Видалення сторонніх тіл з носа, горла, вуха в Кам'янець-Подільському

Чужорідні предмети у ЛОР-органах (вухо, горло, ніс) – поширена проблема, яку вирішує лікар-отоларинголог. Їх потрапляння небезпечне ризиком пошкодження і запалення слизових, судин життєво важливих органів, тому при підозрі на наявність сторонніх тіл необхідно терміново пройти огляд у фахівця.

Часто така ситуація виникає з малюками, які в процесі пізнання світу тягнуть усе до рота, або можуть засунути до вуха чи носа дрібні намистинки, монетки та ягоди. Несвоєчасна реакція може призвести до фатального результату, тому до 3 років не лишайте в доступі і полі зору дитини крихкі і дрібні предмети.

У дорослих стороннє тіло може з’явитися через неправильну гігієну вух, роботу з мікро-запчастинами чи проковтування рибних кісточок.

Якщо є підозра на чужорідне тіло, терміново зверніться до отоларинголога медичного центру «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському, адже самостійно витягуючи предмет, можна погіршити ситуацію та спровокувати ускладнення.

Як розпізнати потрапляння чужорідного тіла

Не завжди можна помітити одразу, як до горла, носа чи вуха щось потрапило. Навіть маленька кулька, яку дитина випадково просунула до носа, може не заважати їй деякий час. Або якщо ви проковтнете рибну кістку, і вона залишиться десь у горлі, але не затруднятиме дихання.

При цьому симптоми проявляються дуже стрімко, і без звернення до спеціаліста можуть привести до тяжких ускладнень: від гострого запалення до термінової операції. Сторонній предмет у носі спричиняє біль, нежить, утруднене дихання посилені виділення, що при розвитку запалення перетворюються на гнійні.

Чужорідні предмети у вусі, серед яких відзначають і сірчані пробки, також не можна ігнорувати, адже це призведе до погіршення слуху, болю та навіть розвитку отиту і отомікозу.

Основні симптоми

Стороннє тіло в глотці характеризується рясним слиновиділенням, кашлем, болем в області проникнення тіла та утрудненим диханням.       

При глибокому проникненні відзначається нудота, запаморочення і порушення координації. В даному випадку завжди необхідна невідкладна допомога, екстрений огляд і госпіталізація. Тяжкі випадки потребують негайної операції.

Увага! Сторонні тіла спричиняють біль, запаморочення, закладення у вусі, погіршують слух. В носі сторонній предмет утруднює дихання, робить його болючим, також є ризик застрягання тіла глибоко у носових проходах і ризик розвитку гаймориту та ін. ускладнень.

Чужорідне тіло у горлі – найнебезпечніше! Біль, задишка, посилене слиновиділення можуть завершитися спазмом і повною зупинкою дихання! В жодному разі не видаляйте предмет самостійно! Без знань анатомії органів ситуацію можна лише погіршити! Негайно звертайтеся отоларинголога медичного центру «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському. Спеціаліст видалить  стороннє тіло швидко, акуратно і безболісно.

Як проводять видалення сторонніх тіл з ЛОР-органів

Діагностування сторонніх предметів засноване на скаргах і передбачає огляд органу. Лікар надає допомогу терміново, оскільки випадки є екстреними. Пацієнту одразу проводять видалення і промивають орган з використанням антисептиків, які треба потім використовувати ще кілька діб. Також рекомендовано приймати протизапальні засоби, вживати м’які продукти і ледве теплі напої, які бережуть горло від подразнень і болю.

Під час видалення необхідно, щоб пацієнт був спокійним і не рухався, адже є ризик просування стороннього тіла далі.

Отоларинголог має набір сучасного обладнання, що дозволяє виконати процедуру з мінімальним дискомфортом для пацієнта. У складних випадках, при вираженому перекритті шляхів дихання або наявності відкритого ушкодження тканин, фахівець надає екстрену допомогу з госпіталізацією, повним контролем стану. В окремих ситуаціях може потребуватися хірургічне втручання.

Тож якщо ви або хтось із близьких стикнувся з цією проблемою, не варто сподіватися на свої сили або те, що предмет вийде через кашель або висякування. При перекритті дихання час взагалі йде на хвилини! Терміново звертайтеся по допомогу отоларинголога медичного центру «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському, який швидко видалить стороннє тіло та надасть рекомендації для швидкого відновлення.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 4.86, голосів: 124 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар отоларинголог: Грицик Юрій Петрович
Грицик Юрій Петрович Лікар отоларинголог
Лікар отоларинголог: Грицик Юрій Петрович
Грицик Юрій ПетровичЛікар отоларинголог

вул. Князів Коріатовичів, 25Б;

інформація про лікаря

відгуки
Олександр 01-03-2024 Не одноразово зверталася до даного лікаря. Дякую вам, ви професіонал своєї справи.
Катерина 29-02-2024 Була на консультації у лікаря отоларинголога Грицика Ю. П.. Лікар уважний, відповів на всі питання, допоміг впоратися з проблемою та приписав ефективне лікування. Також приємна атмосфера в клініці, привітний персонал, візитом лишилася задоволена, у разі потреби буду звертатися ще!
Олеся 05-02-2024 Звернулась до Юрія Петровича з проблемою постійної закладеності носа. Обстеження провели новим апаратом, стерильними інструментами, не страшно(хвилювалась за неприємні відчуття) та безболісно. Вдячна лікарю, за швидке вирішення моєї проблеми. Успіхів Вам та процвітання.
Мазур Сергій 02-12-2019 Мар'яна Ігорівна, хоча й молодий, але кваліфікований лікар.Вона точно поставила діагноз та запропонувала якісне вирішення моєї проблеми.До неї я потрапив майже випадково,але не помилився. Більше двох років лікував наслідки гаймориту у різних лікарів міста та району.Останіх півтора року вирішив лікуватись у одного дуже популярного отоларинголога ,щоб лікар бачив динаміку хвороби ,але як виявилось, марно. Лікування спочатку здавалось адекватним але через 2-3 місяці я знову потрапляв до лікаря, діагнози мінялись та повністю вилікуватись я не міг.Як виявилось , довгі роки стажу та популярність лікаря ще не доводять його високу кваліфікацію.Мар'яну Ігорівну рекомендую всім. Це лікар на своєму місці,а крім того, добра та чуйна людина.
Мазур Сергей 02-12-2019 Лікар Мар'яна Земськова хоч і молода але дуже кваліфікована.Звернувся до неї випадково.Проте , цей спеціаліст , що бачила мене вперше, поставила правильний діагноз та визначила оптимальне вирішення моєї проблеми.До цього я більше 2-х років лікувався у різних лор-лікарів міста та району але проблема моя не зникала і я кожних 2-3 місяці приймав нове лікування та марно.Ходив більше року до одного дуже популярного лор-лікаря , щоб він бачив всю динаміку хвороби, але дарма.Тому хочу зазначити ,що стаж та популярність лікаря, речі відносні.Іноді молоді лікарі виявляються більш кваліфікованими, як вийшло в моєму випадку. Лікар Мар'яна Земськова крім того ,що хороший лікар ще й добра людина.Всім рекомендую.
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом