Терапевтичне лікування акне в Кам'янець-Подільському

Акне є хронічним захворюванням шкіри, що проявляється запаленням сальних залоз, які розташовані біля волосяних фолікулів.

Залози продукують себум і реагують на гормональні сплески. Так, при підвищенні рівня андрогенів сало виробляється посилено і закупорює пори разом з лусочками фолікулів, відбувається розмноження мікробів, і в результаті розвивається акне. Серед інших причин – часті стреси, грибок, неправильна гігієна шкіри та діабет.

Ознаки акне: поява комедонів, папул і пустул, розширення пор, постійно жирна шкіра, фіолетові плями на місці прищів, ямки та рубці.

Без лікування акне може призвести до сепсису і менінгіту, і ризик цього ускладнення підвищується при самостійному видавлюванні вугрів, особливо навколо рота.

У разі висипань, почервоніння та зміни відтінку шкіри одразу записуйтеся на прийом до дерматолога або лікаря-косметолога медичного центру “Оксфорд Медікал” в Кам’янці-Подільському. Він оцінить стан шкірних покривів, проведе необхідні дослідження (дерматоскопію) і призначить грамотне лікування з рекомендаціями.

Методи лікування

Методика лікування складається з топічної, системної та комбінованої терапії і включає засоби, що рекомендовані європейськими фахівцями й успішно застосовуються в медичній практиці в багатьох країнах світу.

Бензоїлпероксид

БОП/бензоїлу перекис – речовина, доступна у  формі лосьйонів, кремів, мила в концентрації від 2,5 до 10%. Має кератолітичну, протизапальну і комедолітичну дію.

Побічним ефектом БОП може бути роздратування, сухість і лущення, але якщо дотримуватись рекомендацій лікаря та не підвищувати концентрацію, така симптоматика з’являється вкрай рідко. Також речовину прописують в комплексі з антибіотиком. А щоб отримати стабільний вплив та зберегти терапевтичний ефект, рекомендовано БОП у форматі мила.

Ретиноїди

Цю групу препаратів застосовують як підтримуючий метод при запаленнях акне легкої та помірної тяжкості. Ретиноїди здатні зменшити закупорку фолікулів та усунути мікрокомедони.

Адапален, третиноїн, ізотретиноїн, ретинальдегід та інші доступні у формі препаратів місцевої дії. Найбільш актуальними є адапален і третиноїн. Можливий побічний ефект у вигляді подразливого дерматиту. Виникає у пацієнтів з чутливою шкірою при великих концентраціях засобу.

Антибіотики

Найвідомішими засобами є кліндаміцин та еритроміцин. Лікар індивідуально підбирає концентрацію і форму застосування. Наприклад, при запалених вуграх – ефективна місцева форма з концентрацією не більше 4%.

Побічний ефект – резистентність до діючої речовини. Через це антибіотики призначаються в комплексі з іншими препаратами.

Комбіноване лікування

Високий ступінь результативності проти акне показало поєднання БПО і кліндаміцину. Така комбінація є ефективною і безпечною щодо розвитку побічних ефектів. В поєднанні з кліндаміцином концентрацію БОП знижено до 2,5%, що сприяло мінімізації подразнень та лущення шкіри. Комбінації місцевих ретиноїдів та протимікробних речовин – знижують запалення.

Лазеротерапія

Проводиться після лікування основної фази захворювання і націлена на видалення рубців та повернення естетики шкіри.

Лікар наносить анестетик на пошкоджену шкіру. На шрами спрямовується високочастотний лазерний промінь, що «випаровує» рубці. Патологічні зони руйнуються, утворюються скоринки, які протягом 7 днів відпадають.

Протипоказання – онкологія, гемофілія, інфекція, активна стадія акне.

Додаткові методи і профілактика акне

Правильне вмивання: двічі на день теплою водою із підібраним лікарем пінкою або гелем.

Дієта: рекомендовано спеціальне харчування проти акне, що включає відмову або жорстке обмеження солодощів, молочки та продукції із високим ГІ. Під повною забороною насичені і транс-жири.

Щоб уникнути розвитку або рецидиву вугрової хвороби, варто відмовитися від скрабування (при наявності вугрів інфекція може поширитися), не видавлювати прищі, не лягати спати з макіяжем та менше чіпати руками обличчя.

Повністю вилікувати акне може лише кваліфікований лікар медичного центру “Оксфорд Медікал” в Кам’янці-Подільському, який призначить індивідуальну терапію з урахуванням причини, виду і ступеню акне.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 5.00, голосів: 74 )

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом