Обробка діабетичної стопи в Кам'янець-Подільському

Цукровий діабет – це тяжка ендокринна патологія, яка має тяжкий наслідок – виникнення діабетичної стопи. Вона проявляється у формі виразок, що збільшуються та не загоюються. Відбувається руйнування м’яких тканин, потім м’язів, судин і нервів.

Ігнорування проблеми призводить до поширення некрозу на зв’язки і кістки стоп, загрожує гангреною і ампутацією. Ось чому потрібен контроль та лікування діабетичної стопи, а краще за все це робити в медичному центрі «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському.

Як розпізнати розвиток патології

Перш за все погіршується функціональність стопи та її форма. Процес може розвиватися протягом 5 років при підвищеному рівні цукру.

Спочатку ознаки непомітні. У пацієнта зазвичай зменшується чутливість, шкіра стає сухою, а стопи злегка болять вночі. При цьому після прогулянки біль зникає, а на стопі з’являються тріщини.

Діабетичну стопу супроводжують й інші симптоми:

  • лущення;
  • мозолі;
  • висипання;
  • виразки;
  • набряк;
  • відчуття печіння в ногах;
  • тяжкість та кульгавість при ходьбі;
  • оніміння кінцівок;
  • зміна кольору шкіри;
  • жовті нігті.

Типологія діабетичної стопи та стадії захворювання

Залежно від причини руйнування тканини існує три види захворювання.

Ішемічна. Це ураження судин у стопі, що порушує кровообіг та викликає гіпоксію у м’яких тканинах. З’являються пухирі та набряки, вони тріскаються й стають виразками. Чутливість зберігається і при ходьбі відчувається біль.

Нейропатична. Уражаються нерви, чутливість до температури й дотиків знижується. Шкіра сушиться та лущитися. На стопі з’являються мозолі, тріщини й виразки. З часом деформується стопа. Біль – відсутній.

Нейроішемічна (змішана). Вражає нерви і судини, поєднує ознаки попередніх типів.

Стадії захворювання наступні:

  • І – утворення поверхневих виразок;
  • ІІ – поглиблення виразок під шкіру, м’язи і зв’язки;
  • ІІІ – ураження кісток і суглобів, абсцес, остеомієліти;
  • IV – некроз, розвиток гангрени стопи, нога – чорніє з пальців (якщо провести операцію, можна зберегти кінцівку); 
  • V – поширення гангрени до гомілки, процес стає незворотним, тому кінцівку ампутують.

Чим небезпечна діабетична стопа

Головна складність полягає у комплексному характері патологічних змін. Хвороба чіпає не тільки шкіру, а й м’язи, нерви і судини, кістки кінцівок. Також на ранній стадії можна проігнорувати незначний біль, який потім проходить, але проявляються виразки, які провокують інфекції, абсцес і некроз. Багато пацієнтів звертається по допомогу вже на стадії некрозу, коли необхідна операція або ампутація. 

Тому при перших ознаках діабетичної стопи негайно звертайтесь до ендокринолога для професійного обстеження, уточнення діагнозу і подальшого лікування, адже на ранніх стадіях можна вирішити проблему без операцій.

Лікування діабетичної стопи

Головний прийом – обробка виразок антисептиками. Також пацієнтам призначають антибіотики для усунення інфекції, препарати для нормалізації тиску та знеболювальні.

Виразки при цукровому діабеті дуже погано і довго загоюються, тому лікування потребує регулярних візитів до ендокринолога для контролю стану і корекції терапії, сумлінного ставлення до рекомендацій спеціаліста, а також ретельного догляду за стопами у подолога.

Подолог медичного центру «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському проводить професійний педикюр, застосовуючи професійне обладнання з фрезами і насадками. Спочатку стопи обробляються пом’якшувальними засобами, а ороговіла шкіра обережно видаляється апаратом. Після цього лікар обробляє стопи спеціально підібраними препаратами та виписує рекомендації для подальшого догляду.

Профілактика

Важливо регулярно стежити за рівнем цукру крові та спостерігати за станом шкіри стоп (оглядайте зони між пальцями, підошву) і при найменших змінах відвідувати лікаря. Проте результат вартий того, щоб зберегти стопи здоровими та зупинити прогресування захворювання.

Крім цього, слідкуйте за гігієною ніг, не ходіть босоніж, носіть зручне взуття з ортопедичними устілками та шкарпетки без тугих резинок, зволожуйте шкіру. І головне – вчасно звертайтеся до медичних фахівців, щоб уникнути ускладнень!

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 4.90, голосів: 71 )

відгуки




Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції




актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом