Пієлонефрит – запалення нирок інфекційного характеру, яке вражає чашечки, балії та паренхіму органу. Хвороба може порушити роботу однієї (односторонній) або обидвох нирок й вимагає професійного лікування, тому при підозрі на захворювання негайно записуйтеся до уролога медичного центру «Оксфорд Медікал» у Кам’янці-Подільському.
Причини появи пієлонефриту
Пієлонефрит провокує кишкова паличка – стафілокок та бактерії групи Proteus. Патогенна мікрофлора потрапляє до нирки через кров’яне русло із осередка інфекції.
Пієлонефрит спричиняє і ряд патологій: аденома, полікістоз, вроджені аномалії, новоутворення, а також операції, що передбачають встановлення катетера. Найчастіше на захворювання страждають вагітні, діти до 7 років, люди з неправильною будовою нирок, сечокам’яною патологією та слабким імунітетом, а також діабетики.
Ознаки пієлонефриту
Перші симптоми – це періодичний ниючий біль в попереку, що віддає в пах і підребер’я.
До інших ознак відносяться такі стани:
утруднене сечовипускання;
часті позиви до туалету;
набряки кінцівок і зони під очима;
слабкість та блідість;
каламутність, осад і кров у сечі;
нудота;
постійна спрага.
У дитини проявляється висока температура, озноб, слабкість, холодний піт, блювання та інші стани. Для тяжкого перебігу характерне швидке поширення і наростання інтоксикації та температури тіла, присутній постійний сильний біль в зоні попереку.
Якщо своєчасно не вилікувати пієлонефрит, він стає хронічним. Патологія розвивається роками і з часом призводить до сепсису і шоку, нефрогенної артеріальної гіпертензії, ниркової недостатності та повної втрати функцій нирок, тому не займайтеся самолікуванням, а звертайтесь до уролога медичного центру «Оксфорд Медікал» у Кам’янці-Подільському – спеціаліст проведе ретельне обстеження й призначить грамотне лікування.
Як діагностують і лікують пієлонефрит
Перший етап лікування – консультація уролога і комплексна діагностика. Попередньо фахівець визначає хворобу за скаргами на біль у попереку, порушення сечовиділення, та ін. неспецифічними ознаками – слабкість, блідість, нудота, озноб, набряки.
Також лікар відзначає наявність недолікованого карієсу, застуди, циститу, переохолодження, перенесені операції тощо.
Більш інформативними дослідженнями є:
ЗАС: високий рівень бактерій, білка, лейкоцитів;
УЗД: оцінка розмірів та щільності нирки, наявності пухлин, рубців, каменів тощо;
МРТ і КТ органу.
Лікування пієлонефриту
Головна задача лікаря – скоригувати патологію уродинаміки сечоводів, чашок і балій нирки. Передусім фахівець отримує результати аналізів, зокрема бакпосів сечі, щоб знати, який збудник спричинив запалення. Це важливо для грамотної антибіотикотерапії.
Терапія включає:
усунення вираженої симптоматики;
інфузійне лікування (детоксикація);
прийом рослинних препаратів та імуностимуляторів;
озонотерапію;
фізіотерапію (в/в лазеротерапія, електрофорез та ін.).
Також важливо дотримуватися дієти: знизити кількість білка та солі, збагатити раціон овочами і фруктами, молочними продуктами, пити 2-3 л рідини на день за відсутності набряків.
Хірургічне втручання необхідно у випадках, коли медикаментозна терапія не дає результату. Мета – зупинка прогресування запального процесу, попередження розвитку патології в іншій нирці та відновлення сечовідтоку.
По завершенні курсу лікування хворий має протягом півроку щомісячно здавати сечу для аналізу показників.
Профілактика
Всі, хто знаходяться в групі ризику, повинні регулярно проходити планові огляди в уролога.
Для усіх людей підійдуть наступні рекомендації:
споживати достатньо рідини;
не переохолоджуватися;
вчасно лікувати інфекції;
зміцнювати імунітет, бути активним і правильно харчуватися;
дотримуватися гігієни.
Патологія не має чіткої симптоматики й маскується під загальне нездужання і призводить до тяжких ускладнень, тому при підозрах на запалення не зволікайте й вчасно звертайтеся до уролога медичного центру «Оксфорд Медікал» у Кам’янці-Подільському.
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ