Аналіз на холестерин в Кам'янець-Подільському

Аналіз на холестерин потрібен для діагностики погіршення обміну ліпідів та визначення рівня холестерину. На аналіз беруть кров з вени, а зробити таке обстеження можна у медичному центрі «Оксфорд Медікал Кам’янець-Подільський».

Для здорової людини віком від 25 років достатньо здавати такий аналіз раз на 5 років для контролю здоров’я. Якщо були виявлені відхилення від нормативних значень, лікар призначає більш регулярний контроль рівня холестерину.

Існують різні види аналізів на холестерин.

Загальний аналіз

Показує рівень холестерину у крові без поділу на хороший і поганий. Нормальні значення коливаються залежно від віку й статі.

Допустимі значення холестерину в крові для жінок:

 • 25–35 років: 3,37–5,96 ммоль/л;
 • 40–50 років: 3,81–6,53;
 • 70+ років: 4,48–7,25.

Показники для чоловіків:

 • 25-35 років:  3,44–6,58 ммоль/л
 • 40-50 років: 3,91–7,15;
 • після 70 років: 3,73–7,86.

У медичному центрі «Оксфорд Медікал Кам’янець-Подільський» загальний аналіз на холестерин можна здати як окремо, так і в розгорнутому аналізі. Такий аналіз позначають «ОХ» або скороченням Chol.

Аналіз на ліпідний профіль

Розширений тип аналізу на холестерин, який показує різні ліпіди у крові:

 • ліпопротеїди високої щільності (ЛПВЩ, хороший холестерин) – беруть участь в метаболічних процесах, виводять холестерин;
 • ліпопротеїди низької щільності (ЛПНЩ, поганий холестерин) та ліпопротеїди дуже низької щільності – осідають на стінках великих та малих судин і можуть призводити до захворювань серця;
 • тригліцериди – жири, що беруть участь у метаболізмі та енергетичному обміні, не впливають на холестерин, але їх наявність в загальному аналізі  показує ризик серцево-судинних проблем;
 • показник атерогенності – виявляє вірогідність виникнення атеросклерозу (появи відкладень на судинах). 

Що показує аналіз на рівень холестерину

Загалом розшифрувати основні результати пацієнт може самостійно. Наприклад, значення можуть показати наступні результати:

Гіперхолестеринемія. Перевищення норми холестерину за 5 ммоль/л сигналізує про ризик утворення атеросклеротичних відкладень і бляшок. Це загрожує здоров’ю серцево-судинної системи, призводячи до ішемії, інфаркту та інсульту.

Гіперліпідемія. Це висока концентрація ліпідів (загальний рівень – більше 5 ммоль/л, а тригліцеридів – більше 1,8 ммоль/л) Це ознака порушень ліпідообміну, що призводить до тромбозу,  атеросклерозу, та інших патологій.

Гіпертригліцеридемія(порушення обміну ліпідів). Концентрація тригліцеридів перевищує 1,8 ммоль/л. Це може також свідчити про наявність ожиріння, гіпотиреозу, діабету або аутоімунних захворювань.

Екстремальне зниження холестерину при низьких показниках холестерину (менше 3 ммоль/л.) є ознакою цирозу або раку печінки, гіпертиреозу, анемії, легеневих захворювань та інших патологій.

Як підготуватися до обстеження

Для достовірності результату треба попередньо підготуватися:

 • не їсти щонайменше 12–14 годин до забору крові (за 2 дні не вживати солодкого);
 • за добу до аналізу не вживати алкоголь;
 • 14 днів до аналізу не змінювати харчування;
 • за 10 хв. до процедури треба перебувати у спокої;
 • за 2 години – не палити;
 • напередодні уникати стресу та відмовитися від активного спорту;
 • за тиждень припинити прийом ліків (якщо це неможливо, повідомити про це лікаря і назвати препарати). 

Хоча розшифрувати результати аналізу – нескладно, проте правильно розібрати аналіз на холестерин, з урахуванням деталей анамнезу й точно діагностувати наявність патології може тільки лікар. Пацієнти можуть лише орієнтуватися в ключових показниках для самостійного моніторингу холестерину в процесі лікування або з метою профілактики захворювань серця та судин, але в будь-якому випадку результати необхідно показати спеціалісту медичного центру «Оксфорд Медікал Кам’янець-Подільський».

Якісне обстеження та розшифрування даних – запорука правильної терапії!

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом