Ішемічна хвороба серця в Кам'янець-Подільському

Ішемічна хвороба серця – найпоширеніша патологія, яка характеризується поганим кровопостачанням міокарда. Коронарні артерії при хворобі звужуються й пошкоджуються та не задовольняють потреби міокарду у кисні, унеможливоюючи його функціонування.

Хвороба частіше вражає чоловіків після 40 років і протікає у формі стенокардії з епізодами серцевих нападів або інфарктом та некрозом м’яза.

Причини ішемічної хвороби серця

Ключовий аспект – атеросклероз (закупорення коронарних та ін. судин серця холестериновими бляшками). Це поступовий процес, тому багато людей не звертають на це увагу, проте з часом прогресування хвороби прискорюється.

Через накопичення холестеринового сміття артерії не справляються з кровопостачанням. Якщо просвіт артерії зменшується на 90%, це є критичним станом, коли людині погано навіть у спокої.

Серед інших причин – тахікардія, гіпертензія, гіпертрофія м’язу серця, спазм, коронарних артерій, вади серця, тромбози.

Фактори ризику

Особливо уважно треба контролювати серце на предмет виникнення ІХС у наступних випадках:

 • при віці старше 40 років;
 • наявності діабету;
 • малій рухливості;
 • зайвій вазі;
 • генетичній схильності;
 • високому холестерині;
 • частих стресах;
 • звичці активного паління протягом останніх п’яти років.

Симптоми ІХС

Характер ознак визначається типом захворювання.

Стенокардія. Виникає періодами у формах:

 • напруження – пекучий, стискаючий біль, що часто іррадіює у лопатку або ліву руку (напад триває 10-30 хв.);
 • нестабільна – різкий біль, що виникає у спокої, супроводжується пітливістю, нудотою, іноді – задишкою;
 • вазоспастичнийвид – напади стаються вночі або зранку та відбуваються циклічно.

Інфаркт. Основний прояв ІХС – сильні болі за грудиною протягом 15-60 хв., які не минають після нітрогліцерину. Виникає після фізичного навантаження або при гіпертонічному кризі. У хворого виступає липкий, холодний піт, задишка, кашель.

Ускладнення від ІХС

Без кваліфікованого лікування ішемія призводить до тяжких наслідків:

 • нестабільна форма стенокардії;
 • аневризма;
 • інфаркт;
 • серцева недостатність;
 • смерть.

Попередити подальше прогресування ІХС можна  лише в разі своєчасного обстеження і лікування, а тому при перших ознаках варто відразу звертатися до фахівців медичного центру «Оксфорд Медікал Кам’янець-Подільський ».

Діагностика хвороби

Проводять вивчення історії хвороби і скарг пацієнта, вимірюють АТ і пульс, оглядають тіло для виявлення набряків, прослуховують серце.

Якщо є підозра на ІХС, призначають ЕхоКГ, Холтер-моніторування, коронарографію, доплерографію, рентген, фонокардіографію, біохімічний, клінічний та аналіз крові на ліпідний профіль, ЕКГ та катетеризації судин серця.

Особливості лікування ІХС

Лікування проводить кардіолог. План може включати наступні методи.

Загальна терапія. Пацієнт має відмовитися від поганих звичок, правильно харчуватися і достатньо рухатися. Також треба регулярно міряти АТ і пульс, а рівень фізичних вправ має визначити лікар. Усі хворі з ІХС повинні стежити за своєю вагою.

Медикаментозна терапія. Препарати підбирають індивідуально – ті, що необхідні для мінімізації ризику стенокардії та інфаркту. Зокрема призначають бета-адреноблокатористатіни, антиаритмічні препарати, антиагрегантидіуретики, антикоагулянти, інгібітори АПФ, а також органічні нітрати та ін.

Хірургічне лікування. Якщо медикаменти безсилі, а серцеві артерії мають масштабні ураження, необхідна кардіохірургічна операція. Для зменшення ділянки, пошкодженої ішемією, проводять ангіопластику коронарних судин і стентування, шунтування та трансміокардіальну реваскуляризацію. Як правило, операція значно поліпшує стан пацієнта, знижуючи ризик раптової смерті.

Прогнози ІХС – умовно несприятливі, тому, щоб подовжити життя, важлива дисципліна і постійне дотримання порад лікаря та регулярні контрольні обстеження. Обирайте медичний центр «Оксфорд Медікал Кам’янець-Подільський » та отримуйте належне лікування!

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 4.82, голосів: 77 )

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом