Загальний аналіз крові в Кам'янець-Подільському

Загальний аналіз крові, який можна провести у нашому медцентрі, вважається базовим, комплексним лабораторним дослідженням зразка капілярної або венозної крові, яке дозволяє визначити відхилення від норми – кількість лейкоцитів, тромбоцитів, еритроцитів, гемоглобін та інші показники. Коли людина звертається із загальним погіршенням самопочуття, причина якого ще невідома, першим аналізом для її визначення стає саме ЗАК.

У медичному центрі «Оксфорд Медікал Кам’янець-Подільський» загальний аналіз крові призначається лікарями для уточнення діагнозу, при підозрах на певне захворювання та для профілактичного обстеження. Цей аналіз не має протипоказань, тому може проводитися для будь-якої людини.

Завдяки такому дослідженню можна встановити цілу низку відхилень – наприклад, запалення, погіршення кровотворення, алергії тощо. Зміна показників вкаже лікареві на форму захворювання й допоможе поставити точний діагноз та обрати методику подальшого лікування. Результати використовуються для визначення гостроти протікання патології, а також корисні для оцінки терапії в динаміці. Перед операціями таке обстеження проводять обов’язково.

Нормативні значення

Поняття норми для загального аналізу крові доволі об’ємне, оскільки вона у кожного своя. Тим більше, якщо порівнювати дітей та дорослих, жінок і чоловіків, молодих та пацієнтів похилого віку, підлітків, вагітних і т. д. Отримані дані має розшифровувати лікар й відповідно до них вживати заходів та призначати лікування, якщо воно потрібне. 

Дитяча кров змінюється з віком, тому значення норми поділяють за групами: новонароджені, до місяця, до півроку, до року, 6, 12, та до 15 років. Після 15 показники крові у підлітків наближаються до норм дорослих. 

Процедура забору крові

Спочатку проходить підготовка до аналізу, яка вимагає дотримання наступних пунктів:

  • прийти на процедуру натщесерце (зазвичай аналіз призначають зранку, в період з 7:00 до 10:00);
  • повідомити фахівця щодо прийому ліків (їх мають тимчасово скасувати або врахувати вплив на результат); 
  • за добу до ЗАК заборонене вживання алкоголю;
  • за 30 хв. до забору крові не можна палити, навантажуватися фізично або нервувати (це також може викривити результати).

Кров береться з вени або пальця у пробірку, яка маркується і відправляється до лабораторії. Там на гематологічному аналізаторі розшифровуються показники (за винятком ШОЕ та співвідношення лейкоцитів). Як правило, результати аналізу готові вже за добу.

Всі значення приведені у формі таблиці, де перша графа містить показники, що досліджувалися: лейкоцити, еритроцити, тромбоцити, гемоглобін, гематокрит, середню концентрацію гемоглобіну в 1 еритроциті, об’єм еритроциту, вміст гемоглобіну в еритроциті, швидкість осідання еритроцитів та лейкоцитарну формулу.

У стовпчику «Норма» прописані нормальні межі, відповідно до віку й статі пацієнта. Виняток складають вагітні, похибки результатів яких враховуються лікарем при обстеженні. В інших випадках відхилення від норм можуть свідчити про початок захворювання. Наприклад, зменшення еритроцитів веде до анемії (знекиснення червонокрівців спричиняє дефіцит гемоглобіну та знижує його здатність до перенесення кисню). В разі підвищення концентрації гемоглобіну (понад 200 г/л крові) відбувається закупорювання судин через надто густу кров. Низький вміст тромбоцитів наявний при менструаціях, вагітності та патологіях внутрішніх органів. При збільшенні лейкоцитів, лімфоцитів або нейтрофілів лікар докладно вивчає зразок крові під мікроскопом для дослідження структури клітин.

Відхилення можуть означати наявність грибкових, бактеріальних та інфекцій, алергій, а також інших захворюваннях у гострій або хронічній стадії.

Процедура займає лише кілька хвилин, а при цьому аналіз дуже інформативний для лікаря, тому обов’язково проходьте планові обстеження у медичному центрі «Оксфорд Медікал Кам’янець-Подільський», щоб бути в курсі про стан свого організму!

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 4.88, голосів: 34 )

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом