Лікування періодонтиту в Кам'янець-Подільському

Періодонт є сполучною тканиною, що забезпечує утримання зубу на місці та його амортизацію при різних механічних впливах. Проте іноді ця тканина запалюється, й виникає періодонтит, при якому відбувається ексцес зв’язок, руйнується кісткова тканина, ясна набрякають і червоніють, а людина мучиться від сильного болю.

Симптоми захворювання

Періодонтит можна розпізнати за відчуттям розпирання ясен, гострим ниючим болем при торканні зуба. З-під нього сочиться гній або рідина з поганим запахом, зуб починає хитатися. Біль зазвичай локалізований в одній точці, проте іноді віддає у скроню та вухо.

Захворювання вкрай небезпечно залишати без лікування, оскільки стан швидко переходить у хронічну стадію, яка відрізняється складним і тривалим лікуванням. Крім того, запалення періодонта призводить до флюсу, свища, нагноєння кореня зуба, флегмони, що проявляється запаленням тканин шиї та обличчя, інфікування кісткової тканини  (остеомієліту).

Чому з’являється періодонтит

Основний чинник, що провокує захворювання – інфікування простору під коренем зуба. Це може статися при запущеному карієсі, поганому пломбуванні зубних каналів, ускладненому пульпіті і травмуванні зуба. Зрідка патологію спричиняє алергія або хімічна інтоксикація.

Періодонтит зазвичай протікає гостро. В даному випадку відчувається постійний біль, що посилюється при жуванні. Потім починається гнійне запалення, біль посилюється. стає пульсуючим. З’являється безсоння, слабкість, підвищується температура.

Якщо не приділити увагу лікуванню, періодонтит набуває хронічної форми. Біль проявляється при жуванні або постукуванні по зубу. З часом під ним скупчується гній, який поступово починає виділятися зі свищового отвору, провокуючи поганий запах.

  Хронічний періодонтит починається з фіброзної стадії з рідкісним та незначним болем, при гранудюючій стадії ясна набрякають, з’являються виділення гною, а біль стає постійним. Остання, найважча стадія – гранулематозна, коли в тканині  утворюються кісти з гноєм.

При хронічному захворюванні людина звикає до болісних станів і запізно звертається по допомогу. В такому випадку зуб уже неможливо врятувати і його видаляють.

Щоб врятувати зуб і своє здоров'я, терміново звертайтеся до стоматолога медичного центру «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському для отримання кваліфікованої допомоги.

Діагностика

Стоматолог попередньо визначає періодонтит за скаргами хворого. Після фахівець проводить рентген або КТ для визначення форми й особливостей захворювання, на підставі чого підбирається метод лікування.

Як лікують періодонтит

Застосовують медикаментозну і хірургічну терапію, що залежить від стадії та форми хвороби.

Гостра форма: усувається протизапальними та антибактеріальними препаратами. Також зуб розтинають, очищують канали і тканини періодонту (механічно або ультразвуковим апаратом). Потім в канали вкладають ліки і тимчасово закривають пломбою. Після зняття запалення для каналів ставлять герметичну постійну пломбу.

Гнійна форма: передусім треба видалити гній. Якщо зубна порожнина відкрита, він виходить природним шляхом, якщо ні – проводиться операція під знеболенням. Потім стоматолог призначає медикаменти і лікує канали. На терапію потрібно 2-3 сеанси.

Хронічна форма: потребує тривалої праці, що передбачає консервативні методи і операцію. Спочатку видаляють гній, тимчасово пломбують канали і після усунення запалення змінюють пломби на постійні. Крім цього, показаний прийом антибіотиків і протизапальних ліків для усунення інфекції. При ускладненнях проводиться резекція ділянки зуба або повне видалення.

Для профілактики захворювання ретельно слідкуйте за гігієною рота, виконуйте професійне чищення зубів і проходьте планові огляди раз на півроку, що вчасно помітити проблему і почати лікування, а при появі проблеми негайно звертайтеся до стоматолога медичного центру «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки




Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції




актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом