Здоров’я хребта – гарантія активного способу життя до старості, а також гарна фігура і самопочуття. Він пов’язаний з усіма системами органів, тому впливає на роботу організму загалом. Але часто людина звертає увагу на хребет лише у випадку, коли відчуває нестерпний біль.
До захворювань хребта відносять остеохондроз, різні типи сколіозу, артроз, протрузії та грижі дисків, ішіас, хворобу Бехтерєва та ін. Різні стадії цих патологій спостерігаються у людей різного віку, навіть у дітей, тому грамотне лікування і подальша профілактика хвороб хребта завжди актуальна.
Ознаки захворювань хребта
На ранніх стадіях хвороба розвивається майже непомітно, але без діагностики і лікування вона швидко прогресує, і вже за кілька років можна помітити, що біль у спині з’являється навіть без навантаження.
Можна виділити найголовніші симптоми, коли треба звернутися до лікаря:
- оніміння кінцівок;
- біль, що віддає у лопатку, шию, ребра, область серця, ноги тощо;
- ускладнена ходьба, швидка втома ніг;
- головний біль;
- відчуття скутості;
- постійний хрускіт, що супроводжується болем.
Ігнорування цих проблем може призвести до повного зношення міжхребцевих дисків, часткової або повної іммобілізації та необхідності проходити операцію і тривале відновлення. Тому обов’язково зверніться до спеціалістів медичного центру «Оксфорд Медікал» у Кам’янці-Подільському – ми підходимо до лікування комплексно й допоможемо повернути легкість і радість руху.
Методи діагностики й лікування патологій хребта
Ефективність лікування починається з діагностики, адже від цього залежить терапевтична тактика та одужання хворого. При первинному зверненні лікар опитує та оглядає пацієнта. Для уточнення діагнозу та чіткого визначення масштабів і локалізації проблеми у певному відділі хребта призначаються додаткові обстеження – рентген, КТ/МРТ та аналізи крові на наявність інфікування. Ці методи дозволяють детально побачити дегенеративно-дистрофічні зміни у хребті, наявність запалень, викривлень та ін. патологій не лише у кісткових, а й м’язових структурах, зв’язочному апараті, судинах і нервових закінченнях.
Особливості консервативної терапії
Даний метод лікування є найбільш поширеним і дієвим у більшості випадків (крім останніх стадій, де потрібна операція). Умовно таку терапію можна розділити на три напрямки: етіотропну, патогенетичну та симптоматичну терапію.
Етіотропне лікування
Спрямоване на пошук і усунення причини. На ранніх стадіях ця терапія дозволяє повністю одужати.
Серед ключових методів:
- корекція ваги і харчування, контроль постави, адекватні фізичні навантаження, зручне робоче місце;
- відновлення функціонування хребта, м’язів та дисків: фізіотерапія, ЛФК та ін. способи;
- прийом ліків: хондропротектори, гомеопатичні засоби;
- імпланти з синовіальною рідиною.
Патогенетична терапія
Усуває механізми розвитку патології. Передбачає прийом НПЗП, міорелаксантів, глюкокортикостероїдів, біогенних стимуляторів, ферментів, протинабрякових препаратів та вітамінів. Вони полегшують прояви, усуваючи запалення, спазм і набряки. При цьому, якщо хвороба перейшла у хронічну стадію, симптоми повертаються, тому ліки призначають для тривалого прийому, а іноді – на все життя.
Симптоматична терапія
Усуває зовнішні ознаки. Лікар призначає знеболюючі, які знімають больовий синдром при загостренні. Після того, як минуло загострення, застосовують прийоми фізіотерапії: кінезіо-, рефлексо- та мануальну терапію, масажі, ЛФК, МФР, кінезіотейпування тощо. Додатково потрібно мінімізувати стреси, бути фізично активним, повноцінно відпочивати та збалансовано харчуватися, відвідувати басейн.
Щоб уникнути ускладнень та інвалідизації, при перших ознаках захворювань хребта негайно записуйтесь на консультацію до медичного центру «Оксфорд Медікал» у Кам’янці-Подільському для отримання індивідуального лікування і реабілітації під контролем професіонала.
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ