Підготовка до консультації проктолога в Кам'янець-Подільському

Проктологічні захворювання для більшості хворих є такими, про які соромно говорити навіть зі спеціалістом. Але з часом таке зволікання призведе до розвитку тяжких ускладнень, і хворому доведеться звернутися по допомогу попри невпевненість і страх перед консультацією.

Щоб уникнути психологічного дискомфорту, важливо передусім пам'ятати про своє здоров'я і те, що своєчасне звернення до спеціаліста дозволить повністю одужати в короткі строки.

Фахівці медичного центру “Оксфорд Медікал” у Кам’янці-Подільському зберігають конфіденційність даних, тому ви можете не хвилюватися, що хтось дізнається про ваші візити до спеціаліста без вашої згоди. Також ми створимо максимально комфортні умови, тому ви отримаєте швидке, безболісне та ефективне лікування.

Підготовка до консультації

По стандарту профілактичні огляди  з ректоскопією слід проходити раз на 5 років.  Складові підготовки – очищення кишківника і дотримання дієти.

Важливо! Перед візитом до спеціаліста варто прислухатися до власних відчуттів і ознак, які можуть свідчити про порушення в роботі нижнього відділу ШКТ і анального проходу. Наприклад, газоутворення через зміни у раціоні може бути разовим і не потребувати лікування, як остання стадія геморою. Але якщо дискомфорт не проходить, запис на консультацію проктолога і підготовка до огляду – необхідні.

Симптоматика

Симптоми, що вказують на серйозні патології:

  • болі в животі та при дефекації;
  • порушення частоти і характеру випорожнень;
  • поява слизу, гною і крові в калі;
  • перенесений геморой;
  • свербіж, печіння в зоні ануса.

Сильні нападоподібні болі – сигнал до негайного звернення до лікаря. Це обов'язкове правило для будь-якого віку і статі хворого.

Загальні заходи перед відвідуванням проктолога

Передусім щодо заходів підготовки варто попередньо проконсультуватись зі спеціалістом, до якого ви записані. Для жінок, чоловіків і дітей є деякі особливості при підготовці, але основне правило для усіх – очищення кишок від калу. Для цього рекомендовано: прийняти м'яке проносне або зробити клізму/мікроклізму.  Якщо поруч немає досвідченої людини, яка може поставити клізму, можна звернутися до медсестри або сходити  до процедурного кабінету.

Очищення медикаментами

Це найбільш комфортний спосіб підготовки. Послаблювальний ефект дає прийом ліків із сульфатом магнію або натрію, гідроокисом або поліетиленгліколем. Їх треба випити за 12 годин до візиту.

Клізми

Клізму роблять мінімум за 5 год. до прийому. Для основи потрібна питна/кип’ячена вода, температурою +36-37 °С і не вище 45 °С. Підійдуть також трав’яні відвари з ромашкою, шавлією, деревієм тощо.

Традиційно використовують кружку Есмарха (гумову грушу) із шлангом і наконечником, об'ємом 1,5-2 л. рідини.

Якщо кишківник не повністю очистився від води або калу, через 1-2 год можна повторити маніпуляцію. Її проводять у ванній або на ліжку, застеливши поверхню клейонкою.

Роблячи клізму без медичного спеціаліста, дійте чітко за інструкцією, щоб не пошкодити тканини анального проходу.

Мікроклізма  

Набори продаються в одноразових упаковках готовими для введення до прямої кишки. Часто їх застосовують для разового чищення при закрепах або перед ендоскопічним дослідженням. Маніпуляцію можна виконувати самостійно, головне – слідувати інструкції.

Увага! За 2-4 години до прийому не слід їсти, треба обмежити каву і пити багато води. За 1 годину – прийміть душ і ретельно промийте область анального проходу. Перед прийомом відмовтеся від молочної та копченої продукції, жирних соусів, алкоголю та газованих напоїв.

Якість та швидкість консультації і діагностування залежать від правильної та сумлінної підготовки пацієнта до прийому у проктолога. 

При появі дискомфорту, набряків та інших неприємних симптомів в області заднього проходу записуйтеся на консультацію спеціаліста медичного центру “Оксфорд Медікал” у Кам’янці-Подільському, щоб якнайшвидше повернутися до комфортного здорового життя!

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар хірург, проктолог, вищої категорії, кандидат медичних наук: Іваніцький Андрій Іванович
Іваніцький Андрій Іванович Лікар хірург, проктолог, вищої категорії, кандидат медичних наук
Лікар хірург, проктолог, вищої категорії, кандидат медичних наук: Іваніцький Андрій Іванович
Іваніцький Андрій ІвановичЛікар хірург, проктолог, вищої категорії, кандидат медичних наук

вул. Князів Коріатовичів, 25Б;

інформація про лікаря

У 1999 році закінчив Тернопільську державну медичну академію ім. Горбачевського і отримав повну вищу освіту за спеціальністю Лікувальна справа. 

У 2018 році,  захистив дисертацію за спеціальністю хірургія, та здобув науковий ступінь кандидат медичних наук.

У 2021 році закінчив університет державної фіскальної служби України. Освітня програма «управління бізнес-процесами на підприємстві» акредитована. «Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти» здобув кваліфікацію магістра з економіки ступень вищої освіти магістр галузь знань «Соціальні та поведінкові науки» спеціальність «Економіка».
Постійно оновлюю свої знання щодо лікування та діагностики.

показати повний текст

відгуки
Інна 08-03-2024 Першокласний проктолог, огляд пройшов безболісно, делікатно, хоч я і дуже хвилювалася, але лікар-спеціаліст своєї справи. Орієнтувалася на гарні відгуки і не помилилась. Рекомендую однозначно!

відділення: Проктологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом