Видалення ліпом в Кам'янець-Подільському

Ліпома – це доброякісна пухлина, що складається з жирових клітин, оточених тонкою фіброзною капсулою. Частіше за все вона локалізується на спині, тулубі, кінцівках, плечах, голові та шиї у вигляді поодиноких утворень або групами по 2-3 штуки.

В більшості випадків ліпоми розвиваються безсимптомно та не викликають дискомфортних відчуттів, тому виявляють їх випадково – через кілька тижнів або навіть місяців. Зовні новоутворення важко диференціювати та відрізнити від будь-якої іншої пухлини – зробити це може лише досвідчений лікар медцентру «Оксфорд Медікал» у Кам’янці-Подільському, скориставшись сучасними діагностичними методиками.

Розповсюджені причини виникнення ліпом

Фахівці не мають точної інформації, яка б пояснила причини появи ліпом. Вважається, що головний фактор – це дефіцит ліпази, ферменту, що бере участь в розщепленні жирової тканини на окремі складові. Знижена кількість цього ферменту зумовлена генетичним дефектом, але, крім цього, існують й інші фактори ризику, які підвищують ймовірність розвитку жировиків:

  • вікові зміни, що спостерігаються як у чоловіків, так і жінок у віці від 40 до 60 років – у цей період можуть розвиватися порушення ліпідного обміну;
  • порушення метаболізму та механізму жироутворення – під шкірою накопичуються ліпопротеїди, які утворюють щільні згустки;
  • гормональний дисбаланс, ендокринні захворювання (цукровий діабет, ожиріння), захворювання щитоподібної та підшлункової залози, порушення в роботі печінки;
  • регулярна травматизація м’яких тканин.

Існують також загальні фактори, які можуть сприяти виникненню цієї проблеми: наприклад, незбалансоване харчування, ведення нездорового способу життя чи ослаблений імунітет.

Ліпоми переважно не несуть загрози, особливо, якщо йдеться про утворення невеликого розміру. Але в деяких випадках вони можуть активно розростатися, формуватися біля дихальних шляхів або на повіках. Небезпечно, коли пухлина тисне на судини та нервові закінчення. В таких ситуаціях не просто з’являються больові відчуття, а виникає загроза порушення кровообігу.

Якщо ви помітите дискомфорт – це перший сигнал для звернення за професійною допомогою до медичного центру «Оксфорд Медікал» у Кам’янці-Подільському!

Ефективні способи видалення ліпоми

Хірургічне видалення ліпоми – ефективний і єдиний спосіб лікування даного виду новоутворень. Локалізація пухлини в цьому випадку не має жодного значення.

Існує кілька розповсюджених способів боротьби з жировиками, серед яких обирають оптимальний залежно від клінічного випадку:

  • медикаментозно – метод передбачає використання ліполітиків – спеціальних препаратів, які вводяться під шкіру у вигляді ін’єкції. Вони здатні розщеплювати жирові тканини, що призводить до зменшення вузла без порушення обмінних процесів у клітинах. Але цей спосіб підходить лише для утворень невеликого розміру – до 3 мм в діаметрі;
  • скальпелем – робиться звичайний хірургічний надріз, який дозволяє повністю видалити капсулу з усіма залишками;
  • лазером – найбільш безпечний метод, який підходить для видалення ліпом до 3 см у діаметрі. Головна перевага – можливість досягти максимального косметичного результату, без утворення шраму, рубця та подальших ускладнень;
  • за допомогою ліпосакції – ще один безпечний і малотравматичний спосіб. Виконується наступним чином: спеціальним інструментом в утворенні робиться незначний прокол, через який відкачують жирову тканину.

Що стосується ліпом великих розмірів, то їх видалення передбачає більш ретельну підготовку та розробку оптимальної стратегії лікування. В таких випадках з пацієнтом обговорюється план дій, а після завершення процедури надаються рекомендації для догляду в домашніх умовах, яких треба обов’язково дотримуватись.

У разі появи ліпом звертайтеся по професійну допомогу до фахівців медичного центру «Оксфорд Медікал» у Кам’янці-Подільському та використовуйте безпечні методи видалення!

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 4.71, голосів: 14 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар хірург, проктолог, вищої категорії, кандидат медичних наук: Іваніцький Андрій Іванович
Іваніцький Андрій Іванович Лікар хірург, проктолог, вищої категорії, кандидат медичних наук
Лікар хірург, проктолог, вищої категорії, кандидат медичних наук: Іваніцький Андрій Іванович
Іваніцький Андрій ІвановичЛікар хірург, проктолог, вищої категорії, кандидат медичних наук

вул. Князів Коріатовичів, 25Б;

інформація про лікаря

У 1999 році закінчив Тернопільську державну медичну академію ім. Горбачевського і отримав повну вищу освіту за спеціальністю Лікувальна справа. 

У 2018 році,  захистив дисертацію за спеціальністю хірургія, та здобув науковий ступінь кандидат медичних наук.

У 2021 році закінчив університет державної фіскальної служби України. Освітня програма «управління бізнес-процесами на підприємстві» акредитована. «Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти» здобув кваліфікацію магістра з економіки ступень вищої освіти магістр галузь знань «Соціальні та поведінкові науки» спеціальність «Економіка».
Постійно оновлюю свої знання щодо лікування та діагностики.

показати повний текст
послуги Відділення ХірургіяЦіна
Первинний прийом хірурга 450.00 грн
Повторний прийом хірурга 400.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки
Лілія 06-03-2024 Справжній спеціаліст своєї діяльності.Лікар від бога, чудовий хірург який врятував життя мого батька.За що безмежно вдячна.

відділення: Хірургія

Ольга 04-10-2021 Внимательный, чуткий,очень отзывчивый,молодой врач Зборшевский А.В. После операции чувствую себя хорошо.Рекомендую этого замечательного доктора!!!

відділення: Хірургія

Михайло 02-08-2021 Ніколи не зустрічав лікарів кращих ніж Андрій Валентинович)Лікували врослий ніготь, було дуже весело, ніколи не міг подумати що з хірургом можна заганяти жарти.Загалом- крутий лікар і просто чудова людина

відділення: Хірургія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом