Пломбування зубів в Кам'янець-Подільському

Функціональне й естетичне відновлення пошкодженого зуба – одна з основних процедур, яку виконують стоматологи, рятуючи красу і здоров’я усмішок тисяч людей. Найвідомішим способом є пломбування, яким можна відремонтувати зуби зі збереженням їх функцій, відтінку і форми.

Якщо у вас є пошкодження зуба через карієс, травматизацію та інші причини, не зволікайте з візитом до стоматолога. У медичному центрі «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському для вас проведуть повну діагностику, фахівець огляне й оцінить стан зуба та підбере кращий метод пломбування згідно з показаннями.

Показання до встановлення пломб

Пломбувати зуб необхідно у наступних випадках:

  • потемніння емалі (в т. ч. – основи зуба);
  • потемніла щілина біля пломби (поява вторинного карієсу);
  • наявність каріозної порожнини;
  • біль при вживанні холодних/гарячих напоїв і страв.

При цьому під час первинної консультації стоматолог звертає увагу і на протипоказання до маніпуляції. Пломбувати зуби не можна в І і ІІІ триместр вагітності, при гострій формі ГРВІ, герпесі, пародонтозі і кровоточивості ясен.

Особливості використання пломб

Пломбування є прямим типом зубної реставрації, що проводиться в порожнині рота спеціальними композитними матеріалами.

Протез можливо ставити на зуби, звільнені від карієсу і пульпіту. В даному випадку зуби лікують у 2 етапи. Спочатку очищують канали, закладають у них препарат і закривають тимчасовою пломбою. При другому візиті канали пломбуються, і проходить реставрація самої коронки зуба. Процедура спрямована на відновлення естетики, функціональності та цілісності коронки зуба. Задача стоматолога – досягти максимально природної форми та рельєфу.

Пломба усуне дефекти при пошкодженнях емалі (відколах і тріщинах) й допоможе у лікуванні карієсу, щоб закрити виліковані канали і порожнину зуба.

Як проводиться пломбування зуба

Стоматолог вислуховує скарги, оглядає пацієнта і за необхідності додатково  призначає рентген для визначення особливостей і масштабів руйнування зуба.

Перед лікуванням, якщо потрібно, хворому вводять місцеве знеболення. Ушкоджені тканини видаляються бормашиною, а зубну порожнину готують до пломбування. Також лікар проводить протруювання і висушування, а потім помішає пломбувальний матеріал.

Завершує процедуру фінальна обробка пломби (надання блиску і природної форми зуба).

Матеріали пломб

У медичному центрі «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському застосовуються сучасні пломбувальні матеріали, які десятки років витримують навантаження від жування та  дії температур й дозволяють закривати щілини у важкодоступних місцях, при цьому зберігають міцність, форму і відтінок. Якісні композитні пломби не змінюють смак страв і не провокують появу поганого запаху з рота.

Залежно від масштабів руйнувань, побажань до естетики і міцності стоматологи застосовують кілька варіантів.

Склоіономерний цемент: має відмінну адгезію до зубних тканин. Не пошкоджує емаль та ідеально прилягає по краю, захищаючи зуби від повторного карієсу. Підходить для тимчасового пломбування, реставрації молочного зуба та куски для коронки.

Композитні: найбільш поширений матеріал для реставрації. Це багатокомпонентна система з органічних речовин, неорганічних наповнювачів і зв’язувального елемента. Після затвердіння під лампою, надання відповідної форми і полірування композитна пломба майже не відрізняється від здорового зуба (відтінок, блиск і гладенька поверхня) відтворюють живу емаль. Матеріал – міцний і довговічний.

Компомери: матеріал, утворений поєднанням композиту і склоіномеру, що має особливе застигання: спершу він полімеризується під УФ променями, а потім – від взаємодії з вологістю у ротовій порожнині. Застосовуються для пломбування важкодоступних непомітних місць, коли немає вимог до естетики.

Навіть масштабна пломба допоможе зберегти життєздатність зуба і зупинити патологічний процес руйнування. Бережіть здоров’я зубів і вчасно звертайтесь до стоматолога, який допоможе відновити вашу усмішку найкращим чином!

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом