Лікування агалактії в Кам'янець-Подільському

Якщо у жінки в період лактації абсолютно немає молока, це свідчить про агалактію – рідкісне захворювання, яке часто плутають з гіпогалактією. Для лікування цієї патології радимо звернутися до мамолога медичного центру «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському.

Причини агалактії

Агалактію провокує низка причин:

  • ендокринні розлади, що знижують вироблення пролактину;

  • недорозвинені молочні залози: груди сформовані за рахунок жирової тканини, при цьому тканин самих залоз – немає;

  • атрофія залоз при крововтраті у пологах, тривалому голодуванні, народженні дитини в пізньому віці;

  • дисфункція гіпофіза в результаті інфекції, травм, синдрому Шихана;

  • сильний емоційний стрес;

  • лихоманка: гіпертермія знижує лактогенез;

  • відсутність чутливості лактоцитів до пролактину;

  • інтоксикація.

Ознаки агалактії

Яскравий симптом – відсутність молока і молозива після народження малюка. В нормі молозиво утворюється на 31 тижні у вагітних. Проте буває, що у жінки є зачатки молочних залоз, і молозиво виділяється, проте молока – немає. Це первинна агалактія.

Ознака вторинного типу патології – раптова зупинка лактації. Це можна помітити по тому, що малюк не наїдається, стає неспокійним і не набирає масу тіла. А якщо натиснути на сосок, починаючи годувати, крапельки молока не виділяються.

Як самостійний стан агалактія не несе загрози для жінки, проте може свідчити про наявність куди серйозніших патологій, тому при наявності вищезазначених симптомів необхідно звернутися до мамолога, щоб визначити причини і почати лікування. 

Як лікують агалактію

Терапію підбирають індивідуально, визначивши причини виникнення хвороби.  Мамолог обстежує пацієнтку на консультації, проводить огляд і пальпує молочні залози. Паралельно збирає анамнез щодо здоров’я жінки, способу її життя, спадковості, дані про перенесені хвороби, прийом деяких препаратів.

Серед додаткових досліджень призначаються УЗД/рентген залоз, аналіз крові на рівень гормонів, КТ головного мозку. Для уточнення діагнозу можуть залучатися суміжні фахівці – ендокринолог, терапевт, гінеколог, нейрохірург та ін. 

Передусім лікують причину, що спровокувала відсутність молока. Якщо причина  криється в інфекції, інтоксикації або стресі, призначається медикаментозна терапія, що передбачає прийом антибіотиків і седативних препаратів. При ендокринній причині показана гормональна терапія.

Також для усунення пригнічення лактації застосовують протизапальні нестероїдні засоби, інфузійну терапію, вітамінно-мінеральні комплекси та імунокоректори. Важливо виконувати рекомендації лікаря і приймати препарати чітко за визначеною схемою і дозуванням.

Після того, як основну причину патології вирішено, треба стимулювати лактогенез. Для відновлення виділення молока лікар призначає лактогонні медикаменти – дезаміноокситоцин, лактин, нікотинову кислоту, вітамін Е. Корисними є фітопрепарати і фізіотерапевтичні процедури: УФ опромінення, УЗ методика, електрофорез з доданням нікотинової кислоти. Ефективною буде корекція харчування і здорове підвищення калорійності та поживності раціону.

Первинний тип агалактії неможливо передбачити, але важливо зберегти почату лактацію. Для цього рекомендовано дотримання правил здорового способу життя: здоровий сон і відпочинок, здоровий збалансований раціон і питний режим, уникнення сильних фізичних і психоемоційних навантажень.

Крім цього, своєчасно лікуйте супутні патології, особливо підтримуйте здоровий гормональний фон. Також регулярно прикладайте дитину до грудей і налагоджуйте режим годувань малюка протягом доби.

Усунення агалактії – обов’язкова умова, оскільки дана патологія може бути проявом серйозніших проблем. Комплексна і своєчасна стимуляція лактації і оперативне усунення провокативних факторів відновлять повноцінне грудне вигодовування. Тому дбайте про своє здоров’я і проходьте регулярні огляди, а при перших підозрілих ознаках не відкладайте візит до мамолога медичного центру «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському!  

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар мамолог, онколог-мамолог: Белявський Василь Володимирович
Белявський Василь Володимирович Лікар мамолог, онколог-мамолог
Лікар мамолог, онколог-мамолог: Белявський Василь Володимирович
Белявський Василь ВолодимировичЛікар мамолог, онколог-мамолог

вул. Князів Коріатовичів, 25Б;

інформація про лікаря

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом