Промивання лакун мигдаликів в Кам'янець-Подільському

Мигдалики є важливим органом для імунної системи, адже лакуни мигдалин запобігають проникненню в організм патологічних мікробів. Мигдалики завжди дещо запалені, але це норма, що говорить про боротьбу з негативними чинниками, але при хронічних інфекціях та запаленнях (наприклад, при тонзиліті) бактерії проникають всередину, і мигдаликам потрібно негайне лікування, щоб інфекція не пішла глибше у тканини і кров.

Вважається, що в даному випадку треба видаляти мигдалини, проте це призведе до більшої вразливості організму. Краще зробити промивання лакун мигдаликів – поширений метод консервативного лікування, що відновлює здорову роботу мигдаликів за допомогою видалення з лакун патологічного вмісту, що накопичився протягом захворювання без їх видалення.

Щоб зберегти цілісність імунної системи, звертайтеся до отоларинголога медичного центру «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському. Кваліфікований ЛОР проведе ретельний огляд і обстеження, призначить консервативну терапію й підбере ефективний метод промивання лакун мигдаликів.   

Навіщо потрібно робити промивання мигдаликів

Під час розвитку хронічного запалення в мигдаликах накопичуються лейкоцити, гній та ін. патогенна мікрофлора, що заповнює лакуни органу. І коли потужні антибіотики не дають ефекту, може прийматися рішення про видалення мигдалин, але уникнути операції можна за рахунок промивання. Це необхідно зробити при загостреннях тонзиліту, болісних відчуттях у лімфовузлах шиї та в горлі, видимій гнійній пробці, частій ангіні, та ін. станах, при яких виникає гній у мигдалинах (кіста, карієс, ларингіт тощо).

Процедура протипоказана при гострих інфекціях, туберкульозі, гарячці, онкології, кровотечі. При чому промивання мигдаликів не потребує наркозу і госпіталізації, а після процедури пацієнт може йти у своїх справах. Її безпечно робити у будь-якому віці. Лікар забезпечить для хворого максимальний комфорт. У випадку блювотного рефлексу бажано робити процедуру натще. Також ЛОР обробить слизову анестетиком, що знизить неприємні позиви.

Якими методами промивають лакуни

Сама процедура промивання – нескладна. При цьому її не рекомендовано здійснювати самостійно, оскільки є ризик ушкодити мигдалини і піднебіння та поглибити патологію, в результаті чого доведеться терміново робити операцію.

Отоларинголог медичного центру «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському застосовує кілька методів для промивання мигдалин.

Через шприц

Процедура проводить амбулаторно. Пацієнта комфортно усаджують з трохи запрокинутою голову і просять якомога ширше відкрити рота, щоб дати доступ до хворих мигдаликів.

Спеціальною голкою (канюлею), що кріпиться до шприца, ЛОР зрошує проблемні органи лідокаїном (для знеболення), а потім викачує гній, мертві лейкоцити, бактерії та ін. непотріб з тканин лакун. Паралельно поверхню мигдалин зрошують протизапальними  розчинами.

Апаратне промивання

Є одним із сучасних способів очищення лакун мигдалин. Процедуру проводять ультразвуком за допомогою апарату Тонзилор. Він не лише очищає лакуни мигдаликів від патологічного вмісту, а й мінімізує інтенсивність запалення. Але цей метод протипоказаний вагітним.

Вакуумне промивання

Після обробки лакун лідокаїном до мигдалика приєднують стерильну насадку вакуумного апарату. Лікар тисне на кнопку і починає почергово промивати кожну мигдалину, контролюючи частоту і силу відсмоктування гною, бактерій та ін. елементів з лакун. «Відпрацьований» розчин одразу видаляється з порожнини рота відсмоктувачем. Процедура триває до 10 хв.

Після процедури хворому призначають антисептичні спреї, якими треба зрошувати горло для швидшого відновлення. Також бажано менше розмовляти і вживати злегка теплу і м’яку їжу.

Промивання лакун мигдаликів – процедура, що дозволить уникнути операції й дає успішний результат при лікування хронічних запальних та інфекційних захворювань горла.  При своєчасному зверненні до отоларинголога медичного центру «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському гарантована тривала ремісія навіть у запущених випадках.

Професійний ЛОР проведе промивання правильно підібраним способом, швидко, акуратно і максимально безболісно!

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 4.94, голосів: 70 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар отоларинголог: Грицик Юрій Петрович
Грицик Юрій Петрович Лікар отоларинголог
Лікар отоларинголог: Грицик Юрій Петрович
Грицик Юрій ПетровичЛікар отоларинголог

вул. Князів Коріатовичів, 25Б;

інформація про лікаря

відгуки
Олександр 01-03-2024 Не одноразово зверталася до даного лікаря. Дякую вам, ви професіонал своєї справи.
Катерина 29-02-2024 Була на консультації у лікаря отоларинголога Грицика Ю. П.. Лікар уважний, відповів на всі питання, допоміг впоратися з проблемою та приписав ефективне лікування. Також приємна атмосфера в клініці, привітний персонал, візитом лишилася задоволена, у разі потреби буду звертатися ще!
Олеся 05-02-2024 Звернулась до Юрія Петровича з проблемою постійної закладеності носа. Обстеження провели новим апаратом, стерильними інструментами, не страшно(хвилювалась за неприємні відчуття) та безболісно. Вдячна лікарю, за швидке вирішення моєї проблеми. Успіхів Вам та процвітання.
Мазур Сергій 02-12-2019 Мар'яна Ігорівна, хоча й молодий, але кваліфікований лікар.Вона точно поставила діагноз та запропонувала якісне вирішення моєї проблеми.До неї я потрапив майже випадково,але не помилився. Більше двох років лікував наслідки гаймориту у різних лікарів міста та району.Останіх півтора року вирішив лікуватись у одного дуже популярного отоларинголога ,щоб лікар бачив динаміку хвороби ,але як виявилось, марно. Лікування спочатку здавалось адекватним але через 2-3 місяці я знову потрапляв до лікаря, діагнози мінялись та повністю вилікуватись я не міг.Як виявилось , довгі роки стажу та популярність лікаря ще не доводять його високу кваліфікацію.Мар'яну Ігорівну рекомендую всім. Це лікар на своєму місці,а крім того, добра та чуйна людина.
Мазур Сергей 02-12-2019 Лікар Мар'яна Земськова хоч і молода але дуже кваліфікована.Звернувся до неї випадково.Проте , цей спеціаліст , що бачила мене вперше, поставила правильний діагноз та визначила оптимальне вирішення моєї проблеми.До цього я більше 2-х років лікувався у різних лор-лікарів міста та району але проблема моя не зникала і я кожних 2-3 місяці приймав нове лікування та марно.Ходив більше року до одного дуже популярного лор-лікаря , щоб він бачив всю динаміку хвороби, але дарма.Тому хочу зазначити ,що стаж та популярність лікаря, речі відносні.Іноді молоді лікарі виявляються більш кваліфікованими, як вийшло в моєму випадку. Лікар Мар'яна Земськова крім того ,що хороший лікар ще й добра людина.Всім рекомендую.
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом