Аналіз крові на вміст вітаміну D в Кам'янець-Подільському

Аналіз крові на вміст вітаміну D, а саме D2 та D3 – інформативне обстеження, яке допомагає визначити рівень насичення організму кальциферолом (ця сполука відома саме як D-вітамін).

Організм людини може самостійно синтезувати вітамін D через шкіру за рахунок ультрафіолету сонця. Такий вітамін є ендогенним (D3), а його концентрація залежить від інтенсивності променів та часу перебування на сонці.

Вітамін, який отримується організмом від їжі – екзогенний (D2). Основні його джерела – це тваринна печінка, риба, сир, вершкове масло, курячі жовтки тощо. У промислових масштабах головне джерело вітаміну – дріжджі.

Під час дослідження визначають концентрацію неактивної форми – 25(ОН)D. Через тривалий період напіврозпаду її концентрація у крові завжди висока, а пройти таке обстеженян можна у медичному центрі «Оксфорд Медікал Кам’янець-Подільський».

Показання до аналізу

Аналіз призначає терапевт, педіатр, ортопед-травматолог, ревматолог або ендокринолог при наступних показаннях:

 • рахіт, дефекти росту кісток;
 • слабкість кісток, остеопороз;
 • низький рівень кальцію;
 • нестабільний рівень паратгормону;
 • мальабсорбція на тлі целіакії, захворювання Крона або ін. патологій;
 • хронічні хвороби нирок та печінки;
 • туберкульоз, гістоплазмоз;
 • перенесене шунтування на шлунку.
 • Також аналіз може бути показаний дітям, які тривалий час знаходяться на грудному вигодовуванні, вагітним і людям похилого віку.

Нормативні значення вітаміну D

Якщо вчасно провести діагностику, можна скоригувати рівень вітаміну D в крові. Особливо аналіз важливий для пацієнтів, що планують лікування, в яке входить прийом вітамінних комплексів. Так можна скоригувати дозування та оцінити ефективність терапії.   

Нестача вітаміну D є ознакою малої щільності кісток, що часто є патологією кісткових тканин. Аналіз дозволить оцінювати метаболічні процеси, що проходять в кістках. Крім цього, нестача вітаміну D разом з ін. способами діагностики може свідчити про цукровий діабет, онкологію, серцево-судинні та аутоімунні захворювання.

Рівень 25(ОН)D вимірюють в нанограммах на мілілітр. Оптимальна концентрація вітаміну становить 30–70 нг/мл. Показник 10–20 нг/мл свідчить про ризик нестачі вітаміну, рівень 5–10 нг/мл є дефіцитом, а значення менше, ніж 5 нг/мл – вказують на дефіцит тяжкої форми. Концентрація вітаміну D понад 70 нг/мл є передозуванням.

Низький вміст в крові 25(ОН)D виникає у випадку нестачі надходження вітаміну з їжею,  при дефіциті світла сонця та при синдромі мальабсорбції (проблемі всмоктування вітаміну в кишечнику). Також на дефіцит впливає нефротичний синдром, патології печінки і прийом препаратів.

Підвищення рівня 25(ОН)D свідчить про споживання великих доз препаратів, що містять вітамін D.

Для дослідження беруть венозну кров, а результати готові через 3 дні.

Підготовка до процедури

Щоб результат був максимально достовірним, слід дотримуватися деяких правил.

 • малюків молодше 1 року не слід годувати за 30–40 хв. до процедури;
 • діти старше 1 року і дорослі не повинні їсти протягом 2 годин до маніпуляції, а якщо хочеться пити, дозволена негазована вода;
 • заборонено палити за 30 хв. до аналізу.

Важливо! Забір крові не виконують, якщо людина мала емоційний стрес або інтенсивні фізичні навантаження перед аналізом, наприклад бігла по сходах до кабінету. У цьому випадку слід спокійно посидіти 15 хв., а лише потім здавати кров.

Існує ризик отримати викривлені результати, якщо при обстеженні людина приймала препарати, які знижують рівень вітаміну. Ці властивості мають, наприклад, фенобарбітал, фенітоїн, антикоагулянти тощо. Помилковий результати можуть бути у вагітних. Також не рекомендовано здавати аналіз після рентгену.

Пам’ятайте, чим раніше ви пройдете діагностику у медичному центрі «Оксфорд Медікал Кам’янець-Подільський», тим швидше будете знати про наявність проблем зі здоров’ям та почнете ефективне лікування.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом