Аналіз крові на ниркові проби в Кам'янець-Подільському

Нирки – життєво важливий орган сечовидільної системи. Вони відфільтровують з організму кінцеві, токсичні та непотрібні речовини та виконують багато ін. функцій. Щоб оцінити їх функціонування, використовують широкий спектр досліджень, одним з яких є аналіз крові  на ниркові проби. Він допомагає у вивченні показників роботи органу, а зробити його можна у медичному центрі «Оксфорд Медікал Кам’янець-Подільський».

Ниркові проби є комплексом аналізів для оцінки стану нирок і їх роботи. Якщо наявний розлад, через погану фільтрацію крові страждає весь організм, тому дослідження покликане виявити патології на ранніх стадіях.

В яких випадках призначають ниркові проби

Обстеження буде корисним у багатьох випадках:

  • при планових/профілактичних оглядах;
  • виявленні ознак ниркових захворювання або сечовидільних  патологій;
  • для відстеження динаміки хвороби на стадії лікування;
  • при проходженні гемодіалізу, ознаках дисфункції органу після пересадки;
  • проведенні диференціальної діагностики анемії.

Головні показники проб нирок

Креатинін. Цей продукт завершує енергетичний обмін у тканинах і виводиться з сечею.  Рівень залежить від ваги та маси м’язів, тому спортсмени мають вищий креатинін. В нормі він не осідає в крові. Підвищується при захворюваннях нирок у гострій та хронічній формі,  недостатності, запаленні, зниженій перфузії, а також при ушкодженні м’язів, серцевій недостатності та зневодненні. Іноді незначне підвищення показника свідчить про високобілковий раціон.

Сечовина. Продукт білкового розпаду. Його вміст може збільшитись при недостатності нирок, пієло- та гломерулонефриті, пухлинах, а також діабеті, лихоманці та гіпертонії. Також рівень сечовини підвищує велика кількість білка у харчуванні, а знижує – голодування.

Сечова кислота. Її надлишок осідає на суглобах у формі кристалів, що призводить до подагри і запалення кісток. Також високий рівень сполуки виникає внаслідок ниркової недостатності, після хіміотерапії при онкології та через незбалансоване харчування.

Альбумін. Підвищення альбуміну крові викликає зневоднення, діарея, опіки і прийом стероїдів. Зниження рівня альбуміну свідчить про голодування, проблеми з ШКТ, що проявляється у поганому засвоєнні білка з їжі (мальабсорбція). Також високий альбумін вказує на захворювання печінки, нирок і підшлункової, а його зниження провокують травмування, лихоманка і новоутворення. Проте низький альбумін може бути фізіологічним, наприклад у новонароджених і вагітних.

Рівень загального білка. Може бути вищий норми через дегідратацію, розлади імунної системи, парапротеїнемію (онкологічня з швидким продукуванням патологічних сполук), інфекційні хвороби тощо. Низький рівень білка вказує на голодування та порушення всмоктування білка організмом, патології ШКТ.

Серед додаткових показників для ниркової проби визначають азот сечовини, високий рівень якого може бути ознакою на гострих і хронічних захворювань нирок, наявність інфекційних процесів або розлади метаболічних процесів.

Як підготуватися до здачі ниркових проб

Для дослідження збирають венозну кров. Аналіз бажано здати рано вранці, натщесерце (через щонайменше 8 годин після уживання їжі). В день забору крові допустимо випити небагато чистої негазованої води. За 12 годин необхідно уникати стресових ситуацій та нервувань, протягом 72 годин не вживати алкоголь та знизити фізичні навантаження. За півгодини до взяття аналізу не можна палити.

Важливо! Результат аналізу може бути неточним через гемодіаліз або переливання. Також в разі обов’язкового прийому ліків слід повідомити про це спеціаліста перед аналізом. 

Результати має розшифровувати лікар для встановлення правильного діагнозу та підбору ефективної методики лікування. Вчасно звертайтеся до медичного центру «Оксфорд Медікал Кам’янець-Подільський», щоб швидко і безболісно здати кров на ниркові проби!

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом