Загальний аналіз сечі в Кам'янець-Подільському

Загальний аналіз сечі – це базове дослідження, за допомогою якого лікарі медичного центру «Оксфорд Медікал Кам’янець-Подільський» оцінюють сечовидільну систему та загальний стан організму на основі вивчення органолептичних, біохімічних та фізико-хімічних параметрів рідини.

Аналіз призначають у різних випадках, адже зміни показників сечі можуть свідчити про низку розладів систем організму, а також за його результатами лікар може підтвердити первинний діагноз.

Що показує аналіз урини

Загальний аналіз сечі показує фізико-хімічні характеристики рідини, мікроскопічні показники осаду та наявність в ній патогенних елементів. Зібрану сечу перевіряють, порівнюючи з показниками норми.

Аналіз дає можливість дослідити багато параметрів рідини, але основними є наступні:

Колір. Норма кольору сечі – жовтий або світло-жовтий. Якщо рідина – каламутна або має інше забарвлення, це може свідчити про захворювання. Порушення роботи печінки роблять урину темною, а закупорення жовчних протоків – зеленою. Червонувата сеча свідчить про проблеми з нирками. Проте іноді відтінок сечі змінюється при вживанні окремих продуктів, зокрема буряка. 

Прозорість. Здорова урина – завжди прозора. Каламутна рідина свідчить про вміст слизу, бактерій, жиру або білкових елементів. Для виявлення причини застосовується мікроскопія або додавання реагентів.

Щільність. Норма щільності становить від 1010 до 1024 гр/л. Низький показник свідчить про наявність діабету, недостатності серця та нирок, а висока щільність – про хронічну патологію нирок.

Наявність білка і глюкози. Білковий осад виділяється при захворюваннях сечового міхура, нирок та сечоводів. Цукор в сечі часто свідчить про ендокринні розлади, зокрема – діабет або проблеми з щитовидною залозою.

Білірубін. Це пігмент жовчі, який з’являється, коли порушений відтік жовчі або уражена печінка.

Лейкоцити. Підвищений вміст вказує на запалення  нирок та сечовивідних шляхів.

Солі. Наявність сольового осаду вказує на сечокам’яні захворювання або стан, попередній до нього.

Як збирати сечу для аналізу

Щоб результати були достовірними, урину треба правильно зібрати:

  • за кілька днів до аналізу слід виключити інтенсивні активності;
  • напередодні аналізу не вживати продуктів, що можуть змінити відтінок урини;
  • заборонений прийом сечогінних засобів;
  • на дослідження потрібно здати ранкову сечу, що забрана натще;
  • контейнер із сечею бажано швидко віддати у лабораторію (за неможливості його зберігають не довше 24 годин в нижньому відділі холодильника, що не допустити заморожування матеріалу).

У кожному конкретному випадку лікар дає необхідні рекомендації щодо проведення маніпуляції.

Для правдивого результату враховуйте загальні правила. Спочатку проводять гігієнічні процедури статевих органів та збирають порцію (від 50 мл) урини у контейнер. Жінкам в період менструації аналіз краще перенести, оскільки у контейнері можуть потрапити краплі кров, що спотворить результат.

Немовлята ще не можуть усвідомити, коли треба помочитися, тому треба завчасно напоїти дитину. Потім провести гігієну органів та зібрати ранкову сечу у контейнер для малюків (продається в аптеках). Після збору контейнер треба щільно закрити кришкою і доставити у лабораторію.

Лікар розшифровує результати, дає комплексну оцінку показникам та підбиває висновки щодо здоров’я пацієнта. Аналіз можна робити не лише тоді, коли турбує стан організму, але й у профілактичних цілях при плановому обстеженні. Проходьте обстеження у медичному центрі «Оксфорд Медікал Кам’янець-Подільський» і будьте здорові!

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом