Лікування галактореї в Кам'янець-Подільському

Галакторея – виділення молока у жінки не в період вигодовування. Це вважається патологією, якщо після лактації продукування молока не припиняється, а у жінок без дитини – починається. Зрідка це явище проявляється і у чоловіків.

У подібному випадку радимо звернутися до мамолога медичного центру «Оксфорд Медікал» у Кам’янці-подільському, пройти обстеження та отримати дієву схему лікування. 

Чому виникає захворювання

В основі галактореї – ендокринологічні проблеми, зокрема високий пролактин. Його причина – у захворюванні ЦНС, що порушує роботу інгібіторів пролактина. Надмірне вироблення гормону викликають також пухлини гіпофізу – соматотропінома та пролактинома.

Також галакторею можуть спровокувати наступні чинники:

 • хронічні захворювання нирок і печінки;

 • гіпотиреоз;

 • патології наднирників;

 • полікістоз яєчників;

 • тривалий/безконтрольний прийом психотропних, гормональних ліків, препаратів для зниження тиску та вживання наркотичних засобів;  

 • мастит і мастопатія;

 • нейрогенні розлади.

Симптоми, з якими необхідно звернутися до лікаря 

Крім головної ознаки – виділення молока або іншої рідин жовтуватого, зеленуватого або молочного відтінку, консультація з мамологом необхідна при появі таких симптомів:

 • активний ріст волосся на грудях;

 • припливи і розлади жіночого циклу;

 • акне, зниженні лібідо;

 • гінекомастія та еректильні порушення у чоловіків;

 • мігрені і запаморочення;

 • сухість піхви.

 • розлади периферичного зору.

На початку захворювання молоко виділяється крапельно при стисканні соска, друга стадія проявляється струменевим виділенням. Запущена патологія характеризується мимовільним виділенням молока.

Галакторея приносить тяжкі ускладнення у вигляді ожиріння, цукрового діабету, остеопорозу, безпліддя і онкології молочних залоз. Тож важливо звернутися по допомогу вже на перших стадіях захворювання.

Методи лікування галактореї

Галакторея – не самостійне захворювання, а прояв патології, тому спочатку лікар визначає причину аномальної лактації за допомогою ретельної діагностики. 

Після консультації і огляду мамолог призначає додаткові методи обстеження у офтальмолога, гінеколога, ендокринолога та інших фахівців, якщо це необхідно. 

Кожний окремий випадок вимагає проведення:

 • рентгену, КТ/МРТ головного мозку;

 • УЗД молочних залоз, органів малого тазу, щитовидки;

 • мамографії;

 • аналізів крові на гормони щитовидки і пролактин;

 • офтальмоскопії.

Медикаментозне лікування

Якщо галакторея пов’язана з гіперпролактинемією, показаний прийом ліків для пригнічення  синтезу пролактину (група агоністів пролактину).

Галакторея гіпотиреозної природи передбачає замісну тиреоїдну терапію. Якщо захворювання спричинило запалення молочних залоз, призначається антибактеріальне комплексне лікування. При наявності дисплазії доброякісного походження потрібен прийом місцевих форм прогестерону.

Додатково застосовують фітопрепарати для відновлення нормальної чутливості рецепторів.

Хірургічне втручання 

Операції при галактореї проводять, якщо консервативне лікування не приносить результатів, пухлина стрімко прогресує і тисне на відділи мозку, або перекриває циркуляцію ліквору, що накопичується в мозку.

Якщо надмірна лактація спричинена фіброаденомою в грудях, мамолог приймає рішення про видалення. При пухлині турецького сідла показано нейрохірургічне видалення.

Як уникнути галактореї

Часто галакторея минає самостійно без лікування. Проте в якості профілактики не носіть занадто тісну і грубу білизну та самостійно проводьте регулярний огляд грудей. Також намагайтесь уникати стресових перевантажень, будьте активні, повноцінно харчуйтеся і не приймайте гормони без призначень спеціаліста.

Виділення з молочних залоз, в будь-якому випадку потребують звернення до лікаря, щоб вчасно виявити патологічні процеси. А якщо ви помітили підозрілі симптоми, негайно записуйтеся на прийом до мамолога медичного центру «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському! 

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар мамолог, онколог-мамолог: Белявський Василь Володимирович
Белявський Василь Володимирович Лікар мамолог, онколог-мамолог
Лікар мамолог, онколог-мамолог: Белявський Василь Володимирович
Белявський Василь ВолодимировичЛікар мамолог, онколог-мамолог

вул. Князів Коріатовичів, 25Б;

інформація про лікаря

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом