Кардіограма в Кам'янець-Подільському

Серцево-судинні проблеми є одними з найнебезпечніших для життя людини і при цьому – одними з найпоширеніших серед людей різного віку і статі.

Кардіограма (ЕКГ, електрокардіографія) – це інформативний метод обстеження функціонування судин і серця. Він дозволяє виявити захворювання, щоб поставити діагноз і призначити лікування.

Показання для проведення кардіограми

При первинному зверненні направлення на ЕКГ дає сімейний лікар-терапевт, але у більшості випадків – спеціаліст-кардіолог. Профілактично знімати кардіограму потрібно раз на рік. Це необхідно робити після 40 років, професійним спортсменам, вагітним, при перенесених інфаркті/інсульті, за наявності спадковості або присутності ішемії, діабету, ревматизму тощо, при виявленні у крові високого НПНП, низького гемоглобіну, гормонів, при ожирінні, а також перед операцією.

Також ЕКГ показано у період постінфарктної реабілітації для контролю стану пацієнта та мінімізації ризику загострення і появи супутніх патологій.

Симптоми, при яких показано проведення ЕКГ:

  • високий артеріальний тиск;
  • печіння і дискомфорт за грудиною;
  • біль в області серця, що віддає в спину, щелепу, ліву руку та шию;
  • задишка, відчуття нестачі повітря;
  • запаморочення і втрата свідомості;
  • аритмія.

Як проводять ЕКГ

Електрокардіографію проводять на кардіографі. Під час обстеження пацієнт лягає на спину на рівну кушетку. Рухатися або розмовляти при цьому заборонено. На груди, зап’ястя та щиколотки кріплять електроди, які передають імпульси на обладнання.

При дослідженні на стрічці записуються електроколивання, які виникають при роботі серця. За особливостями відхилень головних зубців лікар розшифровує яка серцево-судинна патологія наявна у пацієнта. Розшифровку здійснює кардіолог.

Електрокардіографія дозволяє визначити:

  • серцевий ритм;
  • регулярність скорочень;
  • амплітуду та інтервали зубців;
  • порушення  електропровідності і роботи серця;
  • ушкодження серцевого м'яза.

Таким чином кардіограма виявляє ряд серцево-судинних захворювань: серцеву недостатність, ішемію, стенокардію, інфаркт, аритмії, кардіоміопатію, запалення серцевого м’язу та багато ін. Також ЕКГ надає інформацію про захворювання судин: атеросклероз, закупорку, мерехтіння, порушення роботи клапанів тощо.

Протипоказань до кардіограми за віком і станом людини – немає. 

Підготовка до ЕКГ

Підготовка не вимагає специфічних дій. Щоб отримати правдивий результат, перед процедурою заспокійтесь, не паліть, не пийте каву або міцний чай, а за добу – не вживайте алкоголь.

Результат ЕКГ може викривити надмірна фізична активність напередодні та прийом деяких препаратів, зокрема – заспокійливих. Важливо не використовувати лосьйони для тіла, оскільки електроди мають щільно прилягати до шкіри. Дихання також впливає на результат кардіограми, тому зберігайте його природний темп і глибину. 

Щодо часу доби, в термінових випадках ЕКГ знімають при зверненні, у будь-який момент доби. При плановому обстеженні рекомендовано робити кардіограму у першій половині дня.

Важливо! Не займайтеся самостійною розшифровкою ЕКГ. Таке дослідження не буде інформативним для вас. При нездужанні або бажанні обстежитися краще звернутися до професійного кардіолога медичного центру «Оксфорд Медікал» у Кам’янці-Подільському – спеціаліст проведе огляд та порекомендує потрібні у вашому випадку типи діагностики, правильно розшифрує ЕКГ та призначить необхідне лікування амбулаторно чи в стаціонарі.

Кардіограма – абсолютно безболісна, швидка та інформативна процедура, тому регулярно проходьте плановий чек-ап і тим паче – вчасно обстежуйтесь при наявності захворювань, адже ЕКГ – це запорука кваліфікованої діагностики серцево-судинних патологій і оперативне виявлення та усунення проблем!

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки




Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції




актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом