Лікування захворювань органів дихання в Кам'янець-Подільському

Органи дихання є природним захистом від агресивних факторів, і в разі їх захворювання знижується імунітет, що без лікування призводить до тяжких ускладнень.

Зазвичай серед захворювань дихальних органів розрізняють запалення (ларингіт, трахеїт, бронхіт), астму, туберкульоз, пневмонію, плеврит та ін. Вони виникають через інфекції, алергію, генетичні та інші причини. Але точний діагноз має визначати спеціаліст після обстеження.

Як помітити хворобу

Симптомів кожного виду захворювання – багато. Характерні особливості запалення горла – першіння, кашель та хриплий голос. При цьому при вдиханні кашель посилюється.

Поява вологого кашлю з температурою – свідчить про бронхіт. Ознака пневмонії – біль у грудині, виділення мокроти, задишка та слабкість.  

Раптово виникають гострі форми захворювання. Після своєчасного і грамотного лікування людина одужує протягом 1-3 тижнів, а патологічні процеси в легенях – оборотні.

Хронічна стадія – результат несвоєчасно виявленої гострої хвороби, що була залишена без лікування або отримана через професійних фактори, які шкодять дихальній системі: цемент, фарби та пил. Також є ризик виникнення серцевого захворювання, що провокує незворотні процеси в легенях.

Крім цього, захворювання на туберкульоз та пневмонія можуть взагалі закінчитися летально, тому при появі дискомфорту в області грудини, кашлю та загального нездужання, що не проходить біля 5 діб, негайно зверніться до сімейного лікаря медичного центру “Оксфорд Медікал” в Кам’янці-Подільському й почніть лікування якомога раніше.

Методи діагностики захворювань органів дихання

Крім первинного опитування і огляду для виявлення захворювання легень і бронхів застосовують флюорографію і рентген. Цю процедуру щорічно мають проходити і здорові люди. Для уточнення діагнозу лікар призначає КТ/МРТ органів дихальної системи.

Терапія направлена на усунення запалення, розширення бронхіальних просвітів, розрідження/виведення мокротиння. Тривалість визначає лікар відповідно до діагнозу, стану пацієнта і тяжкості перебігу хвороби.

Особливості лікування захворювань органів дихання

Зазвичай лікування захворювань органів дихання передбачає медикаментозний метод. Спочатку треба зняти перші симптоми, тому хворому прописують противірусні, протизапальні, в деяких випадках – антибактеріальні препарати для усунення осередків інфекції. Сухого кашлю позбавлять препарати, що блокують рефлекс кашлю.

Далі пацієнту призначають відхаркуючі та муколітичні засоби, щоб розріджувати і виводити мокроту та прибрати вологий кашель.

Якщо захворювання викликано алергією або є наслідком несприятливих умов праці, допомагають антигістамінні. При тяжкому перебігу хвороби показані антибіотики.

Бронхо- і спазмолітики є підтримуючою терапією при хронічній стадії, адже  допомагають розширити просвіт бронхів і полегшити дихання. Важлива роль належить також дотриманню рекомендацій лікаря, відмові від паління, за можливості – корисно змінити шкідливе професійне середовище. Також при випадках рецидиву захворювання обов’язково наглядайтесь у сімейного лікаря (періодичність встановлює спеціаліст).

Методи профілактики

Крім лікування, спеціаліст надасть рекомендації з подальшого захисту здоров’я.

Профілактика полягає у дотриманні приписів і загальних правил:

  • регулярне проходження оглядів;
  • ведення здорового способу життя: зміцнення імунітету (загартовування, прийом вітамінів, фізична активність, перебування на свіжому повітрі), збалансоване харчування, повноцінний сон;
  • ретельна гігієна: мити руки, користуватися окремим посудом, якщо в родині хтось хворіє, провітрювати приміщення;
  • уникання скупчень людей в період сезону та використання маски в присутності інфікованої людини;
  • своєчасне вакцинування від штамів грипу та ін.

Легше попередити хворобу, ніж боротися з її наслідками. Дбайте про здоров'я, а при перших симптомах захворювання звертайтеся до сімейного терапевта медичного центру “Оксфорд Медікал” в Кам’янці-Подільському за професійною допомогою!

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиСімейний лікар: Смоковська Галина Іванівна
Сімейний лікар: Смоковська Галина Іванівна
Смоковська Галина ІванівнаСімейний лікар

вул. Князів Коріатовичів, 25Б;

інформація про лікаря

-З 1982 року по 1988 рік навчалася в Тернопільському державному медичному інституті. Після закінчення якого отримала диплом за спеціальністю «Лікувальна справа».

-З 1988 по 1989 рік проходила інтернатуру на базі Любарської ЦРЛ Житомирської області за спеціальністю «Лікувальна справа» та на базі Житомирського обласного протитуберкульозного диспансеру за спеціальністю «Фтизіатрія».

-З 1989 по 1991 рік працювала лікарем-фтизіатром в Любарській ЦРЛ Житомирської області.

-З 1992 по 1995 рік працювала дільничним лікарем в Білозірській дільничній лікарні Тернопільської області.

-З 1995 по 2003 рік дільничний лікар в Кам’янець-Подільській міській поліклініці №2.

-Після проходження курсів на базі Дніпропетровської державної академії в 2003 році отримала спеціальність «Сімейний лікар».

-З 2003 року по теперішній час працюю сімейним лікарем в КНП «ЦПМСД» КПМР.

-З 2023 року працюю сімейним лікарем в «Oxford Medical» Кам’янець-Подільський.

     Постійно підвищую свою кваліфікацію.

Додаткове навчання (2023 рік): 

•Лютий 2023 - онлайн–курс «Ведення поширених психічних розладів на первинному рівні медичної допомоги із використанням керівництва mhGAP».

•Березень 2023 - майстер-клас: «Сучасні міжнародні та вітчизняні стандарти лікування серцевої недостатності».

•Квітень 2023 - науково-практична конференція «Covid-19 та постковідний синдром: у пошуках ідеального протоколу», «ХІІІ науково-практична конференція Всеукраїнської асоціації фахівців з серцевої недостатності», семінар «Висипки у дітей з фокусом на атопічний дерматит», науково-практична конференція «Запальні захворювання кишківника: нова ера терапії», всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція «Нове про головне: кардіологічні алгоритми в коморбідних хворих».

•Травень 2023 - онлайн-курс «Особливості діагностики, фармакотерапії, хірургічного лікування та реабілітації при запальних і незапальних захворюваннях ЛОР».

•Червень 2023 - семінар «Респіраторний синдром в клініці інфекційних хвороб. Сучасні методи профілактики та лікування».

•Листопад 2023 - майстер-клас «Аритмії та артеріальна гіпертензія»; ТУ «Сучасні підходи до лікування та діагностики туберкульозу».

•Грудень 2023 – ТУ «Раціональна етіотропна терапія при інфекційних хворобах».


Лікую захворювання серцево-судинної системи, органів дихання, травлення, сечовидільної системи.


показати повний текст

відгуки
Кирило 22-02-2024 Відвідавши Оксфорд Медікал усе дуже сподобалось. Медичний заклад зручно розташований. Персонал ввічливий, швидко пояснили як в них організована робота і так же швидко я потрапив до лікаря. Лікар Семенович Анна Василівна чітко та лаконічно описала можливі хвороби, та які аналізи і дослідження необхідно пройти щоб поставити діагноз. Швидко організувала необхідні аналізи все пройшло без заминок. Слід відзначити лояльність лікаря, яка чітко відповідала на велику кількість моїх питань)))
Ярина 14-02-2024 Велика подяка лікарю Смоковській Галині Іванівній за увагу, правильне лікування, і гарне ставлення до пацієнтів.Дуже вдячна за чуйність і розуміння проблеми !Таким Лікарям бути !!!!
Катерина 17-01-2024 Чудова клініка із хорошими спеціалістами! Окрема подяка лікарю травматологу даного мед центру ! Рекомендую
Тетяна 11-01-2024 Добрий день! Зверталась до вас в клініку і хочу сказати, що дуже задоволена! Не хочу розповідати до якого лікаря, але все пройшло дуже файно. Лікар молодець! Дівчата на рецепції дуже привітні та ввічливі, клініка з гарним ремонтом, чистенька. Тільки позитивні враження! Обов’язково пораджу вас своїм знайомим!
Олег 09-01-2024 Гарна клініка! Відвідуванням задоволен. Лікування допомогло. Буду вас рекомендувати! Процвітання вам!
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом