Чому ВАРТО звернутися САМЕ в "Оксфорд Медікал Кам‘янець-Подільський”?
Група і резус-фактор крові є найважливішим параметром, без якого не можна проводити хірургічні операції, трансплантацію органів або переливання донорського матеріалу. Група та резус – генетично визначені ознаки на все життя.
Група крові є класифікацією залежно від наявності/присутності в ній антигенів певного типу. Резус-фактор – білок, який містить поверхня еритроцитів деяких пацієнтів. Наявність (резус+) або відсутність (резус-) білка – індивідуальна особливість людини, й визначити це можна, зробивши відповідне дослідження крові у медичному центрі «Оксфорд Медікал Кам’янець-Подільський».
Також, крім плазми і клітин крові, в людському організмі циркулює унікальний мікс антигенів. Сьогодні існує більше тридцяти систем для визначення групи крові та резуса, але найважливішими є резус (RhD) та АВ0.
Тест необхідний у багатьох випадках:
У випадку переливання крові лікарі обов’язково мають враховувати сумісність матеріалів, адже при вливанні несумісної групи відбудеться склеювання та руйнування еритроцитів, що призведе до летальних наслідків.
ГК визначають ідентифікуванням антитіл і антигенів за рахунок подвійного методу або перехресної реакції). Відсутність або наявність в крові людини аглютинінів та аглютиногенів допоможуть визначити групу крові.
Відомі 4 групи крові:
Люди з 0-групою не мають аглютиногенів, але мають аглютиніни в плазмі. Перша група є універсальною для донорства. Її можна вливати будь-кому. Друга група має А-аглютиноген і бета-агглютинін в плазмі. У III-ї (В-групи) присутній аглютиноген-В та альфа-агглютинін в плазмі. Найрідкісніша, IV група, не має аглютининів, але наявні аглютиногени двох типів. Усі, хто має АВ-групу – універсальні реципієнти.
Щодо системи резус-фактора, в крові визначається антиген D (Rh). Наявність резуса не залежить від ГК. Еритроцити людини змішуються із сироваткою анти-Rh. Якщо відбувається процес аглютинації, то кров має позитивний резус, а при його відсутності – резус негативний. Більшість людей (близько 85% ) має Rh+, інші – Rh-.
Способи проведення аналізу розділяють на дві групи:
Перший спосіб – найбільш простий. Для аналізу беруть кров з вени, цоліклони, 0,9% розчин NaCl, ватні палички і планшет. ГК і Rh визначаються з виявленням склеювання й осідання еритроцитів.
Аналіз і застосуванням сироваток. В даному випадку використовують ізогемаглютинуючі сироватки 4-х ГК. Для І-ї – безбарвна, для ІІ – синя, ІІІ – червона, IV – жовта. Через аглютинації відбувається пошук антигенів А і В.
Перехресний метод. Відбувається з використанням сироваток виявляють антигени А, В та антитіла (альфа, бета) за рахунок еритроцитів.
Аналіз здають натщесерце зранку. Напередодні відвідування лабораторії треба дотримуватися деяких правил:
Увага! Якщо ви приймаєте певні обов’язкові медикаменти, порадьтеся з лікарем чи можна їх відмінити до здачі аналізу. Якщо це неможливо, слід повідомити лаборанта.
Визначення групи крові – корисний факт, який може врятувати комусь життя, народити здорову дитину тощо.
У медичному центрі «Оксфорд Медікал Кам’янець-Подільський» ви отримаєте достовірний результат!
Акції
вул. Князів Коріатовичів, 25Б
телефон:
0 800 30 06 36
показати - Viber,Telegram
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом