Післяопераційний огляд в Кам'янець-Подільському

Хірургічне лікування хвороб серця – іноді єдиний спосіб порятунку життя хворого та відновлення подальшого функціонування організму. Сьогодні активно застосовують малоінвазивне втручання, проте навіть така маніпуляція – важке випробування, що потребує  післяопераційного огляду і реабілітації.

Перш за все люди, які страждають на серцево-судинні захворювання, мають піклуватися про своє здоров’я особливо ретельно. Дотримання порад лікарів, правильного харчування та режиму дня, вчасні обстеження. Після кардіохірургічних процедур лікар обов’язково проводить післяопераційний огляд та розробить індивідуальний план реабілітації.

Післяопераційна реабілітація для сердечників є програмою, спрямованою на відновлення функцій серця, яка включає профілактичні заходи, комплекс медикаментозної підтримки, кардіо-контроль роботи органу, ЛФК тощо.

Показання до післяопераційного огляду і реабілітації

Огляд після операції особливо показаний у наступних випадках:

  • після інфаркту;
  • шунтувань, стентування;
  • клапанного протезування;
  • хірургічного виправлення аритмій.

Реабілітація після кардіологічних операцій спрямована на попередження прогресування хвороби та інвалідності, покращення життя та відновлення працездатності та активності людини.

Перші 3 доби після операції

Після операції пацієнти 3 дні знаходиться у відділенні реанімації. Потім хворого переводять у відділення інтенсивної терапії, де лікар проводить огляд, вимірює показники пульсу і тиску та призначає подальше лікування і безперервний моніторинг ритму серця і АТ, частоти дихання та рівня кисневого насичення крові. Також лікар може дозволити пацієнту поволі рухатися, але тільки у ліжку, щоб не втомлюватися. Хворому розказують, як безпечно сісти на стілець, допоможуть зробити декілька кроків.

З першого дня призначають дихальну гімнастику під наглядом для відновлення самостійного дихання. Протягом реабілітації хворий постійно отримує знеболюючі ліки для полегшення стану, проте приписи лікар робить індивідуально під кожний випадок залежно від особливостей організму.

5-6 доба

Після подальших оглядів пацієнта переводять до звичайної палати, де він вчиться більшої самостійності. Його можуть відвідувати рідні, проте регулярні огляди і допомога медперсоналу – залишається. Продовжується також моніторинг серцево-судинних показників, які передаються до центральної системи і миттєво сповіщають про відхилення від норм.

Ряд назначених препаратів ще вводять у вену, проте хворий вже може вставати і рухатися палатою. Фізичні навантаження коригуються після кожного огляду лікарем. Також пацієнт отримує триразове збалансоване харчування згідно свого захворювання.

На 8 добу після операції

Більшість хворих у цей день проходять контрольний огляд лікаря, після чого їх можуть виписати з лікарні. Перед відправленням додому людині дають рекомендації щодо прийому ліків, розповідають про особливості дієти, режиму дня і поведінки, а також періодичність профілактичних обстежень та візитів до лікаря. 

Найбільш важлива частина кардіореабілітації – спеціальна гімнастика та фізичні вправи для тренування серцевого м’яза і системи судин, які підбирає лікар відповідно до захворювання. Виключати фізичну активність не можна, оскільки правильно обрані рухи знижують рівень холестерину та високий АТ, зайву вагу і загалом зменшують стрес.

Одужання після операцій на серці – нелегкий процес, який не завершується після огляду та виписки зі стаціонару. Реабілітація важлива для всіх пацієнтів незалежно від виду хвороби, щоб уникнути рецидиву та повернути собі впевненість. Бережіть себе і дайте собі шанс та якісне і довге життя!

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 4.74, голосів: 87 )

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом