Видалення кліщів в Кам'янець-Подільському

Укус кліща може призвести до досить плачевних наслідків, проте правильний механізм дій та звернення до медичного центру «Оксфорд Медікал» в Камʼянці-Подільському дозволить виявити хворобу та вчасно розпочати лікування.

Ці комахи небезпечні не тільки самим фактом укусу. Вони є переносниками різних захворювань периферичної нервової системи та головного мозку.

Хвороби та симптоматика

Найпоширенішими захворюваннями, які переносяться у слині кліщів, є кліщовий енцефаліт, хвороба Лайма (бореліоз) та геморагічний васкуліт.

Перше може спричинити незворотні наслідки для головного мозку та нервової системи, вражаючи нервові структури. Це може призводити до повного паралічу та летального результату. Бореліоз впливає на роботу нервової, серцево-судинної та опорно-рухової системи, вражає шкіру. Третє захворювання, викликане вірусом, вражає кровоносну систему й може призводити до внутрішньої кровотечі та смерті.

Між самим укусом та симптомами може пройти значний час, за який інфекція встигне поширитися організмом. На це може вказувати кілька симптомів:

  • проблеми із дихальною системою;
  • різкі перепади емоційного стану;
  • сонливість, занепад сил;
  • озноб та підвищення температури;
  • нудота;
  • почервоніння і набряклість там, де був укус;
  • поява висипки на тілі;
  • тривожність.

Всі ці симптоми можуть свідчити про серйозні захворювання, тому так важливо при укусі звертатися до фахівців медичного центру «Оксфорд Медікал» в Камʼянці-Подільському за допомогою.

Чи можна видаляти кліща самостійно

Потрібно розуміти, що кліщ при укусі повністю занурює голову в шкіру, тому при самостійному вилученні є ризик відірвати лише половину, а основну частину зі слиною залишити в тілі.

Самостійне вилучення доцільне лише тоді, коли складно дістатися до лікарів. Цей процес передбачає роботу з пінцетом: необхідно захопити тіло кліща й провертати його за годинниковою стрілкою, ніби викручуючи. Після вилучення необхідно знезаразити рану йодом чи антисептиком.

Поширені способи із заливанням ранки олією не тільки не ефективні, а й небезпечні – розсерджений кліщ у цьому разі починає задихатися і ще більше виділяти слину, у якій може міститися інфекція.

Коли на місці ранки видно чорну точку – це явна ознака того, що голова залишилася всередині, і тоді без фахівців обійтися не вдасться.

У яких випадках краще звертатися до лікаря

Видалити кліща самостійно може бути дуже складно – особливо якщо укус знаходиться в незручному місці. Якщо кліща витягли, а хворобливі відчуття не зникли, необхідно якнайскоріше проводити обстеження.

Також важливо звертатися до фахівців, якщо після укусу з’являються нездужання та підвищується температура. У цьому випадку слід звернутися по допомогу, при чому в найближчі 72 години після укусу.

Щоб підтвердити або спростувати одну з можливих інфекцій, яку в слині переносить кліщ, зазвичай проводять такі дослідження: 

  • ПЛР-тест;
  • аналіз на антитіла.

Правильне вилучення кліща ще не означає, що небезпеки немає. Необхідне спостереження лікаря протягом інкубаційного періоду захворювань (енцефаліту та Лайма). Зазвичай це може тривати до двох місяців.

Своєчасне звернення до лікаря дозволить раніше розпочати лікування, не запустити хвороби, які можуть призвести до інвалідності та смерті. Одним із явних способів захиститися від наслідків укусу кліща також вважається своєчасна вакцинація від енцефаліту.

Не займайтеся самолікуванням та при укусі кліща звертайтеся до фахівців медичного центру «Оксфорд Медікал» в Камʼянці-Подільському, які зможуть надати ефективну допомогу – видалити кліща, провести обстеження, а при необхідності – призначити відповідну терапію! 

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 4.72, голосів: 50 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар хірург, проктолог, вищої категорії, кандидат медичних наук: Іваніцький Андрій Іванович
Іваніцький Андрій Іванович Лікар хірург, проктолог, вищої категорії, кандидат медичних наук
Лікар хірург, проктолог, вищої категорії, кандидат медичних наук: Іваніцький Андрій Іванович
Іваніцький Андрій ІвановичЛікар хірург, проктолог, вищої категорії, кандидат медичних наук

вул. Князів Коріатовичів, 25Б;

інформація про лікаря

У 1999 році закінчив Тернопільську державну медичну академію ім. Горбачевського і отримав повну вищу освіту за спеціальністю Лікувальна справа. 

У 2018 році,  захистив дисертацію за спеціальністю хірургія, та здобув науковий ступінь кандидат медичних наук.

У 2021 році закінчив університет державної фіскальної служби України. Освітня програма «управління бізнес-процесами на підприємстві» акредитована. «Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти» здобув кваліфікацію магістра з економіки ступень вищої освіти магістр галузь знань «Соціальні та поведінкові науки» спеціальність «Економіка».
Постійно оновлюю свої знання щодо лікування та діагностики.

показати повний текст
послуги Відділення ХірургіяЦіна
Первинний прийом хірурга 450.00 грн
Повторний прийом хірурга 400.00 грн
Видалення кліща від 400.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки
Лілія 06-03-2024 Справжній спеціаліст своєї діяльності.Лікар від бога, чудовий хірург який врятував життя мого батька.За що безмежно вдячна.

відділення: Хірургія

Ольга 04-10-2021 Внимательный, чуткий,очень отзывчивый,молодой врач Зборшевский А.В. После операции чувствую себя хорошо.Рекомендую этого замечательного доктора!!!

відділення: Хірургія

Михайло 02-08-2021 Ніколи не зустрічав лікарів кращих ніж Андрій Валентинович)Лікували врослий ніготь, було дуже весело, ніколи не міг подумати що з хірургом можна заганяти жарти.Загалом- крутий лікар і просто чудова людина

відділення: Хірургія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом