Врослий ніготь, або як його ще називають, оніхокриптоз – досить хворобливе захворювання, яке найчастіше з’являється на ногах. Палець, на якому вріс ніготь, може збільшуватись в розмірах, гноїтися, червоніти й викликати дискомфорт та біль під час ходьби.
Відбувається це через вростання нігтьової пластини в нігтьовий валик з одного та рідше з обох боків.
Причини та симптоми вростання нігтя
Таке захворювання характерно як дорослим, так і дітям, незалежно від статі. Локалізується проблема найчастіше на внутрішній частині великого пальця ноги.
На появу проблеми можуть вплинути різні фактори:
- грибкові утворення;
- гормональний збій;
- генетична схильність до інтенсивного та надмірного росту м’яких тканин;
- наявність зайвої ваги, що збільшує навантаження на нижні кінцівки;
- вагітність, яка також може значно збільшити навантаження на ноги.
Незручне і вузьке взуття також часто призводить до того, що пальці довгий час знаходяться в неприродному стані, на них впливає внутрішня частина взуття зверху і збоку, ніготь деформується й починає зростати неправильно.
Однак найпоширеніша причина – це неправильно обрізаний ніготь. Якщо при педикюрі надто глибоко обрізали нігтьову пластину або занесли на неї інфекцію, ніготь вростатиме у бічні валики й викликатиме біль.
Симптоматика такого захворювання досить виразна – її важко з чимось сплутати. Так, оніхокриптоз може супроводжуватися наступними симптомами:
- хворобливими відчуттями біля нігтя;
- припухлістю;
- почервонінням;
- виділенням гною, крові, якщо в ранку занесено інфекцію;
- потемнінням нігтьової пластини.
При перших же симптомах треба не терпіти, а відразу звернутися до фахівців медичного центру «Оксфорд Медікал» в Камʼянці-Подільському.
Діагностика захворювання
Болісні відчуття на пальцях – явний привід записатися на прийом до лікаря: таким захворюванням займається подолог або хірург. На прийомі фахівець проводить первинний огляд та складає анамнез. Він дізнається про симптоматику захворювання, особлива увага приділяється питанням генетики та спадковості.
Щоб переконатися в правильності діагнозу, лікар може призначити низку аналізів та досліджень:
- клінічний аналіз крові, який покаже, чи є запалення та зараження;
- рентгенографія, яка дозволяє побачити, наскільки сильно вріс ніготь.
Тільки після отримання всіх результатів досліджень лікар обирає методику лікування.
Яким чином проводиться лікування
Спосіб лікування залежить від стадії захворювання. На початковій можна обійтися спеціальними процедурами. Одна з них пропонує використання ватних турунд, які дозволяють вивести куточок нігтя з валика. Однак такий спосіб не запобігає подальшому вростанню. Ще один популярний метод – носіння спеціальної напівкруглої пластини на пошкодженому пальці. Щільно прилегла пластина дозволяє нігтю повернути правильне положення. Однак тривалого ефекту від такого лікування також немає, тому одним із найдієвіших і перевірених способів, що дозволяють позбутися оніхокриптозу, є хірургічне втручання.
Крайова резекція з паростковою зоною пропонує місцевий наркоз і займає кілька хвилин. Хірург звужує нігтьову пластину та зменшує нігтьовий валик. Для цього він видаляє частину нігтя по всій довжині як зовні, так і ту частину, яка знаходиться під шкірою. Після операції рекомендується ліжковий режим та відсутність фізичних навантажень.
Самостійно здійснювати таку процедуру небезпечно – лише фахівці здатні допомогти та розповісти, як діяти в такому випадку!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ