Вузли контагіозного молюска – новоутворення на шкірі, що виникають внаслідок дії вірусу. Вони характеризується неестетичними висипаннями у формі вузлів та уражають великі ділянки шкіри.
Це підступне захворювання через ризик зараження, тому не займайтеся самолікуванням: народні методи можуть призвести до стрімкого розвитку хвороби та її ускладнення. Краще звернутися до професійного дерматолога медичного центру “Оксфорд Медікал” в Кам’янці-Подільському.
Причини та ознаки хвороби
Поява вузлів молюска провокується віспяним вірусом групи Molluscipoxvirus. Інкубаційний період складає 2-12 діб залежно від індивідуального імунітету людини. Хвороба проявляється щільними одинокими або спаяними вузликами блідого відтінку, розміром до 5 мм, які можуть свербіти.
Новоутворення, що з’являються під дією внутрішньої інфекції, легко травматизувати в процесі життєдіяльності. При надавлюванні на вузлик з нього сочиться рідина. Її потрапляння на шкіру веде до самозараження, а якщо рідина потрапить на іншу людину, вона заражається також.
Причиною передачі вірусу може бути статевий контакт. В даному випадку висипання з’являються в зоні промежини, нижній частині живота тощо. До ін. факторів ризику відноситься і вологе повітря у приміщенні.
Заразитися контагіозним молюском можливо через предмети побуту. Вузли проявляються на руках. Якщо не звернути на це увагу, інфекцію можна поширити по всьому тілу, в т. ч. на слизовій оболонці.
Ускладнити запалення можуть запущені хвороби та приймання глюкокортикостероїдів. Це призводить до падіння імунітету, через що росте кількість вузлів, і виникають множинні висипи.
При розвитку вузликів із висипань з’являються сирнисті білі виділення. Травматизація вузла провокує вторинну інфекцію, що ускладнює захворювання й провокує появу нових симптомів: почервоніння, набряк, біль і рубцювання. Тому не зволікайте з походом до лікаря, адже лише спеціаліст зможе грамотно оцінити стан шкіри, визначити особливості патології й виявити її збудника, а також комплексно обстежити пацієнта і призначити ефективне лікування.
Діагностика і видалення вузлів контагіозного молюска
Проблему вирішує дерматолог, також можуть підключитися імунолог та інфекціоніст. Для точної діагностики проводять розширене обстеження. Перш за все дерматолог опитає та висліхє скарги пацієнта, огляне та пальпує шкіру, виконує бакпосів на флору. Додатково призначається імунограма та ПЛР-тест.
Важливо відрізнити контагіозного молюска від папілом і бородавок, невусу Шпіца, фолікуліту, дисемінованих форм гістоплазмозу тощо. Лікування вимагає комплексного підходу. Перш за все усувають причину інфекції та її осередки.
Після лабораторного обстеження дерматолог може прописати противірусні ліки та імуномодулятори для протистояння інфекціям у форматі гелю, мазі або пігулок. Також показані антибіотики тетрациклінової групи.
Самостійні проколи, припалювання і здирання вузлів – суворо заборонені! Так є ризик поширити інфекцію.
Сучасні методи видалення ВКМ – наступні:
- кюретаж з припіканням рідким азотом або йодом;
- діатермо- та електрокоагуляція: припікання струмом під місцевим знеболенням;
- кріодеструкція: заморожування вузлів;
- лазерне усунення: видалення світловим променем без ушкодження здорових клітин.
Також ефективним та поширеним способом є видалення радіохвильовим скальпелем або петлею апарату Сургітрон. За рахунок високочастотних хвиль миттєвого випаровування зруйнованих вузлів і коагуляції тканин метод є повністю безпечним і нетравматичним. Вплив відбувається лише на уражені ділянки шкіри. Ризик кровотечі, рубців та інфікування – відсутній.
Протягом кількох днів після процедури видалення небажано перебувати на сонці та відвідувати лазні і сауни. Також лікар призначає антисептики і мазі для швидшого відновлення шкіри.
Вузли контагіозного молюска успішно лікуються, але при ігноруванні інфекція стрімко пошириться й призведе до тяжких наслідків. Тому одразу звертайтеся до дерматолога медичного центру “Оксфорд Медікал” в Кам’янці-Подільському, щоб отримати якісну діагностику й швидке вирішення проблеми!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ