Лікування тромбофлебіту в Кам'янець-Подільському

Тромбофлебіт – захворювання поверхневих венозних стінок, що супроводжується запаленням і появою тромбів у судинах. Часто патологія вражає ноги, органи шиї, грудини і тазу.  Відкладати лікування тромбофлебіту не можна, тому у разі патології одразу звертайтеся до флеболога медичного центру “Оксфорд Медікал” в Кам’янці-Подільському.

Види тромбофлебіту

Існує декілька видів тромбофлебіту:

 • гострий – триває максимум місяць, має виражені ознаки, є виліковним при своєчасному зверненні по допомогу;
 • підгострий – до півроку, менш виражена симптоматика;
 • хронічний – при ігноруванні усунення причин хвороба розвивається повільно, десятиліттями;
 • мігруючий – вражає різні судини в органах за короткий час, супроводжує появу новоутворень, потребує серйозного обстеження і точної діагностики.

В групі ризику опиняються люди із сидячою роботою, малою рухливістю та ожирінням; лежачі хворі/інваліди на візку; прооперовані пацієнти на постільному режимі; люди зі швидкою гемокоагуляцією; вагітні; літні люди.

Причини та ознаки тромбофлебіту

Серед поширених причин виділяють такі: 

 • запалення;
 • спадковість;
 • алергії;
 • травматизація судин;
 • інфекції;
 • онкологія;
 • ендокринні порушення;
 • варикоз.

Ознаки хвороби – виражені, але в різних органах вони проявляються по-різному.

Ключові симптоми: 

 • біль і набряки ураженої зони;
 • синюшність шкірних покривів;
 • підвищення температури тіла до 39 °С;
 • почервоніння/ущільнення вени.

Тромбофлебіт – життєво небезпечний ускладненнями, серед яких глибокий тромбоз, сепсис, інфекції, лімфангіт (запалення лімфовузлів) та ін. При відриві тромбу і потраплянні його у легеневу артерію наступає емболія і без термінової реанімації – смерть.

При симптомах тромбофлебіту одразу відвідайте спеціаліста, щоб уникнути тяжких ускладнень і позбутися проблеми якомога скоріше.

Діагностика тромбофлебіту

Тромбофлебіт має виражену картину, тому іноді для постановки діагнозу вистачає звичайного огляду. Уточнення відбувається після додаткових методів: ЗАК, біохімія крові, коагулограма. Важливим також є дуплексне обстеження. Це УЗД судин з картуванням потоків крові, що дає повну інформацію про стан вен, клапанів та змін у судинах. Визначаються тромби і їх розміри. Додатково проводять КТ, кардіограму і УЗД серця. За результатами лікар оцінює ризик емболії легень та підбирає лікування.

Особливості лікування  

Гостру фазу лікують амбулаторно. Якщо патологія ще не встигла розвинутися, пацієнту дозволено зберігати активність. Лікар призначає протизапальні препарати, ангіопротектори, мазі-антикоагулянти і прохолодні компреси. При запущеному уражені терапія проходить у стаціонарі.

Швидко прогресуюча форма хвороби потребує операції – видалення ділянки проблемної вени і потенційно ризикованої зони для тромбоутворення. 

Легкі випадки оперують лазером або проколом. Іноді застосовується фібриноліз. У вену вводяться препарати для розчинення тромбу. Препарати можна вводити чітко в ушкоджену зону або системно. 

Другий спосіб – дієвий на початкових стадіях, при утворенні тромбу максимум 7 діб тому. 

Під час маніпуляції є загроза відриву, тому пацієнту ставлять кава-фільтр.

Фізіотерапія

Щоб усунути запалення і біль, розрідити кров, застосовуються фізіопроцедури: СУФ-опромінення, УВЧ, електрофорез, кріо-, лазеро- та магнітотерапія, аплікації парафіну тощо. Також показане носіння компресійного трикотажу, щоб запобігти поширенню запалення.

Тромбофлебіт часто рецидивує, тому всім, хто мав цю хворобу, рекомендовано обстежуватися мінімум раз на рік.  

Профілактика

Здоровий спосіб життя – понад усе! Почніть зі збалансованого харчування, фізичних активностей і масажу. При сидячій роботі робіть перерви на розминку або коротку прогулянку, пийте достатньо води. Носіть взуття і одяг, що не стискають судини, уникайте травм, переохолоджень і позбавтеся шкідливих звичок. Хворим на варикоз і вагітним показане носіння компресійних виробів.

Тромбофлебіт несе пряму загрозу для життя. На ранніх стадіях патологію можна вилікувати безопераційно, тому при ознаках захворювання або підозрах поспішайте звернутися до флеболога медичного центру “Оксфорд Медікал” в Кам’янці-Подільському. 

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар-флеболог, спеціаліст по УЗД : Палчей Василь Сергійович
Палчей Василь Сергійович Лікар-флеболог, спеціаліст по УЗД
Лікар-флеболог, спеціаліст по УЗД : Палчей Василь Сергійович
Палчей Василь СергійовичЛікар-флеболог, спеціаліст по УЗД

вул. Князів Коріатовичів, 25Б;

інформація про лікаря

Закінчив Івано-Франківський національний медичний університет, лікувальний факультет.

1-й рік інтернатури навчався в Національному університеті охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика, стажувався на базі хірургічного відділення Київської міської клінічної лікарні № 6 за спеціальністю хірургія.

2-й та 3-й рік інтернатури навчався в  Львівському національному університеті ім. Данила Галицького, стажувався на базі хірургічного відділення Львівської обласної клінічної лікарні та Лікарні Св. Пантелеймона за спеціальністю хірургія.

Протягом останніх двох років займається флебологією. Успішно лікує варикозну хворобу вен нижніх кінцівок найсучаснішими методами. Проводить ендовенозі лазерні втручання та  ехосклеротерапевтичні сеанси при варикозній хворобі. Склеротерапію при ретикулярному варикозі та телеангіектазію (судинні зірочки). Вміє професійно підбирати компресійний трикотаж. Професійно лікує трофічні виразки до повного загоєння.

29 червня 2023 року - Майстер-клас Діагностика та мініінвазивне лікування хронічних захворювань вен

29 червня - 01 липня 2023 року - Науково-практичній конференції з міжнародною участю  «АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ФЛЕБОЛОГІЇ»

11-13 жовтня 2023 - КОНГРЕС СУДИННИХ ХІРУРГІВ, ФЛЕБОЛОГІВ ТА АНГІОЛОГІВ УКРАЇНИ «СУХАРЕВСЬКІ ЧИТАННЯ»

Грудень 2023 року - спеціалізація ультразвукова діагностика

З 2023 року працюю у медичному центрі «Оксфорд Медікал» 


показати повний текст

відгуки
Іван 04-03-2024 Лікар Василь дуже уважний та прискіпливо оглянув мене та назначив лікування. До речі, порівнював ціни операції по венам в місті Камʼянець-Подільський, в Оксфорд Медікал найдешевше та надійніше, адже лікар зі Львова та досвідчений.

відділення: Флебологія

Міла 20-06-2019 Приємно вражена обслуговуванням в клініці, ставленням до пацієнта. Записалася на прийом до судинного хірурга, телефонували напереддень і нагадували мені про прийом. Консультацією лікаря задоволена. Дуже вдячна! Рекомендую!

відділення: Флебологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом