Органи сечостатевої системи – нирки, сечовий міхур, простата та ін. відповідають за виведення токсинів і сечі, очищення (фільтрацію) крові.
Урологічні патології цих органів часто провокують утворення пухлин в простаті у чоловіків, у нирках і міхурі – у жінок і чоловіків й призводять до неприємних наслідків, тому при підозрі на хворобу негайно звертитеся до уролога медичного центру «Оксфорд Медікал» у Кам’янці-Подільському.
Пухлинні ураження зустрічаються після 40 років. Доброякісні – не несуть загрози життю, але з часом можуть перетворитися на онкологію. Злоякісні (онкологічні) новоутворення супроводжуються тяжким перебігом і потребують невідкладного лікування. Ракові клітини стрімко поширюються організмом через лімфу і кров (метастазують), вражаючі інші життєво важливі органи.
На ранніх етапах хвороба протікає практично непомітно, й виявити її можна тільки за допомогою цілеспрямованої діагностики.
Причини і ознаки новоутворень
Фактори ризику появи пухлин в сечостатевій системі – наступні:
генетична схильність;
паління;
вік понад 40 років;
ожиріння;
гіпертонія;
злоякісні новоутворення у сусідніх органах;
постійний вплив хімічних елементів, які призводять до пухлин (кадмій, азбест та ін.)
На жаль, на ранніх стадіях розвитку хвороби, людина не помічає змін у стані, й патологія виявляється випадково. Але слід знати поширені симптоми, які можуть свідчить про серйозні проблеми:
для нирок – біль в попереку і кров’янисті домішки в сечі;
для сечового міхура і простати – кров у сечі без згустків, біль в нижній частині живота і лобку, болісне утруднене сечовипускання, промацування ущільнень.
Навіть доброякісні пухлини – сигналізують про розлади функцій сечостатевої системи. Не допустіть, щоб хвороба перейшла в онкологію, і регулярно проходьте медичні огляди в уролога і своєчасно починайте лікування.
Діагностика та лікування
Для точного визначення добро- і злоякісних пухлин застосовують цитологію сечі для виявлення онкоклітин та біопсію. А остаточну клінічну картину (розміри та локалізацію новоутворення і метастазування) лікар отримує за результатами УЗД, МРТ і КТ, призначаючи індивідуальне лікування та контрольні спостереження.
Методи лікування
Медикаментозна терапія, як правило, поєднується з хірургічним видаленням пухлини. Сьогодні застосовують малоінвазивні операції, які займають мінімум часу, мінімізують ризик крововтрат і травм здорових тканин та скорочують реабілітаційний період.
Радіохірургія
Найефективніший спосіб лікування пухлини нирок, простати і сечового міхура. Новоутворення повністю видаляють радіохвильовим лезом, часто – без анестезії. При цьому здорова тканина не пошкоджується, немає ризиків крововтрат та інфікування. Перебування в стаціонарі – не потрібне. Радіотерапія також ефективна у боротьбі з метастазами.
Променеве лікування технологією IMRT
Застосовується лінійний прискорювач, ефективний на ранніх стадіях. Після лікування функції органу повністю відновлюються. Проте терапія більш тривала, ніж при радіохірургії.
Переваги – у максимальному захисті здорових органів і тканин, ефективності дози і швидкості опромінення. Також променева терапія дозволяє лікувати складні за формою і розміром пухлини.
Комбінована терапія
Передбачає поєднання IMRT-технології (діє на пухлину) з радіохірургією (усуває залишки ракових клітин).
Хірургічне втручання
Сьогодні все частіше застосовують лапароскопію. Це малоінвазивне втручання, при якому лікар робить три проколи в черевній стінці (не більше 2 см), куди вводить інструменти та міні-камеру для контролю процесу. Така операція не призводить до великої крововтрати й скорочує період реабілітації до 2 діб.
Невеликі пухлини видаляють шляхом трансуретральної резекції зі збереженням функцій органу. На останніх стадіях хвороби проводять радикальну цистектомію органа.
За наявності мінімальних порушень в роботі сечостатевих органах негайно зверніться до уролога медичного центру «Оксфорд Медікал» у Кам’янці-Подільському, щоб запобігти розвитку пухлини та якомога швидше її позбутися.
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ