УЗД скринінг ІІ з 18 до 21 тижня включно в Кам'янець-Подільському

Другий триместр – так званий екватор вагітності, коли завершується формування внутрішніх органів і систем. На цьому етапі дуже важливо продовжити спостереження за розвитком зародка та переконатися, що він комфортно себе почуває в материнській утробі. А пройти його можна у медичному центрі «Оксфорд Медікал» в місті Кам'янець-Подільський.

Другий пренатальний скринінг мало чим відрізняється від першого дослідження. Це логічне продовження комплексу процедур, мета яких – підтвердити або спростувати попередні результати. Єдина відмінність – лікарі звертають увагу на інші показники здоров’я.

Коли та навіщо призначають другий пренатальний огляд?

УЗД-скринінг ІІ семестру проводиться на 18-21 тижні вагітності, оптимальний термін – 17-20 тиждень, коли вдається отримати найбільш об’єктивні результати. Точність дослідження становить приблизно 70-75%. Також він дозволяє з точністю до 90% виявити можливі відхилення розвитку немовляти.

До переліку процедур входить ультразвукове обстеження та біохімічний аналіз крові, де звертають увагу на три головних показники, через що тест часто називають «потрійним»:

  • ХГЛ (хоріонічний гонадотропін людини) – гормон, що виробляється ембріоном, і концентрація якого має велике значення. Приводом для занепокоєння може стати як підвищений, так і недостатній рівень. У першому випадку зростає ризик розвитку патології, в другому – може вказувати на затримку розвитку;
  • альфа-фетопротеїн – білок, який дозволяє діагностувати можливі внутрішньоутробні порушення розвитку;
  • вільний естріол – стероїдний гормон. Найнебезпечнішим вважається понижений рівень, адже це може вказувати на широкий спектр проблем: від можливості приєднання інфекції до загрози викидня.

Відхилення результатів аналізів від норми – не є гарантією народження дитини з відхиленнями, тому не варто заздалегідь хвилюватися. По-перше, такі тести не дають 100% точності. По-друге, на концентрацію гормонів може впливати безліч факторів. Не слід забувати, що вагітність – це складний і занадто індивідуальний процес, й лише фахівець може оцінити стан здоров’я матері та дитини.

Яким чином проходить обстеження під час ІІ триместру

УЗД-дослідження виконується трансабдомінальним способом, тобто – через черевну стінку. Підготовка нічим не відрізняється від попереднього разу: за добу треба виключити з раціону продукти, що сприяють надмірному газоутворенню, а сама процедура проводиться на голодний шлунок.

Під час обстеження лікар звертає увагу на наступні показники:

  • оцінюється анатомія плоду – окружність голови, стан хребта, діаметр грудної клітини, довжина кінцівок і побудова внутрішніх органів;
  • ретельно вивчається стан матки та плаценти – відхилення можуть нести серйозну загрозу для здоров’я, зокрема – викликати передчасні пологи;
  • досліджується навколоплідна рідина – недостатня кількість може негативно позначитись на розвитку кісткової та нервової системи;
  • фахівець вивчає положення дитини, а також характеристики пуповини та ризик обвиття, що може призвести до ускладнень під час пологів.

На другому триместрі дитину вже добре видно, тому це чудова можливість порахувати кількість пальчиків і визначити стать, якщо батьки в цьому зацікавлені. Загалом, УЗД-скринінг у медичному центрі «Оксфорд Медікал» в місті Кам'янець-Подільський на цьому терміні вагітності – важлива процедура, яку не слід пропускати. З її допомогою вдається отримати повну картину, виключити можливі ризики або вчасно втрутитися, щоб запобігти розвитку тяжкого захворювання.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Діана 03-03-2024 Лікар своєї справи, на прийомі УЗД розповіла про проблеми все чітко і зрозуміло, дякую.

відділення: УЗ діагностика

Марія 26-11-2021 Вперше побувала у клініці і досі під приємними враженнями від роботи Севастьянова Дмитра Васильовича. Дуже людяний та уважний лікар УЗД. Вперше я отримала детальні відповіді на усі запитання, які мене турбували, за що дуже вдячна. Не дивлячись на пізній час, лікар приділив максимум часу для ретельного обстеження. Загалом, хто шукав чи шукає хороше УЗД у нашому місті, де вам не тільки видадуть заключення з двома реченнями діагнозу, а й розкажуть про усі нюанси вашого організму, вам однозначно сюди. Щиро рекомендую!

відділення: УЗ діагностика

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом