Тиреотропний гормон (ТТГ) в Кам'янець-Подільському

Тиреопротний гормон (або ТТГ) є головним регулятором роботи щитовидної залози. Він виробляється передньою долею гіпофізу, а його ключова функція – підтримувати тиреоїдні гормони на стабільному рівні.

ТТГ залежить від концентрації в крові гормонів щитовидки. При їх зниженні рівень ТТГ підвищується для стимуляції залози активніше продукувати гормони, при підвищенні – тиреотропна речовина не секретуєтся, і активність щитовидки послаблюється.

Якщо вироблення ТТГ порушено, відбувається розлад усього механізму роботи щитовидної залози, і вона може виробляти або замало, або забагато гормонів. Ці стани називають гіпо- та гіпертиреозом відповідно. У обидвох випадках організм страждає, оскільки від концентрації гормонів залежатиме якість усіх метаболічних процесів, енергобаланс та правильна і злагоджена робота систем та органів.

Проведення аналізу на ТТГ у медичному центрі «Оксфорд Медікал Кам’янець-Подільський» дозволить з’ясувати рівень гормону та при необхідності – почати лікування або скоригувати план поточних призначень.

Симптоми розладів ТТГ

На гіпертиреоз вказує тривожність, тахікардія, дратівливість, коливання ваги, слабкість та втомлюваність, погіршення сну, набряки повік та зниження гостроти зору. Зниження вироблення гормонів є гіпотиреозом. Його ознаками є брадикардія, сухість шкіри, млявість, втрата волосся, зниження функції пам’яті, порушений менструальний цикл та ін. Тому, щоб не стикнутися з ускладненнями гормонального дисбалансу, варто вчасно проходити обстеження та перевірити кров на вміст ТТГ.

Процедура не займає багато часу та безболісна. Аналіз дозволить отримати цінну інформацію про стан роботи щитоподібної залози та не гаяти час і почати терапію на ранніх стадіях хвороби.

Показання до проходження обстеження рівня ТТГ

Аналіз крові на вміст ТТГ вважається найважливішим при гормональній діагностиці. Зазвичай його можуть призначити разом з Т3 і Т4.

Спектр показань дуже широкий:

 • підозра на патології щитовидки;
 • безпліддя та ін. репродуктивні розлади;
 • зникнення менструацій;
 • гіпо- та гіпертиреоз;
 • підозра на наявність зобу;
 • симптоматика тиреотоксикозу;
 • різка втрата/набір ваги;
 • аритмія;
 • затримка розвитку малюків;
 • тремор та слабкість;
 • проблеми зі шкірою;
 • порушення сну. 

Норма ТТГ у крові

Концентрацію ТТГ вимірюють мікроміжнародними одиницями на мілілітр крові. Нормою визначено рівень від 0,4 до 4 мкМЕ/мл.

Підвищення свідчить про наявність первинного або вторинного гіпотиреозу, аутоімунного тиреоїдиту, новоутворень у гіпофізі. Рівень ТТГ також збільшується внаслідок ураження залоз наднирників, при розладах психіки та інтоксикація свинцем. Підвищені показники мають люди, які приймають гормональні препарати, та вагітні на ІІІ триместрі.

Концентрації гормону нижче 0,4 мкМЕ може вказувати на токсичний дифузний зоб, аденому щитовидки (або хворобу Пламмера), а також психічні порушення і виснаження (кахексію).

Підготовка до обстеження

Кров на аналіз беруть з вени, на голодний шлунок (до здачі крові бажано не їсти 8-12 годин). Так як інформація про ТТГ дуже важлива для прогнозів стану пацієнта, варто проходити процедуру зранку з 6:00, коли концентрація гормону – найвища. Також за 2 дні до аналізу слід відмінити деякі медикаменти, за день відмовитися від спорту і стресів, а за 2-3 години бажано не палити.

Перед аналізом на ТТГ рекомендовано уникнути чинників, які можуть вплинути на правдивість результату. Сюди відносять прийом гормональних препаратів (перед аналізом треба порадитися з лікарем з приводу відміни деяких медикаментів), стрес (тривала напруга і тривога), тяжкі фізичні навантаження, інфекції (після перенесення хвороби варто попередити лаборанта), час здачі крові (якщо треба моніториги стан, наприклад у вагітних, здавати матеріал варто в однаковий час).

Вчасно обстежуйтеся у медичному центрі «Оксфорд Медікал Кам’янець-Подільський» для перевірки рівня ТТГ і дізнавайтеся про стан свого здоров’я!

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 4.66, голосів: 65 )

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом