Лікування маститу в Кам'янець-Подільському

Маститом називають запальну інфекцію молочних залоз, що супроводжується болем, набряком і підвищеною чутливістю.

Ця патологія буває лактаційною, що виникає після пологів в перші тижні лактації, та нелактаційною – ця форма може проявитися у дівчат, які ще не народжували, і рідше у чоловіків та навіть немовлят.

Без належного лікування біль буде посилюватися, а мастит може перейти у гнійну, а потім – гангренозну форму з подальшим некрозом тканин залози і сепсисом, тому важливо вчасно звернутися до мамолога медичного центру «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському, обстежитися та почати лікування.

Причини виникнення маститу

Після пологів захворювання з’являється через погане спорожнення грудей після годування внаслідок неправильної техніки годування. Залишки молока провокують застої та інфекцію. Інші причини – закупорка проток, тріщини у сосках, через які всередину проникають бактерії. 

Нелактаційний мастит провокує:

 • неякісна мамопластика;

 • травми;

 • мастопатія у жінок різного віку;

 • алергії та запалення шкіри (фурункули, екземи тощо);

 • доброякісні та онкологічні пухлини залози;

 • гінекомастія у чоловіків;

 • специфічна інфекція (туберкульоз, сифіліс та ін.)

Як проявляється мастит

Яскрава ознака, з якою слід негайно звернутися до мамолога – біль в одній або обидвох грудях, що посилюється при годуванні, а потім – звичайних рухах. 

Пізніше до болю додаються такі симптоми:

 • ущільнення в залозі;

 • сильний набряк;

 • печіння і висока чутливість грудей;

 • виділення із сосків; 

 • огрубіння тканин;

 • підвищення температури до +38,3 °С і вище;

 • при вигодовуванні – ускладнений відтік молока. 

Гостра стадія характеризується нудотою, мігренню, слабкістю і лихоманкою. Хронічний мастит відрізняє ниючий біль у період загострення.

Лікування однаково важливе для годуючих мам, старших жінок і підлітків. Мастит небезпечний інтоксикацією і швидким розвитком гнійних процесів, що можуть поширитися організмом, і сепсисом, що призводить до смерті. Але на перших стадіях хвороба цілком виліковна. Тому, помітивши перші ознаки цієї патології, негайно запишіться до спеціаліста нашого медцентру, який проведе ретельну діагностику і призначить індивідуальне лікування.  

Обстеження і лікування маститу

Діагностика включає консультацію мамолога, огляд, пальпацію, а також УЗД залоз, мамографію, МРТ і лабораторні аналізи крові.

Терапію підбирають залежно від першопричини хвороби. Типові випадки лікують медикаментозно. При запаленнях на тлі інфекції показаний курс антибіотиків і протизапальних ліків. Якщо причина в гормонах, призначають ліки для нормалізації гормонального тла.  

Гострі гнійні форми лікують малоінвазивним хірургічним способом. Виконуються проколи, через які розрізають і дренують абсцес для усунення гною та очищення утворених в залозах порожнин.

Для полегшення болю мамолог рекомендує теплі компреси. А щоб усунути закупорку проток і попередити застій молока, показаний легкий масаж грудей від запаленої зони до соска, це збільшить притік молока. 

Годування при маститі – безпечне для дитини і корисне для спорожнення грудей, тому його варто продовжувати.

Курс лікування може залежати від типу патології, стадії та складності перебігу й триває від кількох діб до кількох місяців.

Як уникнути розвитку маститу

Існують заходи профілактики, які зменшують ризики захворювання. Годуючим мамам необхідно уникати застоїв молока (краще зцідіть залишки), не давати дитині груди просто, щоб заспокоїти, готуватися до годування. Також давайте малюку захопити ареолу, а не лише сосок та змінюйте позу при годуванні.

Для усіх пацієнтів головним правилом є дотримання правил гігієни, прийом гормонів лише під контролем лікаря, захист від травм і відмова від пірсингу сосків. 

Турбує проблема маститу або ви маєте підозри на цю патологію? Не лікуйтесь самостійно! Мамологи медичного центру «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському ефективно лікують мастит на усіх стадіях!

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар мамолог, онколог-мамолог: Белявський Василь Володимирович
Белявський Василь Володимирович Лікар мамолог, онколог-мамолог
Лікар мамолог, онколог-мамолог: Белявський Василь Володимирович
Белявський Василь ВолодимировичЛікар мамолог, онколог-мамолог

вул. Князів Коріатовичів, 25Б;

інформація про лікаря

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом