Укус кліща може призвести до досить плачевних наслідків, проте правильний механізм дій та звернення до медичного центру «Оксфорд Медікал» в Камʼянці-Подільському дозволить виявити хворобу та вчасно розпочати лікування.
Ці комахи небезпечні не тільки самим фактом укусу. Вони є переносниками різних захворювань периферичної нервової системи та головного мозку.
Хвороби та симптоматика
Найпоширенішими захворюваннями, які переносяться у слині кліщів, є кліщовий енцефаліт, хвороба Лайма (бореліоз) та геморагічний васкуліт.
Перше може спричинити незворотні наслідки для головного мозку та нервової системи, вражаючи нервові структури. Це може призводити до повного паралічу та летального результату. Бореліоз впливає на роботу нервової, серцево-судинної та опорно-рухової системи, вражає шкіру. Третє захворювання, викликане вірусом, вражає кровоносну систему й може призводити до внутрішньої кровотечі та смерті.
Між самим укусом та симптомами може пройти значний час, за який інфекція встигне поширитися організмом. На це може вказувати кілька симптомів:
- проблеми із дихальною системою;
- різкі перепади емоційного стану;
- сонливість, занепад сил;
- озноб та підвищення температури;
- нудота;
- почервоніння і набряклість там, де був укус;
- поява висипки на тілі;
- тривожність.
Всі ці симптоми можуть свідчити про серйозні захворювання, тому так важливо при укусі звертатися до фахівців медичного центру «Оксфорд Медікал» в Камʼянці-Подільському за допомогою.
Чи можна видаляти кліща самостійно
Потрібно розуміти, що кліщ при укусі повністю занурює голову в шкіру, тому при самостійному вилученні є ризик відірвати лише половину, а основну частину зі слиною залишити в тілі.
Самостійне вилучення доцільне лише тоді, коли складно дістатися до лікарів. Цей процес передбачає роботу з пінцетом: необхідно захопити тіло кліща й провертати його за годинниковою стрілкою, ніби викручуючи. Після вилучення необхідно знезаразити рану йодом чи антисептиком.
Поширені способи із заливанням ранки олією не тільки не ефективні, а й небезпечні – розсерджений кліщ у цьому разі починає задихатися і ще більше виділяти слину, у якій може міститися інфекція.
Коли на місці ранки видно чорну точку – це явна ознака того, що голова залишилася всередині, і тоді без фахівців обійтися не вдасться.
У яких випадках краще звертатися до лікаря
Видалити кліща самостійно може бути дуже складно – особливо якщо укус знаходиться в незручному місці. Якщо кліща витягли, а хворобливі відчуття не зникли, необхідно якнайскоріше проводити обстеження.
Також важливо звертатися до фахівців, якщо після укусу з’являються нездужання та підвищується температура. У цьому випадку слід звернутися по допомогу, при чому в найближчі 72 години після укусу.
Щоб підтвердити або спростувати одну з можливих інфекцій, яку в слині переносить кліщ, зазвичай проводять такі дослідження:
- ПЛР-тест;
- аналіз на антитіла.
Правильне вилучення кліща ще не означає, що небезпеки немає. Необхідне спостереження лікаря протягом інкубаційного періоду захворювань (енцефаліту та Лайма). Зазвичай це може тривати до двох місяців.
Своєчасне звернення до лікаря дозволить раніше розпочати лікування, не запустити хвороби, які можуть призвести до інвалідності та смерті. Одним із явних способів захиститися від наслідків укусу кліща також вважається своєчасна вакцинація від енцефаліту.
Не займайтеся самолікуванням та при укусі кліща звертайтеся до фахівців медичного центру «Оксфорд Медікал» в Камʼянці-Подільському, які зможуть надати ефективну допомогу – видалити кліща, провести обстеження, а при необхідності – призначити відповідну терапію!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ