Геморой є венозним застоєм в прямій кишці, що призводить до їх вузловання. На ранніх стадіях проблема непомітна, але проходження калових мас наносять травми, що проявляється болем, тяжкістю, закрепами, появою крові в калі тощо.
Гострий геморой розвивається швидше і більш виражено. Хронічна стадія – небезпечна мінімальною симптоматикою та пізнім зверненням до спеціаліста. А тому у разі підозр радимо звертатися по допомогу якомога швидше, щоб уникнути тяжких ускладнень, в т. ч. нагноєнь і некрозу, анальних кровотеч і тромбозу шишки геморою.
Особливості лікування
Одним з найбільш ефективних і безпечних способів є лігування латексними кільцями, при якому судини гемороїдальних вузлів перев'язують, а над вузлами прошивають слизову. Це малоінвазивне втручання, що є сучасною альтернативою операції.
На ніжку вузла накладається латексне кільце (його внутрішній діаметр – 1 мм, а зовнішній – 5 мм). Матеріал еластичний, тому кільце легко надівають на шишку геморою спеціальним лігатором. Потім воно стискає вузол, перекриваючи кровопостачання: вузли всихають і відпадають за 2-4 доби.
За допомогою лігування можливе видалення вузлів за 10-20 хвилин з ефективністю 85-90%, без кровотеч і травм здорових тканин.
Показання до лігування
Метод показаний при геморої, що виникає через варикоз вен заднього проходу, внаслідок чого в малому тазі починаються застійні процеси. Фактори ризику – фізичні перевантаження, вагітність, порушення роботи ЖКТ тощо.
Максимальний ефект лігування має на 2-3 ступенях захворювання. Саме тоді основа і судини чітко розмежовуються, і вузол зручно перехопити кільцем. На цьому етапі відчувається дискомфорт, кров і випадання вузла при дефекації.
Протипоказання: наявність анальних тріщин, інфекції/запалення, геморой І-ї стадії, парапроктит (запалення у прямій кишці), патології у товстому кишківнику, перенесені інсульти/інфаркти. Тому перед процедурою лікарі проводять ретельне обстеження.
Підготовка і діагностика
Маніпуляцію лігування кільцями з латексу проводять амбулаторно, тому ситуація не потребує особливої підготовки. Перед проведенням лікар проводить опитування і огляд пацієнта з пальпацією, що дозволяє визначити розташування і стан вузлів, їх кількість і стадію розвитку, та виявити супутні захворювання.
Обстеження включає:
- аноскопію та ректороманоскопію (для уточнення);
- ЗАК/коагулограму.
За кілька днів до лігування треба припинити прийом ліків для розрідження крові. У день процедури хворому роблять клізму.
Схема проведення лігування геморою
Лігування проводять у кріслі за наступним алготритмом:
- Положення хворого – лежачи на спині, із зігнутими і піджатими до живота колінами. Проктолог оглядає та обробляє антисептиком анальний прохід.
- До прямої кишки вводиться аноскоп – порожнисту трубку, через яку оглядають кишку і знаходять вузол.
- Крізь аноскоп вставляють лігатор, на наконечник якого натягують латексні кільця у розтягнутому стані. Апарат підключається до насосу зі зворотнім тиском повітря для захоплення вузла.
- Лікар знаходить ніжку із судинами, перетискаючи її кільцем.
- По завершенні аноскоп і лігатор виймають.
Лігування триває до 20 хв. Латекс – гіпоалергенний та не відчувається всередині через ідеальну сумісність з тканинами.
Період відновлення
Одразу після процедури пацієнт може йти додому. Реабілітація в середньому проходить протягом 2–4 днів. Рекомендовано не носити вантажі, дотримуватися постільного режиму перші 3 дні.
Варто виключити тяжкі тренування, але при тривалому сидінні дозволено розминатися і ходити. Також бажано не відвідувати сауну чи басейн, не приймати ванну (тільки душ). Дотримуйтесь здорової дієти без алкоголю, гострих, жирних страв. Вживати їжу, збагачену клітковиною, і витримувати питний режим.
Не терпіть дискомфорт. Не соромтеся вчасно звернутися по допомогу фахівців медичного центру “Оксфорд Медікал” у Кам’янці-Подільському, адже це підвищить шанси на швидке і легке одужання.
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ