Розацеа (рожеві вугри) є хронічною дерматологічною патологією, для якої характерні рецидиви, почервоніння окремих зон шкіри з висипаннями та гнійними горбками.
На розвиток хвороби впливає зниження імунітету, нервові стреси, судинна чутливість до зовнішніх подразників ззовні, розлади ШКТ та гормональної системи, демодекоз, зараження Хелікобактер, інтенсивне УФ-опромінення, а також часте споживання алкоголю.
Як розпізнати рожеві вугри
Про захворювання свідчать декілька явних факторів:
- почервоніння, зазвичай центральної зони обличчя (іноді з поширенням на спину і груди);
- висипання – рожеві невеликі горбки, що згодом стають вуграми;
- розширені судини, судинна сітка;
- печіння, свербіж, сильна стягнутість;
- ураження очей.
Перший етап хвороби супроводжується появою судин та незначним почервонінням і поколюванням. Потім на щоках, носі та ін. ділянках з’являються набряки та рожеві папули 5 мм в діаметрі.
Наступна стадія – розвиток зірочок та сильне почервоніння. З’являються папули і бляшки, що утворюють плями. Сполучна тканина ущільнюється, з’являються рубці.
Без лікування є ризик переходу розацеа на очі, що викликає світлобоязнь, відчуття в очах сторонніх предметів. У тяжких випадках падає зір.
На ранніх стадіях розацеа простіше піддається лікуванню і проходить швидше, тому при появі на обличчі судин, свербіння та неприємної стягнутості шкіри, що не проходить кілька днів – запишіться на прийом до дерматолога медичного центру “Оксфорд Медікал” в Кам’янці-Подільському. Фахівець проведе діагностику, виявить наявність супутніх патологій, що спровокували розацеа, а також призначить індивідуальний план лікування, щоб повернути шкірі гарний.
Діагностика рожевих вугрів
Для постановки діагнозу, крім ретельного огляду шкіри, лікар досліджує мікрофлору шкіри і стан судин за допомогою додаткових аналізів, зокрема – крові, щоб вирізнити рожеві вугри серед інших дерматологічних патологій. За результатами фахівець підбирає тактику лікування.
Препарати та спеціальні процедури підбираються індивідуально. Протягом терапії пацієнт знаходиться під контролем лікаря.
Методи терапії
При місцевому лікуванні застосовують креми і мазі, холодні компреси з настоями трав, зокрема – деревію. Враховуючи хронічну форму розацеа, лікувальний курс складає кілька тижнів або навіть місяців.
Системна терапія включає протизапальні ліки, гепатопротектори ангіопротектори, ферменти, антиоксиданти. При тяжкому перебігу – ретиноїди синтетичного походження, прийом вітамінів А, С, Е, та групи В. При демодекозі – протипаразитарні препарати. Терапія може включати також антибіотики. У тяжких випадках необхідні процедури з кріодеструкції, електрокоагуляції, дермабразії, лазеротерапії, ряд пілінгів.
Лікування при вагітності
При вагітності багато медикаментів – протипоказані. Тому, якщо можливо, лікування відкладають до ІІ триместру або пологів. Для полегшення ознак дерматолог рекомендує засоби локальної дії: мазі, лосьони з природніми складовими, які допоможуть зволожити шкіру, зняти набряки та зменшити почервоніння.
Догляд протягом і після лікування
При розацеа необхідний правильний догляд, щоб хвороба не посилилася, а лікування не втратило ефективність. Головне – використання косметики без абразиву, спирту та інших агресивних компонентів.
Крім цього, необхідно позбавитися шкідливих звичок, дотримуватися дієти та пройти обстеження у ендокринолога, гастроентеролога та інших фахівців, щоб виявити провокуючі ендогенні фактори.
Під час лікування заборонено масажувати обличчя, охолоджувати шкіру, приймати гарячі ванни, відвідувати сауну, знаходитися на сонці та застосовувати пілінг без призначення лікаря.
Дерматолог медичного центру “Оксфорд Медікал” в Кам’янці-Подільському застосує лікування, враховуючи особливості організму пацієнта, стадії та складність перебігу хвороби. Щоб скоріше позбутися неприємних дефектів обличчя, записуйтеся на прийом до кваліфікованого фахівця!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ