Промивання носа за Проетцом («кукушка») в Кам'янець-Подільському

Промивання носових пазух – ефективна, доступна і проста методика оториноларингології, яку багато років застосовують в тому числі і в сучасній медичній практиці.

Процедура направлення на створення у носовій порожнині тиску, що виводить накопичення слизу, гною та ін. мікроорганізмів з пазух назовні і при цьому усуне негативну дію інфекції та запалення.

Ефективною та швидкою процедурою є промивання за Проетцом (в народі – метод «кукушка»). Її суть – у постійному промовлянні пацієнтом «ку-ку» в ході маніпуляції, що рефлекторно піднімає піднебіння, запобігаючи потраплянню лікувального розчину до нижніх дихальних шляхів та захищаючи їх від опіків.

Некоректне виконання маніпуляції може спричинити побічну дію, тож для комфорту, безпеки і результативності промивання варто записатися на прийом до отоларинголога медичного центру «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському, який на основі огляду й діагностики виявить тип захворювання, призначить відповідні препарати для промивання, враховуючи показання та особливості протікання наявної патології.

Коли необхідно робити промивання носа

Отоларингологи рекомендують промивання по Проетцу у наступних випадках:

  • при алергічних і хронічних ринітах;
  • легких синуситах (гаймориту, фронтиту);
  • поліпах;
  • аденоїдах.

Проте існують категоричні  протипоказання – для людей з поганим згортанням крові та епілептикам.

В домашніх умовах проводити промивання заборонено, оскільки процедура має здійснюватися в стерильних умовах, а також суворо за показаннями. В іншому випадку можна пересушти слизову, спровокувавши атрофію і мікротріщини, де можуть розвиватися бактерії.

Також до поганих наслідків можуть призвести неграмотні дії, є ризик проштовхнути гній глибоко у пазуху або травмувати судини, що викличе затяжну кровотечу. Тому процедуру має проводити фахівець.

Особливості промивання методом «Кукушки»

Маніпуляцію проводять амбулаторно. Пацієнт лягає на кушетку на спину й закидає голову на 45⁰ назад. Пазухи промивають антисептиками (фурацилін, мірамістин), сольовим розчином та антибактеріальними препаратами. На пізніх стадіях гаймориту використовують антибіотики і судинозвужувальні розчини, щоб полегшити дихання. Тип препаратів і вміст залежить від захворювання пацієнта та індивідуально призначається фахівцем.

В обидві ніздрі вводять 2 тонких катетери. Через одну трубку в ніздрю вводиться лікувальна рідина, а через іншу, з другої ніздрі, висмоктується гній, бактерії, слиз та ін. хвороботворні залишки.

Ефективність такого методу промивання залежить і від хворого. Під час процедури пацієнту заборонено рухатися і панікувати, він має зосередитись на рівному диханні і постійно проговорювати «ку-ку-ку».

Процедура триває біля 10 хв. Під час її проведення пацієнт не відчуває болю і може повернутися додому того ж дня. Єдина умова – не можна ходити на вулицю мінімум 30 хв. (цей час бажано лишитися у лікарні для контролю стану). Також слід берегти себе від переохолоджень та не сидіти у відчиненого вікна. Фізичні тренування в період лікування – також під забороною.

Для повноцінного лікувального курсу при запаленнях пазух необхідно 5-6 процедур. Після першого сеансу може відчуватися легкий дискомфорт, але з кожними наступними маніпуляціями ставатиме краще. 

Щоб процедура промивання пройшла успішно і безпечно, не займайтесь самолікуванням. Звертайтеся до кваліфікованого отоларинголога медичного центру «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському – у нас створено всі умови комфорту і стерильності. З попереднім записом вам не потрібно буде довго чекати прийому в живій черзі. Процедура пройде швидко і безболісно, без ризику ускладнень. Крім цього, ви отримаєте професійні рекомендації щодо профілактики стану.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 4.75, голосів: 106 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар отоларинголог: Грицик Юрій Петрович
Грицик Юрій Петрович Лікар отоларинголог
Лікар отоларинголог: Грицик Юрій Петрович
Грицик Юрій ПетровичЛікар отоларинголог

вул. Князів Коріатовичів, 25Б;

інформація про лікаря

відгуки
Олександр 01-03-2024 Не одноразово зверталася до даного лікаря. Дякую вам, ви професіонал своєї справи.
Катерина 29-02-2024 Була на консультації у лікаря отоларинголога Грицика Ю. П.. Лікар уважний, відповів на всі питання, допоміг впоратися з проблемою та приписав ефективне лікування. Також приємна атмосфера в клініці, привітний персонал, візитом лишилася задоволена, у разі потреби буду звертатися ще!
Олеся 05-02-2024 Звернулась до Юрія Петровича з проблемою постійної закладеності носа. Обстеження провели новим апаратом, стерильними інструментами, не страшно(хвилювалась за неприємні відчуття) та безболісно. Вдячна лікарю, за швидке вирішення моєї проблеми. Успіхів Вам та процвітання.
Мазур Сергій 02-12-2019 Мар'яна Ігорівна, хоча й молодий, але кваліфікований лікар.Вона точно поставила діагноз та запропонувала якісне вирішення моєї проблеми.До неї я потрапив майже випадково,але не помилився. Більше двох років лікував наслідки гаймориту у різних лікарів міста та району.Останіх півтора року вирішив лікуватись у одного дуже популярного отоларинголога ,щоб лікар бачив динаміку хвороби ,але як виявилось, марно. Лікування спочатку здавалось адекватним але через 2-3 місяці я знову потрапляв до лікаря, діагнози мінялись та повністю вилікуватись я не міг.Як виявилось , довгі роки стажу та популярність лікаря ще не доводять його високу кваліфікацію.Мар'яну Ігорівну рекомендую всім. Це лікар на своєму місці,а крім того, добра та чуйна людина.
Мазур Сергей 02-12-2019 Лікар Мар'яна Земськова хоч і молода але дуже кваліфікована.Звернувся до неї випадково.Проте , цей спеціаліст , що бачила мене вперше, поставила правильний діагноз та визначила оптимальне вирішення моєї проблеми.До цього я більше 2-х років лікувався у різних лор-лікарів міста та району але проблема моя не зникала і я кожних 2-3 місяці приймав нове лікування та марно.Ходив більше року до одного дуже популярного лор-лікаря , щоб він бачив всю динаміку хвороби, але дарма.Тому хочу зазначити ,що стаж та популярність лікаря, речі відносні.Іноді молоді лікарі виявляються більш кваліфікованими, як вийшло в моєму випадку. Лікар Мар'яна Земськова крім того ,що хороший лікар ще й добра людина.Всім рекомендую.
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом