Консервативне лікування травм та захворювань опорно-рухового апарату в Кам'янець-Подільському

Захворюваннями опорно-рухового апарату називають сукупність патологій різної етіології та локалізації, які пов’язані зі станом кістково-м’язових і хрящових структур. Ці патології призводять до часткової а іноді – повної втрати руху, що значно обмежує дії людини у повсякденності.

Які захворювання вражають ОРА

Тип патології залежить від причини-провокатора.

Серед первинних хвороб, що виникають самостійно, виділяють патологію Бехтерєва,  остеохондроз, подагру, артроз, артрит та грижу. До вторинних патологій, що виникли на тлі ускладнень і неправильної реабілітації після травм, відносять забиття, вивихи, переломи тощо.

Також стан опорно-рухового апарату можуть погіршити гіподинамія, складна вагітність/пологи, постійне носіння великої ваги, інфекції.

Запущена хвороба лікується тільки хірургічними методами і потребує тривалої реабілітації. Тому, щоб не наражати себе на обмеження і втрату здатності рухатися, запишіться на прийом до ортопеда-травматолога медичного центру «Оксфорд Медікал» у Кам’янці-Подільському, який призначить ефективну медикаментозну і фізіотерапію. 

Ознаки проблеми

Стикнувшись хоча б з одним симптомом, негайно зверніться до лікаря:

  • постійне клацання/хрускіт суглоба;
  • оніміння кінцівок та поколювання;
  • гематоми і набряки, почервоніння ураженої ділянки;
  • біль за грудиною, вздовж ребер тощо;
  • підвищене потовиділення/озноб вночі;
  • посилення болю при вдиханні та ін.

Методи діагностики і лікування

На первинній консультації спеціаліст вивчить вашу історію, вислухає скарги та розпитає про спосіб життя, перенесені травми, супутні захворювання тощо. Для огляду застосовується пальпація і візуальний огляд ушкодженої зони.

При різкому загостренні стану/наявності свіжої травми та ін. екстреному випадку фахівець надає невідкладну допомогу з іммобілізації кінцівки, знеболенні та ін. способів полегшення симптому. При особливо тяжких випадках (ущемлення грижі диска) проводиться термінове обстеження та операція.

Також при травмі лікар призначає рентген, щоб виявити місце і рівень пошкодження. Для уточнення діагнозу при захворюваннях додатково призначають МРТ/КТ, УЗД, аналізи крови (щоб виключити інфекцію). Після комплексного обстеження ортопед-травматолог розробляє план лікування.

Тактика підбирається до кожного випадку індивідуально, з урахуванням стану пацієнта, причини захворювання і ступеня тяжкості.

Консервативне лікування

Терапія передбачає прийом лікарських препаратів та накладення гіпсу або пов’язки. Пацієнту призначають протизапальні нестероїдні медикаменти, знеболювальні, вітаміни групи В тощо.

Також хворий має застосовувати препарати місцевої дії: мазі, гелі на основі диклофенаку, ібупрофену та ін. діючих речовин та накладати компреси. Якщо патологія викликана інфекцією, показаний прийом антибіотиків протягом 5-7 днів.

Коли проходить гостра стадія захворювання і зникає больовий синдром, пацієнт додатково має виконувати ЛФК (вдома або з тренером-реабілітологом) і відвідувати процедури фізіотерапії. Залежно від особливостей захворювання призначають масаж, ударно-хвильові процедури, кінезотерапію. Ближче до одужання корисно відвідувати басейн.

Фізіотерапія спрямована на відновлення здорової амплітуди руху та зміцнення м’язового корсету. 

Профілактика захворювань

Щоб вберегтися від серйозних травми і рецидивів патологій опорно-рухового апарату, виключте фактори ризику і виконуйте рекомендації спеціаліста. Дотримуйтесь режиму дня, більше рухайтеся, збагатіть раціон вітамінами D, C, Е, групи В, а також – фосфором, кальцієм та ін. мінералами. 

Для професійних спортсменів варто контролювати періодичність і тривалість навантажень, а літнім людям – корисні піші прогулянки і помірний комплекс вправ для збільшення рухливості та гнучкості.

Опорно-руховий апарат – наша основа, тому важливо берегти здоров’я і вчасно записуватися на прийом до лікаря, щоб не проґавити розвиток патології та вилікуватися без операції.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 4.89, голосів: 127 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиОртопед-травматолог: Решетило Олег Аркадійович
Решетило Олег Аркадійович Ортопед-травматолог
Ортопед-травматолог: Решетило Олег Аркадійович
Решетило Олег АркадійовичОртопед-травматолог

вул. Князів Коріатовичів, 25Б;

інформація про лікаря

З 2006 по 2009 рік навчався в Кам’янець-Подільському медичному училищі-фельдшер.

В 2020 році закінчив Тернопільський Національний медичний університет ім. І.Я.Горбачевського МОЗ України та здобув диплом спеціаліста.

В 2022 році закінчив інтернатуру та здобув кваліфікацію лікаря ортопеда-травматолога.

Працюю з 2022 року в КНП «БЦРЛ» Слобідсько-Кульчієвецької сільської ради за фахом.

В січні 2022 року перед проходив АО курси «Базові принципи лікування переломів».  

З 2024 року працюю у медичному центрі «Оксфорд Медікал»


Проводжу:

·        консультацію та огляд;

·        лікування травм та захворювань опорно-рухового апарату;

·        лікування захворювань хребта;

·        лікування болей у суглобах, пошкоджень суглобів, зв’язок, сухожиль та інше.


З якими скаргами потрібно звернутись до лікаря ортопед-травматолога:

·        біль, хрускіт, набряк, порушення функції у суглобах;

·        скутість у суглобах;

·        деформацію кінцівок та стопи;

·        порушення ходи;

·        оніміння пальців рук;

·        біль в руках, стопах та спині тощо.

Любі пацієнти! У разі потреби звертайтеся, буду радий вам допомогти!

показати повний текст

відгуки
Олена 03-03-2024 Дуже чуйний лікар! Підібрав чудове лікування для мене. Моїй подрузі вколов блокаду, після якої вона дуже задоволена. Уважно вже подивиться та має підхід до кожного!
Катерина 28-02-2024 Хочу поділитися своїми враженнями від візиту до лікаря ортопеда-травматолога Олега Аркадійовича. Лікар виявився дуже уважним та доброзичливим, професійно пояснив усі нюанси моєї проблеми та запропонував найефективніший шлях лікування. Дякую за якісну та компетентну допомогу!
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом