Лікування мастопатії в Кам'янець-Подільському

Мастопатія є одним з найпоширеніших захворювань молочних залоз у жінок. Ця патологія характеризується структурним порушенням органу або диспропорцією жирової, залозистої та сполучної тканини.

У пазі виявлення неприємних симптомів радимо звернутися до мамолога медичного центру «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському.

Звідки з’являється мастопатія

Хворобу супроводжує поява ущільнень в грудях. Вони носять доброякісну природу, проте свідчать про гінекологічні та ендокринні проблеми. Наприклад, пролактин, що продовжує синтезуватися після завершення лактації, провокує гіперпролактинемію, що є основною причиною мастопатії.

Серед гінекологічних причин – ендометріоз, міома та фолікулярні кісти яєчників. Також провокаторами мастопатії можуть бути:

 • нездорові статеві контакти та нерегулярність статевого життя;

 • відмова від вигодовування;

 • розширення молочних проток;

 • різке коливання маси тіла;

 • хронічний стрес, тяжкі емоційні переживання;

 • інфекції, травми, переохолодження;

 • безконтрольний прийом гормонів (в т. ч. – контрацептивів);

 • пізня менопауза.

Регулярне відвідування мамолога – вкрай важливе, особливо для жінки після 30-35 років, щоб вчасно діагностувати мастопатію, адже дана патологія несе загрозу переродження в онкологію. 

Симптоми мастопатії 

Найбільш яскравий симптом, з яким слід негайно прийти на прийом, стає ущільнення в грудях. Також не слід ігнорувати ниючий/тупий біль, збільшення залози, її набряк, огрубіння шкіри, зміну форми, виділення з домішками крові, слизу тощо із сосків.

Підозрілі симптоми можна виявити самостійно візуально і пальпаторно. Якщо є бодай один – запишіться до мамолога на консультацію і обстеження з подальшим лікуванням. 

Методи діагностики та лікування мастопатії

Спочатку лікар діагностує хворобу й проводить додаткові обстеження, щоб відрізнити мастопатію від інших патологій. Мамолог оглядає і пальпує молочні залози, призначає УЗД грудей, органів малого тазу, щитовидки, мамографію та іноді – МРТ. Щоб уточнити діагноз, призначаються аналізи крові – загальний/біохімія, гормони, онкомаркери. Щоб виключити наявність злоякісного процесу, беруть пункцію кіст для цитологічного дослідження.

Спочатку необхідно позбутися причин, що спровокували мастопатію – нормалізувати рівень пролактину, скоригувати обмін речовин та відновити жіноче здоров’я. 

На перший стадіях лікування передбачає прийом медикаментів, який індивідуально підбирає мамолог. Також допомагає ведення здорового способу життя – зокрема адекватна фізична активність, виключення паління і зловживання алкоголем, збалансований раціон.

Якщо консервативна терапія не дає результату, особливо при великих вузлових ущільненнях, показане операційне видалення новоутворення і його гістологія. На пізніх стадіях мастопатія рідко виліковується повністю, оскільки жінка протягом життя переживає гормональні коливання, але якщо своєчасно звернутися до мамолога, регулярно проходити планові огляди, можна мінімізувати ризик появи хвороби або зупинити її розвиток.

Профілактика мастопатії

Для мінімізації ризиків патології виконуйте кілька простих правил:

 • щорічні огляди у мамолога навіть при відсутності скарг (після 35 років – додатково УЗД залоз і мамографія);

 • самообстеження;

 • правильний режим праці/відпочинку;

 • здоровий сон 7-8 годин на добу;

 • помірні фізичні навантаження і піші прогулянки на свіжому повітрі;

 • відмова від солярію і шкідливих звичок;

 • носіння зручного бюстгальтера.

Якщо ви стикнулися з діагнозом мастопатії, не впадайте у відчай. Дотримуйтесь рекомендацій спеціаліста і в жодному разі не займайтесь самолікуванням народними засобами – це може значно погіршити ситуацію.

Запишіться на прийом до мамолога медичного центру «Оксфорд Медікал» у Кам’янці-Подільському та підтримуйте жіноче здоров’я у будь-якому віці!

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар мамолог, онколог-мамолог: Белявський Василь Володимирович
Белявський Василь Володимирович Лікар мамолог, онколог-мамолог
Лікар мамолог, онколог-мамолог: Белявський Василь Володимирович
Белявський Василь ВолодимировичЛікар мамолог, онколог-мамолог

вул. Князів Коріатовичів, 25Б;

інформація про лікаря

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом