Захворювання горла і гортані в Кам'янець-Подільському

Захворювання гортані і горла – різні, але зазвичай вони характеризуються запаленням слизової зі скупченням гною. Хвороби з’являються, коли до організму проникають бактерії та віруси, які підхоплює ослаблений імунітет.

Вибір лікувального методу залежить від діагностики і стану здоров’я пацієнта. ЛОР зможе виявити новоутворення та ін. причини патології й підібрати раціональний спосіб терапії.

Причини захворювань горла та гортані

Патології гортані й горла діляться на хвороби пухлинної та інфекційної природи. Інфекційні викликаються бактеріями, грибками та вірусами. Запущена патологія може дати ускладнення на серце, нирки, носоглотку та ін. органи. При потраплянні збудника у кров,  може настати смерть, тому при перших тривожних сигналах зверніться до фахівця – отоларинголог медичного центру «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському ретельно обстежить ваш організм і призначить лікування.

Найбільш часті причини, болю в гортані та горлі:

 • вірусні інфекції;
 • інтоксикація, яка подразнює слизову;
 • алергія;
 • механічне ушкодження тканин;
 • чужорідний предмет в горлі.

Серед ключових симптомів, за якими можна запідозрити хворобу, – біль та порушення ковтання, ком в горлі, утруднення дихання та зміни голосу. Якщо біль та ін. симптоми відчуваються протягом декількох днів, негайно відвідайте отоларинголога!

Діагностика захворювань гортані і горла 

Методи обстеження підбираються індивідуально, на підставі зібраного анамнезу і скарг пацієнта. Щоб встановити, яке захворювання спричинило запалення, ЛОР застосовує інструментальні способи:

 • фарингоскопію;
 • фіброскопію;
 • рентген;
 • ларингоскопію;
 • КТ/МРТ.

Лікувальні методи

Хворий має негайно звернутися до лікаря при сильних болях в горлі і температурі понад +38 °C, які не зникають за 7 днів. У випадку гострого ларингіту фахівець порекомендує повний спокій для голосових зв’язок і горла та вживати негрубу, злегка теплу їжу.

Медикаменти підбираються індивідуально, відповідно до клінічного випадку. Серед препаратів, які призначають при захворюваннях горла і гортані, застосовуються такі:

 • антисептичні засоби (аерозолі, пігулки);
 • антибактеріальні і протигрибкові ліки;
 • противірусні;
 • муколітичні препарати для відхаркування.
 • ЛОР призначає аерозолі, які не містять йоду і спирту для запобігання і пошкодженням слизової.

Додатково призначається фізіотерапія:

 • промивання/полоскання горла;
 • інгаляції;
 • електрофорез з призначеними ліками;
 • лазеротерапія;
 • УВЧ;
 • УФ опромінення.

Гострий фарингіт також лікується медикаментозно. ЛОР призначає прийом антибактеріальних препаратів і антисептиків. Антибіотики застосовуються дуже обережно у крайньому випадку. Для знеболення гострого фарингіту показані анальгетики і місцева терапія.

З методів фізіотерапії використовують УФ опромінення, інгаляції і лазеротерапія. При фарингіті рекомендовано виключити з раціону грубу їжу та мінеральну газовану воду, кислі, солоні страви та гострі спеції.

Операційні методи

При наявності пухлин або механічного пошкодження тканин гортані/горла проводиться хірургічне лікування. Щоб видалити новоутворення в горлі, застосовують мікроларингоскопію за допомогою ендоскопа з оптикою. Цей метод вважається малотравматичним, безпечним та вимагає мінімум часу на реабілітацію. Також застосовується лазерна і радіохвильова хірургія.

Лазерна трансоральна мікрохірургія та радіотерапія передбачає використання променю або високочастотних радіохвиль для усунення новоутворення. Процедури мають мінімальний ризик крововтрат, інфікування та ін. ускладнень. При цьому здорова слизова не ушкоджується.

До горла й гортані слід відноситися бережливо і уважно, адже біль та будь-які зміни можуть свідчити про серйозні патології, які потрібно буде довго лікувати.

Отоларинголог медичного центру «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському допоможе усунути гострі та хронічні захворювання горла і гортані. Наші фахівці використовують сучасні методи, які будуть максимально ефективними. Операційне лікування проходить за один день без потреби госпіталізації.

Своєчасно звертайтесь по допомогу, адже це гарантія легкого шляху до одужання!

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 4.95, голосів: 129 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар отоларинголог: Грицик Юрій Петрович
Грицик Юрій Петрович Лікар отоларинголог
Лікар отоларинголог: Грицик Юрій Петрович
Грицик Юрій ПетровичЛікар отоларинголог

вул. Князів Коріатовичів, 25Б;

інформація про лікаря

відгуки
Олександр 01-03-2024 Не одноразово зверталася до даного лікаря. Дякую вам, ви професіонал своєї справи.
Катерина 29-02-2024 Була на консультації у лікаря отоларинголога Грицика Ю. П.. Лікар уважний, відповів на всі питання, допоміг впоратися з проблемою та приписав ефективне лікування. Також приємна атмосфера в клініці, привітний персонал, візитом лишилася задоволена, у разі потреби буду звертатися ще!
Олеся 05-02-2024 Звернулась до Юрія Петровича з проблемою постійної закладеності носа. Обстеження провели новим апаратом, стерильними інструментами, не страшно(хвилювалась за неприємні відчуття) та безболісно. Вдячна лікарю, за швидке вирішення моєї проблеми. Успіхів Вам та процвітання.
Мазур Сергій 02-12-2019 Мар'яна Ігорівна, хоча й молодий, але кваліфікований лікар.Вона точно поставила діагноз та запропонувала якісне вирішення моєї проблеми.До неї я потрапив майже випадково,але не помилився. Більше двох років лікував наслідки гаймориту у різних лікарів міста та району.Останіх півтора року вирішив лікуватись у одного дуже популярного отоларинголога ,щоб лікар бачив динаміку хвороби ,але як виявилось, марно. Лікування спочатку здавалось адекватним але через 2-3 місяці я знову потрапляв до лікаря, діагнози мінялись та повністю вилікуватись я не міг.Як виявилось , довгі роки стажу та популярність лікаря ще не доводять його високу кваліфікацію.Мар'яну Ігорівну рекомендую всім. Це лікар на своєму місці,а крім того, добра та чуйна людина.
Мазур Сергей 02-12-2019 Лікар Мар'яна Земськова хоч і молода але дуже кваліфікована.Звернувся до неї випадково.Проте , цей спеціаліст , що бачила мене вперше, поставила правильний діагноз та визначила оптимальне вирішення моєї проблеми.До цього я більше 2-х років лікувався у різних лор-лікарів міста та району але проблема моя не зникала і я кожних 2-3 місяці приймав нове лікування та марно.Ходив більше року до одного дуже популярного лор-лікаря , щоб він бачив всю динаміку хвороби, але дарма.Тому хочу зазначити ,що стаж та популярність лікаря, речі відносні.Іноді молоді лікарі виявляються більш кваліфікованими, як вийшло в моєму випадку. Лікар Мар'яна Земськова крім того ,що хороший лікар ще й добра людина.Всім рекомендую.
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом