанесення на область зовнішнього вуха. Пігулки призначають для більшого лікувального ефекту, адже окремі інфекції – стійкі до місцевих засобів. Тривалість, дозування і частоту прийому також визначає лікар. Крім цього, він рекомендує обстеження на розвиток ін. патологій та їх корекцію. Це можуть бути недоліковані інфекції, алергія чи діабет. 

Особливості лікування отомікозу у дітей не відрізняються від дорослих: санація вуха, застосування місцевих і пероральних засобів, виявлення причин хвороби та профілактичні заходи. Єдина відмінність – у дозуванні та режимі прийому препаратів.  

Як уникнути отомікозу

Якщо не долікувати грибкову інфекцію, вона через деякий час повернеться, тому необхідно суворо дотримуватися порад спеціаліста і виконувати запобіжні заходи:

 • не допускати потрапляння до вух води (застосовуйте беруші або шапочку);
 • уникайте купання у забруднених водоймах або незнайомих місцях;
 • ретельно витирайте вуха після душу/ванної;
 • не одягати чужі навушники.

При перших ознаках дискомфорту у вусі не намагайтеся усунути проблему самостійно! Поспішайте записатися на прийом до отоларинголога медичного центру «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському, щоб пройти професійне обстеження і отримати ефективне лікування отомікозу!

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 4.74, голосів: 57 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар отоларинголог: Грицик Юрій Петрович
Грицик Юрій Петрович Лікар отоларинголог
Лікар отоларинголог: Грицик Юрій Петрович
Грицик Юрій ПетровичЛікар отоларинголог

вул. Князів Коріатовичів, 25Б;

інформація про лікаря

відгуки
Олександр 01-03-2024 Не одноразово зверталася до даного лікаря. Дякую вам, ви професіонал своєї справи.
Катерина 29-02-2024 Була на консультації у лікаря отоларинголога Грицика Ю. П.. Лікар уважний, відповів на всі питання, допоміг впоратися з проблемою та приписав ефективне лікування. Також приємна атмосфера в клініці, привітний персонал, візитом лишилася задоволена, у разі потреби буду звертатися ще!
Олеся 05-02-2024 Звернулась до Юрія Петровича з проблемою постійної закладеності носа. Обстеження провели новим апаратом, стерильними інструментами, не страшно(хвилювалась за неприємні відчуття) та безболісно. Вдячна лікарю, за швидке вирішення моєї проблеми. Успіхів Вам та процвітання.
Мазур Сергій 02-12-2019 Мар'яна Ігорівна, хоча й молодий, але кваліфікований лікар.Вона точно поставила діагноз та запропонувала якісне вирішення моєї проблеми.До неї я потрапив майже випадково,але не помилився. Більше двох років лікував наслідки гаймориту у різних лікарів міста та району.Останіх півтора року вирішив лікуватись у одного дуже популярного отоларинголога ,щоб лікар бачив динаміку хвороби ,але як виявилось, марно. Лікування спочатку здавалось адекватним але через 2-3 місяці я знову потрапляв до лікаря, діагнози мінялись та повністю вилікуватись я не міг.Як виявилось , довгі роки стажу та популярність лікаря ще не доводять його високу кваліфікацію.Мар'яну Ігорівну рекомендую всім. Це лікар на своєму місці,а крім того, добра та чуйна людина.
Мазур Сергей 02-12-2019 Лікар Мар'яна Земськова хоч і молода але дуже кваліфікована.Звернувся до неї випадково.Проте , цей спеціаліст , що бачила мене вперше, поставила правильний діагноз та визначила оптимальне вирішення моєї проблеми.До цього я більше 2-х років лікувався у різних лор-лікарів міста та району але проблема моя не зникала і я кожних 2-3 місяці приймав нове лікування та марно.Ходив більше року до одного дуже популярного лор-лікаря , щоб він бачив всю динаміку хвороби, але дарма.Тому хочу зазначити ,що стаж та популярність лікаря, речі відносні.Іноді молоді лікарі виявляються більш кваліфікованими, як вийшло в моєму випадку. Лікар Мар'яна Земськова крім того ,що хороший лікар ще й добра людина.Всім рекомендую.
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом