Аналіз на глюкозу в Кам'янець-Подільському

Глюкоза є найбільш важливою складовою крові, яка відповідає за обмін СО2, живить клітини, особливо тканини мозку. Більше 50% енергії, що витрачається організмом, утворюється окисленням глюкози. Рівень глюкози в організмі показує аналіз крові на рівень цукру, а зробити його можна у медичному центрі «Оксфорд Медікал Кам’янець-Подільський».

Глюкозу регулює інсулін – гормон підшлункової залози. З віком тканини стають менш чутливими до інсуліну, тому вміст цукру зростає.

Кров на глюкозу періодично слід здавати кожній людині, а людям старшим 40 років за рекомендаціями ВООЗ треба здавати такий аналіз кожні 3 роки. При наявності ризиків (генетична схильність до діабету, зайва вага тощо) це треба робити щороку – це дозволить виявити захворювання на ранніх стадіях, не допустивши ускладнень.

Показання до здачі крові

Рівень глюкози в крові є основним діагностичним інструментом для контролю динаміки цукрового діабету. Тест на цукор крові може призначити будь-який лікар при підозрі її сталого підвищення. Якщо результат аналізу підтверджує підозри, пацієнта направляють до ендокринолога для подальшого лікування.

Показами до аналізу крові на глюкозу служать понад 20 пунктів, зокрема цукровий діабет, панкреатит, хвороби гіпоталамуса, гепатит, інфаркт, онкологія шлунку, ожиріння та ін.

Нормативні значення глюкози

Нормальний вміст цукру змінюється протягом життя (підвищується). У здорового організму значення цукру до 14 років коливаються в межах 3,3–5,6 ммоль/л. Для дорослих нормативні значення становлять 3,9–5,9 ммоль/л. Гранично допустимими нормами для людей від 60 років є показники 4,2–6,7 ммоль/л.

Підвищений рівень цукру

Невелике підвищення глюкози крові може бути нормою для звичайного життя й не завдає дискомфорту для організму. Наприклад, рівень глюкози може підвищитися через стрес, після паління і фізичних навантажень, але якщо дія таких подразників – нетривала, то показник з часом приходить в норму. Але якщо глюкоза постійно підвищена, це свідчить про початок гіперглікемії – прояву діабету. Це захворювання дуже небезпечне й згубно впливає на весь організм, порушуючи процеси метаболізму в його органах і тканинах. Також підвищувати глюкозу крові можуть деякі медичні препарати (кофеїн, глюкокортикоїди, естроген тощо).

Знижений рівень цукру

Такий стан є гіпоглікемією, з якою здорові люди стикаються рідше. Цукор в крові може падати в результаті тривалого голоду, при важких навантаженнях, інтоксикаціях та від неправильного харчування.

Як підготуватися до здачі аналізу на глюкозу

Зазвичай кров беруть з пальця (капілярну) або з вени (венозну). В обидвох випадках можна отримати точний результат.

Маніпуляція найчастіше проводиться зранку. Для правдивості результату аналіз здають натщесерце (пацієнт має 8–12 годин до процедури не їсти). Також перед процедурою заборонено вживання алкоголю, жирної і смаженої їжі. В день забору крові не можна палити, бажано уникати нервувань і активних навантажень.

Результати аналізу будуть готові протягом одного дня.

Часто у домашніх умовах рівень цукру досліджують за допомогою глюкометра (такий експрес-тест зазвичай роблять хворі на діабет), але таке дослідження хоча й зручне для швидкого отримання показників, проте його результати вважають попередніми, тобто менш точними, ніж ті, що можна отримати у медичному центрі «Оксфорд Медікал Кам’янець-Подільський» при дослідженні на професійному обладнанні.

Отже, якщо ви відчуваєте погіршення самопочуття, маєте супутні захворювання, які провокують стрибки рівня глюкози в крові або перебуваєте в групі ризику, обов’язково зробіть аналіз на вміст цукру в нашій лабораторії, щоб вчасно виявити відхилення та за необхідності почати лікування!

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом