Лікування парапроктиту в Кам'янець-Подільському

Про проктологічні захворювання незручно говорити, але їх наявність суттєво впливає на якість життя.

Однією із найгостріших, у всіх розуміннях слова, проктологічних проблем є парапроктит - гнійне запалення тканин, що оточують пряму кишку. Розрізняють гострий та хронічний парапроктити, причому другий є прямим наслідком неповного лікування першого.

СИМПТОМИ ТА ПРИЧИНИ ПАРАПРОКТИТУ

Як правило, хвороба виникає від невиконання правил особистої гігієни, травматичних маніпуляцій в області анального проходу, наявності інших задавнених проктологічних проблем: анальних тріщин, геморою тощо.

Симптомами парапроктиту є:

  • слабкість, ломота у тілі;

  • підвищення температури тіла, гарячка;

  • біль у районі прямої кишки та промежини;

  • почервоніння шкіри навколо заднього проходу;

  • відчуття болю в районі заднього проходу при дотику.

У разі відсутності лікування упродовж кількох днів температура тіла наростає, біль посилюється, можлива затримка дефекації та сечовипускання.

Чому з’являються такі симптоми? Це можливо, коли людина не слідкує за гігієною, можливе потрапляння інфекції на шкіру в районі ануса. Через протоки залоз, що розташовані поблизу, інфекція потрапляє в оточуючі тканини. З цієї причини розвивається запалення, формується гнійник. Без звернення до лікаря, він може призвести до серйозних наслідків.

ДІАГНОСТИКА ПАРАПРОКТИТУ

Перший парапроктит завжди гострий, який супроводжується зазначеними вище симптомами. Якщо перший випадок не вилікуваний, тоді може виникати хронічний парапроктит, причому симптоми у разі рецидиву не так гостро виражені.

Місце розташування гнійника може бути різним. Він може знаходитися як безпосередньо під шкірою промежини, так і глибоко між м’язами.

Захворювання виявляється під час огляду у лікаря та пальпуванні прямої кишки. Щоб виключити можливість ускладнень гострого парапроктиту жінкам рекомендовано пройти огляд у гінеколога, а чоловікам – в уролога.

ЛІКУВАННЯ ПАРАПРОКТИТУ В МЦ «ОКСФОРД МЕДІКАЛ КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ»

Лікування гострого парапроктиту виключно хірургічне. Операцію потрібно виконати одразу після встановлення діагнозу. Операція проводиться з використанням анестезії, а метою її є видалення гною.

Проте вказана операція не є радикальною, і бореться лише із симптомами, власне, із нагноєннями. Після неї можливе повторне утворення гнійника, оскільки під час першого оперативного втручання через гострий стан пацієнта практично неможливо усунути канал запалення (свищ). Для того, щоб досягнути максимального лікувального ефекту, лікарі рекомендують проводити повторну операцію для видалення свищового каналу. У результаті повторного втручання повністю руйнується зв’язок між порожниною кишечника і місцем, де набирається гній, що забезпечує повне одужання.

Операції із видалення свищового каналу проводять фахівці медичного центру «Оксфорд Медикал» у Кам’янці-Подільському із застосуванням місцевої анестезії. У разі появи проктологічних симптомів, ви можете звернутися до лікарів центру, де отримаєте кваліфіковану консультацію та необхідне лікування.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар хірург, проктолог, вищої категорії, кандидат медичних наук: Іваніцький Андрій Іванович
Іваніцький Андрій Іванович Лікар хірург, проктолог, вищої категорії, кандидат медичних наук
Лікар хірург, проктолог, вищої категорії, кандидат медичних наук: Іваніцький Андрій Іванович
Іваніцький Андрій ІвановичЛікар хірург, проктолог, вищої категорії, кандидат медичних наук

вул. Князів Коріатовичів, 25Б;

інформація про лікаря

У 1999 році закінчив Тернопільську державну медичну академію ім. Горбачевського і отримав повну вищу освіту за спеціальністю Лікувальна справа. 

У 2018 році,  захистив дисертацію за спеціальністю хірургія, та здобув науковий ступінь кандидат медичних наук.

У 2021 році закінчив університет державної фіскальної служби України. Освітня програма «управління бізнес-процесами на підприємстві» акредитована. «Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти» здобув кваліфікацію магістра з економіки ступень вищої освіти магістр галузь знань «Соціальні та поведінкові науки» спеціальність «Економіка».
Постійно оновлюю свої знання щодо лікування та діагностики.

показати повний текст

відгуки
Інна 08-03-2024 Першокласний проктолог, огляд пройшов безболісно, делікатно, хоч я і дуже хвилювалася, але лікар-спеціаліст своєї справи. Орієнтувалася на гарні відгуки і не помилилась. Рекомендую однозначно!

відділення: Проктологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом