Лікування геморою лігуванням латексними кільцями в Кам'янець-Подільському

Геморой є венозним застоєм в прямій кишці, що призводить до їх вузловання. На ранніх стадіях проблема непомітна, але проходження калових мас наносять травми, що проявляється болем, тяжкістю, закрепами, появою крові в калі тощо.

Гострий геморой розвивається швидше і більш виражено. Хронічна стадія – небезпечна мінімальною симптоматикою та пізнім зверненням до спеціаліста. А тому у разі підозр радимо звертатися по допомогу якомога швидше, щоб уникнути тяжких ускладнень, в т. ч. нагноєнь і некрозу, анальних кровотеч і тромбозу шишки геморою.

Особливості лікування

Одним з найбільш ефективних і безпечних способів є лігування латексними кільцями, при якому судини гемороїдальних вузлів перев'язують, а над вузлами прошивають слизову. Це малоінвазивне втручання, що є сучасною альтернативою операції.

На ніжку вузла накладається латексне кільце (його внутрішній діаметр – 1 мм, а зовнішній – 5 мм). Матеріал еластичний, тому кільце легко надівають на шишку геморою спеціальним лігатором. Потім воно стискає вузол, перекриваючи кровопостачання: вузли всихають і відпадають за 2-4 доби.

За допомогою лігування можливе видалення вузлів за 10-20 хвилин з ефективністю 85-90%, без кровотеч і травм здорових тканин.

Показання до лігування

Метод показаний при геморої, що виникає через варикоз вен заднього проходу, внаслідок чого в малому тазі починаються застійні процеси. Фактори ризику – фізичні перевантаження, вагітність, порушення роботи ЖКТ тощо.

Максимальний ефект лігування має на 2-3 ступенях захворювання. Саме тоді основа і судини чітко розмежовуються, і вузол зручно перехопити кільцем. На цьому етапі відчувається дискомфорт, кров і випадання вузла при дефекації.

Протипоказання: наявність анальних тріщин, інфекції/запалення, геморой І-ї стадії, парапроктит (запалення у прямій кишці), патології у товстому кишківнику, перенесені інсульти/інфаркти. Тому перед процедурою лікарі проводять ретельне обстеження.

Підготовка і діагностика 

Маніпуляцію лігування кільцями з латексу проводять амбулаторно, тому ситуація не потребує особливої підготовки. Перед проведенням лікар проводить опитування і огляд пацієнта з пальпацією, що дозволяє визначити розташування і стан вузлів, їх кількість і стадію розвитку, та виявити супутні захворювання.

Обстеження включає:

  • аноскопію та ректороманоскопію (для уточнення);
  • ЗАК/коагулограму.

За кілька днів до лігування треба припинити прийом ліків для розрідження крові. У день процедури хворому роблять клізму.

Схема проведення лігування геморою

Лігування проводять у кріслі за наступним алготритмом:

  1. Положення хворого – лежачи на спині, із зігнутими і піджатими до живота колінами. Проктолог оглядає та обробляє антисептиком анальний прохід.
  2. До прямої кишки вводиться аноскоп – порожнисту трубку, через яку оглядають кишку і знаходять вузол.
  3. Крізь аноскоп вставляють лігатор, на наконечник якого натягують латексні кільця у розтягнутому стані. Апарат підключається до насосу зі зворотнім тиском повітря для захоплення вузла.
  4. Лікар знаходить ніжку із судинами, перетискаючи її кільцем.
  5. По завершенні аноскоп і лігатор виймають.

Лігування триває до 20 хв. Латекс – гіпоалергенний та не відчувається всередині через ідеальну сумісність з тканинами.

Період відновлення

Одразу після процедури пацієнт може йти додому. Реабілітація в середньому проходить протягом 2–4 днів. Рекомендовано не носити вантажі, дотримуватися постільного режиму перші 3 дні.

Варто виключити тяжкі тренування, але при тривалому сидінні дозволено розминатися і ходити. Також бажано не відвідувати сауну чи басейн, не приймати ванну (тільки душ). Дотримуйтесь здорової дієти без алкоголю, гострих, жирних страв. Вживати їжу, збагачену клітковиною, і витримувати питний режим.

Не терпіть дискомфорт. Не соромтеся вчасно звернутися по допомогу фахівців медичного центру “Оксфорд Медікал” у Кам’янці-Подільському, адже це підвищить шанси на швидке і легке одужання.   

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар хірург, проктолог, вищої категорії, кандидат медичних наук: Іваніцький Андрій Іванович
Іваніцький Андрій Іванович Лікар хірург, проктолог, вищої категорії, кандидат медичних наук
Лікар хірург, проктолог, вищої категорії, кандидат медичних наук: Іваніцький Андрій Іванович
Іваніцький Андрій ІвановичЛікар хірург, проктолог, вищої категорії, кандидат медичних наук

вул. Князів Коріатовичів, 25Б;

інформація про лікаря

У 1999 році закінчив Тернопільську державну медичну академію ім. Горбачевського і отримав повну вищу освіту за спеціальністю Лікувальна справа. 

У 2018 році,  захистив дисертацію за спеціальністю хірургія, та здобув науковий ступінь кандидат медичних наук.

У 2021 році закінчив університет державної фіскальної служби України. Освітня програма «управління бізнес-процесами на підприємстві» акредитована. «Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти» здобув кваліфікацію магістра з економіки ступень вищої освіти магістр галузь знань «Соціальні та поведінкові науки» спеціальність «Економіка».
Постійно оновлюю свої знання щодо лікування та діагностики.

показати повний текст

відгуки
Інна 08-03-2024 Першокласний проктолог, огляд пройшов безболісно, делікатно, хоч я і дуже хвилювалася, але лікар-спеціаліст своєї справи. Орієнтувалася на гарні відгуки і не помилилась. Рекомендую однозначно!

відділення: Проктологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом