Лікування хвороб лімфатичної системи в Кам'янець-Подільському

Лімфосистема, куди відносяться капіляри, судини, лімфовузли, аденоїди, мигдалики та інші органи – важлива для захисту організму та виведення з нього продуктів метаболізму. Крім цього, вона бореться з інфекціями, тож причиною збільшення вузлів та розладів системи загалом є запальні процеси. Також захворювання провокують алергії, пухлини та віруси.

Ознаки порушення роботи системи визначити неважко: вузли біля паху, шиї та під пахвами збільшуються, з’являється біль і набряк, шкіра біля них червоніє. Також підвищується температура тіла, з’являється слабкість, посилене потовиділення тощо.

Такі симптоми – сигнал про порушення роботи організму, ризик обширного інфікування, судинного спазму, застоїв лімфи і важких набряків аж до тромбофлебіту, свищів та абсцесів. А це – вагомий привід не зволікати з лікуванням і звернутися до сімейного лікаря медичного центру “Оксфорд Медікал” в Кам’янці-Подільському за консультацією і допомогою.

Обстеження

Діагностика складається з вислуховування скарг і збору анамнезу. Також лікар пропальпує лімфовузли, огляне мигдалики. Додатково можуть бути призначені аналізи сечі і крові, УЗД проблемних лімфовузлів та органів, рентген. Спеціаліст визначає причину та відповідно до неї підбирає індивідуальне лікування.

Особливості лікування

На перших стадіях можна вирішити проблему без операцій, тому вчасне звернення до лікаря підвищує шанси на швидке одужання консервативними методами.

Загалом хвороби лімфатичної системи проявляються у трьох формах:

Лімфаденопатія – збільшення вузлів

Проблема інфекційного характеру вирішується противірусними та антибіотичними та протигрибковими препаратами. При наявності або підозрі на пухлини терапевт направляє на консультацію онколога і гематолога. Додатково рекомендована вітамінотерапія і прийом жарознижувальних (при підвищенні температури).

Лімфаденіт

Запалення лімфовузлів в гострій формі без нагноєння усувають консервативно. Пацієнту показаний постільний режим, правильне харчування і прийом ліків за призначенням терапевта. Також дієвим методом лікування є фізіотерапія: УВЧ, лазеротерапія, електрофорез та гальванізація.

Лімфангіт – запалення лімфосудин

При обстеженні лімфангіту кінцівок варто забезпечити нерухомість в піднятій позиції для забезпечення відтоку лімфи. Пацієнтові показаний режим зі зниженою рухливістю.

При будь-якій формі захворювання лімфатичної системи необхідна медикаментозна терапія. Якщо проблему спричинив вірус, показані противірусні ліки, при бактеріальній  інфекції – антибіотики (цефалоспорини, аміноглікозиди). При алергічних проявах запалення лімфовузлів допомагають антигістамінні засоби. Іноді пахові лімфовузли можуть провокуватися грибковою інфекцією – вони лікуються антибіотиками в комбінації з протигрибковими препаратами. Для полегшення симптоматики потрібні жарознижуючі, знеболюючі і протизапальні препарати.

Оперативні методи

При запущені стадії проблеми лікування потребує хірургічного втручання. Ушкоджений лімфовузол, судину  або орган розтинають і видаляють гній або елемент повністю.

Також операція необхідна при абсцесі. В разі онкології лікування містить хірургічні маніпуляцій, також показана хімічна або променева терапія. 

Важливо! Навіть при розтині ураженого елемента лімфосистеми або його видаленні необхідно прийти на прийом до сімейного лікаря на повторний огляд для контролю стану і запобігання подальшого рецидиву.

При перших ознаках збільшення лімфовузлів та їх болючості при торканні відвідайте сімейного лікаря медичного центру “Оксфорд Медікал” в Кам’янці-Подільському. Спеціаліст допоможе усунути проблему на перших стадіях, швидко і без ускладнень.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиСімейний лікар: Смоковська Галина Іванівна
Сімейний лікар: Смоковська Галина Іванівна
Смоковська Галина ІванівнаСімейний лікар

вул. Князів Коріатовичів, 25Б;

інформація про лікаря

-З 1982 року по 1988 рік навчалася в Тернопільському державному медичному інституті. Після закінчення якого отримала диплом за спеціальністю «Лікувальна справа».

-З 1988 по 1989 рік проходила інтернатуру на базі Любарської ЦРЛ Житомирської області за спеціальністю «Лікувальна справа» та на базі Житомирського обласного протитуберкульозного диспансеру за спеціальністю «Фтизіатрія».

-З 1989 по 1991 рік працювала лікарем-фтизіатром в Любарській ЦРЛ Житомирської області.

-З 1992 по 1995 рік працювала дільничним лікарем в Білозірській дільничній лікарні Тернопільської області.

-З 1995 по 2003 рік дільничний лікар в Кам’янець-Подільській міській поліклініці №2.

-Після проходження курсів на базі Дніпропетровської державної академії в 2003 році отримала спеціальність «Сімейний лікар».

-З 2003 року по теперішній час працюю сімейним лікарем в КНП «ЦПМСД» КПМР.

-З 2023 року працюю сімейним лікарем в «Oxford Medical» Кам’янець-Подільський.

     Постійно підвищую свою кваліфікацію.

Додаткове навчання (2023 рік): 

•Лютий 2023 - онлайн–курс «Ведення поширених психічних розладів на первинному рівні медичної допомоги із використанням керівництва mhGAP».

•Березень 2023 - майстер-клас: «Сучасні міжнародні та вітчизняні стандарти лікування серцевої недостатності».

•Квітень 2023 - науково-практична конференція «Covid-19 та постковідний синдром: у пошуках ідеального протоколу», «ХІІІ науково-практична конференція Всеукраїнської асоціації фахівців з серцевої недостатності», семінар «Висипки у дітей з фокусом на атопічний дерматит», науково-практична конференція «Запальні захворювання кишківника: нова ера терапії», всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція «Нове про головне: кардіологічні алгоритми в коморбідних хворих».

•Травень 2023 - онлайн-курс «Особливості діагностики, фармакотерапії, хірургічного лікування та реабілітації при запальних і незапальних захворюваннях ЛОР».

•Червень 2023 - семінар «Респіраторний синдром в клініці інфекційних хвороб. Сучасні методи профілактики та лікування».

•Листопад 2023 - майстер-клас «Аритмії та артеріальна гіпертензія»; ТУ «Сучасні підходи до лікування та діагностики туберкульозу».

•Грудень 2023 – ТУ «Раціональна етіотропна терапія при інфекційних хворобах».


Лікую захворювання серцево-судинної системи, органів дихання, травлення, сечовидільної системи.


показати повний текст

відгуки
Кирило 22-02-2024 Відвідавши Оксфорд Медікал усе дуже сподобалось. Медичний заклад зручно розташований. Персонал ввічливий, швидко пояснили як в них організована робота і так же швидко я потрапив до лікаря. Лікар Семенович Анна Василівна чітко та лаконічно описала можливі хвороби, та які аналізи і дослідження необхідно пройти щоб поставити діагноз. Швидко організувала необхідні аналізи все пройшло без заминок. Слід відзначити лояльність лікаря, яка чітко відповідала на велику кількість моїх питань)))
Ярина 14-02-2024 Велика подяка лікарю Смоковській Галині Іванівній за увагу, правильне лікування, і гарне ставлення до пацієнтів.Дуже вдячна за чуйність і розуміння проблеми !Таким Лікарям бути !!!!
Катерина 17-01-2024 Чудова клініка із хорошими спеціалістами! Окрема подяка лікарю травматологу даного мед центру ! Рекомендую
Тетяна 11-01-2024 Добрий день! Зверталась до вас в клініку і хочу сказати, що дуже задоволена! Не хочу розповідати до якого лікаря, але все пройшло дуже файно. Лікар молодець! Дівчата на рецепції дуже привітні та ввічливі, клініка з гарним ремонтом, чистенька. Тільки позитивні враження! Обов’язково пораджу вас своїм знайомим!
Олег 09-01-2024 Гарна клініка! Відвідуванням задоволен. Лікування допомогло. Буду вас рекомендувати! Процвітання вам!
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом