Група крові в Кам'янець-Подільському

Група і резус-фактор крові є найважливішим параметром, без якого не можна проводити хірургічні операції, трансплантацію органів або переливання донорського матеріалу. Група та резус – генетично визначені ознаки на все життя.

Група крові є класифікацією залежно від наявності/присутності в ній антигенів певного типу. Резус-фактор – білок, який містить поверхня еритроцитів деяких пацієнтів. Наявність (резус+) або відсутність (резус-) білка – індивідуальна особливість людини, й визначити це можна, зробивши відповідне дослідження крові у медичному центрі «Оксфорд Медікал Кам’янець-Подільський».

Також, крім плазми і клітин крові, в людському організмі циркулює унікальний мікс антигенів. Сьогодні існує більше тридцяти систем для визначення групи крові та резуса, але найважливішими є резус (RhD) та АВ0.

Коли можуть призначити аналіз на ГК

Тест необхідний у багатьох випадках:

 • перед пологами;
 • для донорства крові;
 • необхідність переливання крові;
 • планове хірургічне втручання;
 • трансплантація органів;
 • вступ на військову службу та ін. силові структури. 

Навіщо потрібно знати свою групу крові

У випадку переливання крові лікарі обов’язково мають враховувати сумісність матеріалів, адже при вливанні несумісної групи відбудеться склеювання та руйнування еритроцитів, що призведе до летальних наслідків.

Як проводять аналіз на ГК

ГК визначають ідентифікуванням антитіл і антигенів за рахунок подвійного методу або перехресної реакції). Відсутність або наявність в крові людини аглютинінів та аглютиногенів допоможуть визначити групу крові.

Відомі 4 групи крові:

 • 0 (І);
 • А (ІІ);
 • В (ІІІ);
 • АВ (IV).

Люди з 0-групою не мають аглютиногенів, але мають аглютиніни в плазмі. Перша група є універсальною для донорства. Її можна вливати будь-кому. Друга група має А-аглютиноген і бета-агглютинін в плазмі.  У III-ї (В-групи) присутній аглютиноген-В та альфа-агглютинін в плазмі. Найрідкісніша, IV група, не має аглютининів, але наявні аглютиногени двох типів. Усі, хто має АВ-групу – універсальні реципієнти.

Щодо системи резус-фактора, в крові визначається антиген D (Rh). Наявність резуса не залежить від ГК. Еритроцити людини змішуються із сироваткою анти-Rh. Якщо відбувається процес аглютинації, то кров має позитивний резус, а при його відсутності – резус негативний. Більшість людей (близько 85% ) має Rh+, інші – Rh-.

Як відбувається дослідження групи крові

Способи проведення аналізу розділяють на дві групи:

 • Первинний – визначення ГК та резуса за допомогою моноклональних антитіл.
 • Повторний – дослідження перехресним способом та сироватками.

Перший спосіб – найбільш простий. Для аналізу беруть кров з вени, цоліклони, 0,9% розчин NaCl, ватні палички і планшет. ГК і Rh визначаються з виявленням склеювання й осідання еритроцитів.

Аналіз і застосуванням сироваток. В даному випадку використовують ізогемаглютинуючі сироватки 4-х ГК. Для І-ї – безбарвна, для ІІ – синя, ІІІ – червона, IV – жовта. Через аглютинації відбувається пошук антигенів А і В.

Перехресний метод. Відбувається з використанням сироваток виявляють антигени А, В та антитіла (альфа, бета) за рахунок еритроцитів.

Підготовка до аналізу

Аналіз здають натщесерце зранку. Напередодні відвідування лабораторії треба дотримуватися деяких правил:

 • за добу виключити з раціону алкоголь, гостру, смажені й жирну їжу;
 • 2 години до здачі – не палити;
 • уникати емоційного та фізичного напруження.

Увага! Якщо ви приймаєте певні обов’язкові медикаменти, порадьтеся з лікарем чи можна їх відмінити до здачі аналізу. Якщо це неможливо, слід повідомити лаборанта.

Визначення групи крові – корисний факт, який може врятувати комусь життя, народити здорову дитину тощо.

У медичному центрі «Оксфорд Медікал Кам’янець-Подільський» ви отримаєте достовірний результат! 

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом